Споделена история от Секс и интимност

Правих секс без да се пазя
Вчера приятелят ми свърши в мен, а днес на обяд ми дойде цикъла съвсем малко и пак го направихме. Възможно ли е да забременея? Защото в момента не ми идва... Моля Ви за съвет

Коментари

1.   Възможно е! Дори мисля,че още утре би могла да родиш.
I'm Trouble-

2.   Да възможно е, няма никаква гаранция, дори когато си в цикъл.

3.   Да си мислила предварително....

4.   След 9 месеца с твоя приятел ще се радвате на детенце :))) да ви е честито, и дано е живо и здраво

5.   Ами като си знаела че ще ти дойде защо пак сте го правили ако не искаш нежелано бебе мисли

6.   Направи си тест не сме ясновидци....

7.   Еп направи си тест , най - добре .. и се пак се пазете ... освен ако не ти се става майка

9.   Ех каква си умничка, не стига, че още първия път е свършил в теб ами и втори - за по-сигурно. Явно много искате да имате бебе и съм сигурен, че вече го имате само му дай няколко месеца да се развие и да излезе.

10.   Ами нас тва кфо ни интеренсува?Като си мега тъпа и разрешаваш да свършва втеб сега си бласкай тъпата главича в някоя стена !!

12.   Не си бременна. Успокой се, но след 4-5 дни си направи тест. Сигурен съм, че ще е отрицателен. Търси причината другаде - промяна на климат, силни секс изживявания, грипно заболяване и ред други такива. Разбира се, че има шанс и да забременееш (дори ако си в мензис), но шансът е много, много малък.

14.   Здр.като момиче трябва да знаеш някои неща .естествено ,че не си бременна , шанса е много малък щом казваш че сте го правили около цикала. вземи си научи дните на уволация и за напред няма да имаш големи притеснения , но и избягваи да спиш с с всяко момче и то да свършва в теб просто е .........като срешнеш някои момче което наистина да те уважава няма да ти е никак проятно ,като си споделяте някои неща тои да знае че си спала с кои ли не и даже не си ползвала и гумички.

15.   Нека предпазливо започнем с елементарни уроци по физиология и анатомия на човека, за да можем за в бъдеще да избегнем, въпроси като по горният на авторката.

През първата половина на цикъла, нивото на хормона естроген се повишава. Естрогенът играе важна роля в изграждането на здравия организъм на жената, помага за изграждането на здрави и силни кости, които да се запазят такива, дори и когато остаряваме. Естрогенът също така помага на матката да се уголеми и изгради по силни и здрави стени. Това ще помогне на матката да създаде добра среда с много хранителни съставки за ембриона, ако забременеете. По същото време стените на матката се уголемяват, вътрешната и обвивка надебелява, яйцеклетката или така нареченият Ovum (яйце), в единия яйчник започва да зрее. Към 14 ден в нормален цикъл от 28 дни, яйцето напуска яйчника. Пука се доминантен фоликул и освобождава яйцеклетката. Този процес се нарича овулация.

След като яйцето е напунало яйчниците, то пътува през маточните тръби към матката. Високите хормонални нива са помогнали за подготовката на маточните стени, както и вътрешната и обвивка и тя е готова за бременност. Жените са най-склонни да забременеят през 3-те дни преди овулацията им или на деня на овулацията. Имайте предвид обаче, че при жените с по-къси или по-дълги цикли овулацията настъпва преди или след 14 ден според зависи от дължината на циклите им.

Жената забременява, когато яйцето е оплодено от мъжки спрематозоид и се закача за стената на матката. Ако яйцето не е оплодено, то ще се разкъса и падне. Тогава хормоналните нива спадат и удебеляването на вътрешната обвивка на матката се изхлузва и пада по време на менструалния цикъл.

Яги

16.   Браво на предния коментар, инфото наистина е много полезно за неуки, ама к'ва файда-мнението ти остава глас в пустиня, понеже те миличките бързат да се множат без да имат елементарни познания в областта, а после си блъскат кухите главички и ни занимават с проблемите си.
Айде, за момчето е по-разбираемо,макар и не по-малко оправдано да не се вълнува от това, но ти си момиче,бе,мама му стара, мисли с главата си

17.   "Правих секс без да се пазя" ами то заглавието трябва да те поучи да не повтаряш грешката си и по-добре прочети коментар №15... дано да те поучи на нещо...

18.   с няколко думи обобщение на всичко от 15-ти коментар - докато жената е в цикал вазможноста да забременее е по голяма . :Д

19.   Не мога да разбера в днешно време има толкова много методи за предпазване защо не ги използвате,

20.   Най- интересното е как цялата отговорност се прехвърля на момичето. Само по нашите географски ширини, "задължение на жената" е да се предпазва от забременяване.

Няма никаква сексуална култура - ок, но това може да се поправи. Не знам обаче, дали закостенелите балкански субекти ще се научат, че отговорностите в отношения м/у двама души се разпределят и ДВАМАТА имат задължението да се предпазват !