Споделена история от Секс и интимност

Бръснене на интимните зони + растящи косми навътре = рак!
Много се притеснявам, моля, одобрете темата ми :(
Питам, защото от няколко дни само за това мисля и ужано много ме е страх.
Не знам какво точно съм направил, но някъде из интернет четох, че
ако не правилно нещо, май беше ако се бръснеш на интимните места (там долу)
не срещу косъмчетата, ще започне косъмът да расте навътре и това да доведе до рак.
При мен излезе първо нещо като рана, после се обели, после си стой така, червено
от страни, и което е най-странното в средата е черно. Много ме е страх, не знам какво да правя.

Моля да одобрят темата ми и хора, които са имали подобни проблеми като моите да споделят.
На лекар не само че не искам, а и време нямам да отида. Надявам се, че няма да се наложи,
и че всичко е просто в главата ми и че си внушавам.

Какво мислите мили хора?

П. п Ако има значение м съм на 19 г. и съм девствен (гордея се с това).

Коментари

1.   То мани, че на 19 г. си девствен, но да си мислиш, че ще хванеш рак от бръснене на интимните части е смешно.
Аз се бръсна от 15 годишна (а съм на 32) и нямам рак, спокойно. Важно е да ползваш интимна бръсначка, а не за брада - различно е ножчето. НАЙ-ВАЖНО е обаче да ползваш пяна или за бръснене, а след това да намажеш мястото с мазен крем или крем за след бръснене, но не с автаршеив
Намажи раната с крем Здраве или Бочко и чакай да зарастне.
Ако все пак тръгнат косми да растат обратно - взимаш пинсета и ги измъкваш.

2.   От малък си бръсна оная работа и тестисите и нямам проблеми. Рак НЕ МОЖЕШ да хванеш от това! Да - получават се понякога растящи навътре косми, но както каза коментар 1 - махаш с пинсета или дори да го оставиш - то само ще се надуе леко като пъпка (може леко да те наболява, но това ще е защото има малко гной) - като я стиснеш тая "пъпка" - ще се спука, ще изтече каквото има от вътре и дори може косъма да излезе и ти само трябва да го дръпнеш с нещо да го махнеш. Не е голяма философия. Организма намира начин да оправи проблема - просто ти трябва да му помогнеш малко.

4.   Ихааааа, къде ги четете тези простотии бе, хора? Кажете, да взема да прочета малко и да се посмея.

НЕ МОЖЕ да доведе до рак. Дишай.

5.   Леле първия момент ме стресна . Подобно положение съм.не е вярно спокойно

6.   Само не разбрах какво има да се гордееш, че си девствен на 19? То хубаво да си момиче - да се гордееш, ама за момче? Никоя жена не обича неопитните, сега ти е времето

7.   Ракът се получава при делене на клетките - генетичната информация се копира погрешно и новата клетка е все едно нов организъм. Всички постоянно имаме ракови клетки, но организмът ги убива. Когато по някаква причина това не се случи, раковата клетка продължава да се дели и този чужд организъм расте.
Сега, като си запознат с концепцията, можеш да спреш да вярваш на всяка глупост, която прочетеш :) Не се притеснявай, нищо ти няма!

8.   Спокойно и на мен ми се е случвало при мен самото място е набирало и е ставало като гнойна пъпка изтиснах я измих се с интимен сапун и я намазах я крем бочко. Споко чак пък рак.. :D

9.   Това, че си на 19 и се девствена си е ок, даже е много готино, ама на 19 да задаваш подобни въпроси?! Ти имаш ли представа какво е рак? От лошо бръснене най-много да си докараш кожно раздразнение. То ако от бръснене се хващаше рак...пази Боже! До сега всички да сме измрели!