Споделена история от Секс и интимност

Тест за бременност веднага?
искам да помоля за съвет.наскоро правих любов с приятеля си и мисля че презерватива се скъса но не съм много сигурна защото не видях добре,но 5 часа след като правихме любов си направих тест за бременност,които беше отворен преди това но не беше с изтекъл срок на годност,и се оказа отрицателен т,е, че не съм бременна.въпроса ми е дали теста е показал верния резултат или да изчакам известно време и да си направя друг?и ако се окаже че съм бременна все пак знаете ли горе долу колко струва 1 аборт,как точно става,боли ли,колко време след това се възтановяваш и колко време протича?моля ви отгооворете ми.

Коментари

1-50 от 310

1.   Теста за бременност отчита хормоналните промени в организна, така че е невъзможно веднага да отчете дали сте бременна или не. Около 2 седмици след акта се счита подходящо време за провеждане на тест. Препоръчително е да отидете за съвет при гинеколога си, той би могъл да ви даде най-изчерпателен съвет, за всякакви въпроси. Препоръчвам го защото ситуацията е сложна, а има прекалено много хора, които макар и без познания ще ви посъветват, а съветите не винаги са верни ... Така, че лично моят съвет е ако желаете да изчакате две седмици за тест, а най-добре за вашето спокойствие и здраве е да отидете на гинеколог. Защото като професионалист, той ще отговори на въпросите ви най-изчерпателно и вярно!

2.   благодаря ви много за съвета :)

3.   Здравей! До max 72 часа след акта вземи от аптеката таблетки "Postinor Duo " /струват около 11-12 лева/, изпиват се наведнъж и след няколко дена ти идва цикъл.
Така че е по-добре да не изчакваш до 20 ден за да знаеш дали си бременна или не, ако не желаеш все още да имаш деца разбира се! Успех! :)

4.   много ти благодаря зя уточнението но за съжаление вече е прекалено късно,минали са 72 часа.но все пак благодаря.

5.   1 НЕ Е МНОГО ПРАВ.ДЕЙСТВИТЕЛНО ТЕСТОВЕТЕ ЗА БРЕМЕННОСТ ПРЕДИ 5 ГОДИНИ ОТЧИТАХА СЛЕД ДВЕ СЕДМИЦИ.МЕДИЦИНАТА НАПРЕДНА,СЕГАШНИТЕ ОТЧИТАТ СЛЕД НЯКОЛКО ЧАСА,ВЗЕМИ ТЕСТ ОТ НОВО ПОКОЛЕНИЕ И ЩЕ РАЗБЕРЕШ РЕЗУЛТАТА ВЕДНАГА.
КОЛКОТО ДО АБОРТА-НЕ СЪМ МНОГО НАЯСНО,НЕ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО,НО ТОВА,КОЕТО ЗНАМ Е,ЧЕ:

1.НЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО, МОЖЕ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИ ЖЕНА, КОЯТО ВЕЧЕ Е РАЖДАЛА И НЕ ПЛАНИРА ЗА В БАДЕЩЕ ПОВЕЧЕ ДЕЦА,Т.К.ЕДИН ЕВЕНТУАЛЕН АБОРТ В МЛАДА ВАЗРАСТ МОЖЕ ДА ПРИЧИНИ ТЕЖКИ ПОСЛЕДИЦИ,ВКЛЮЧИТЕЛНО И БЕЗПЛОДИЕ ЗАНАПРЕД.

2.СТРУВА ОТ ПОРЯДЪКА НА 200-300ЛВ.

3.БОЛЕЗНЕНО Е.

ПАК КАЗВАМ-ТОВА ЗА ТОЧКА 2 И 3 ГО ЗНАМ ОТ ПОЗНАТИ,НО МОЖЕ И ДА НЕ Е ДОСТОВЕРНА ИНФОРМАЦИЯТА.
АКО ПАК ТИ СЕ СЛУЧИ НЕЩО ПОДОБНО,ВЗЕМИ ЕСКАПЕЛ-ХАПЧЕ ЗА ДО 72 ЧАСА СЛЕД ПОЛОВ АКТ БЕЗ КОНТРАЦЕПТИВ.

ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХИ, ДАНО ВСИЧКО Е НАРЕД.

Ж.21ГОД.

6.   благодаря ви :)

7.   Абортите вече ги прават и в някои поликлиники срещу 130лв но е гадно. Процедурата трае около 40мин. и след това ставаш и си тръгваш.

8.   Само едно да ви питам - въобще останала ли е жена в БГ която поне веднаж да не е правила аборт. А медицината толкова е напреднала, че това е станало едва ли не като ваденето на заб. Нито е болезнено, нито гадно. С една упойка и всичко свършва за няма и половин час, след още половин ставаш и си отиваш като първия пич. А да не говорим че цената му е горе долу колкотото наистина за една стоматологична интервенциа т. Е от порядъка на 100 лева. По неприятен е момента с психологическото приемане на всичко това тъй като все пак убиваш човешки живот който ни най-малка вина има че се е появил в неподходящия момент!

9.   Аборта струва 150лв. Времетраенето на самия аборт е 15 мин, но като прибавиш подготовка, упойка /местна/ е около 1 час. След това около 2-3 часа се чувстваш отпаднала. Не е приятно, но е търпимо, не е болка за умиране. Казвам го от личен опит.

10.   Аз съм, съгласна с 5. Вярно е има големи последствия след това и не се препоръчва за лица които не са раждали, пише го в биологията за 9 или 10 клас, а не си ли го учила в даскалото??

11.   Това, което ти идва след два три дни след като си взела Постинор не е цикълет ти, а е нормално кървене, даже неможе да се нарече страничен ефект. Не мога да ти кажа кога да си чакаш цикъла, защото аз след като го взех ми закъсня седмица от датата, на която трябваше да ми дойде.Чувала съм за такива, на които им идва точно, на други им подранява, на трети им закъснява, а има и такива, на които им прескача.

12.   А може ли преди секс да се вземе противозачатъчно и след секс контрацептиви?

13.   Аборта зависи каде си го правиш струва от 100 до 1000 лв в частните клиники е по скъп. Не боли изобщо, нищо не се усеща. Дори аз и отпадналост не усетих. Друг е въпроса че е адски вреден аз вече година и повече немога да се въстановя и да забременея отново

14.   Не съм съгласна с номер 8 - има и жени, които не са правили аборт. А на авторката мога да кажа, че първо дете НЕ се маха. Няма гаранция за последствията от един аборт и може при евентуални усложнения никога да не станеш майка. Чисто и просто това си е много рисковано. А относно възстановяването при всеки е индивидуално. Не ги слушай, че е като вадене на зъб. Чувала съм дори, че да направиш аборт боли повече отколкото да родиш, а второто, повярвай ми си е болезнено. Дано всичко да се оправи.

15.   А може ли да се направи тест за бременност 15 часа след секс?

16.   Абе вие добре ли сте? Има хора, които никога не могат да имат деца, а вие говорите за аборти. Много е просто-не правете секс на по 15 години или поне се информирайте.

17.   Аз съм правила аборт, но след като родих. Спрях да кърмя и когато детето ми беше на 4 месеца забременях въпреки "пазенето". Но тогава пиех лекарства, които можеха да навредят на детето и затова реших да направя аборт, за добро или лошо, но така реших. Искам да кажа, че от самата манипулация не разбрах нищо, после се чувствах както обикновено, всичко е минало за 10 минути, а упойката е пълна и трае около 15-20 минути не повече. После те държат 2 часа, за да те наблюдават да не направиш кръвоизлив и си отиваш. Струваше ми 70 лв всичко. Но най-голяма е психологическата травма и най-много боли мисълта, че се налага да убиеш живот:(((

18.   Можеш ли да забременееш през първия ден след цикъла, макар да не е настъпил периода на овулацията?

19.   Практически е възможно да се забременее по всяко време ако не се вземат адекватни мерки за ползването на контрацептиви. Възможно е да се забременее дори по време на менструация, макар и възможността да е много по-малка. Но в никакъв случай не е вярно твърдението, че оплождането на яйцеклетката може да настъпи само и единствено по време на овулация. В крайна сметка всичко зависи най-вече от плодовитостта на жената и доколкото съм чела научна литература.... голяма роля играе и психологическата нагласа, не мога да го обясня научно, но с казано с прости думи: чувствата и емоциите на една жена играят важна роля при отделянето на хормоните.
Надявам се да съм била полезна.

20.   Може ли някои да ми каже някои тест за бременност, които отчита по рано, а не да чакам да ми закъснее? Благодаря.

21.   Привет! Аз съм 17 годишен младеж и се радвам на годините си на полов разцвет. За съжаление наскоро се сблъсках със контрацептични мерки предоставени от компания за търговия с мобилни апарати (шибах с капут от лууп от концерта на сити). Приятелката ми е на 13 и половината презерватив остана в нея. Току що взе ескапел и чакаме да видим дали ще й се догади и ще трябва ли още едно хапче. Не сме се консултирали с лекар нито със възрастни и родители. Дано всичко е вред и скоро ще ви докладвам резултата от теста БРБ и късмет престъпници (едвам намерих дилър да зема заем за скапаните хапчета (предпочитам да дам 3 лева за хубави капути от колкото 30 лева които с удоволствие ще издрусам)) :)

22.   Охх и аз имам проблемче и аз да попитам като 20.????????

23.   Бременноста е нещо много относително за всеки отделен индивид. При някои жени дори след като има 'авариини' ситуации като например скъсване на презерватива или оставането му вътре не означава непременно че си бременна. Голям процент зависи от оплодотелната способност на жената. Има случаи, в които забременяването става след многократни опити, и естествено другия случаи когато дори при наи-малкото бременноста става факт. (За съжаление на тези които все още не желаят това).

Затова наи-добре е при каквито и да е съмнения да се вземе някакво хапче против бременност (в момента водещото е ескапеле) но е желателно да се приеме възможно наи-рано след евентуалното зачеване (до 12-14 часа, но не по късно от 72) даже след 24 часа надеждността на хапчето намалява драстично. Ако имате съмнения че дори то не е помогнало то тогава наистина трябва да се посъветвате с вашия гинеколог които наи-добре би могъл да ви информира за това дали в същност сте бременна или не.

24.   Кога най-рано след полов акт мога да си направя тест и да разбера дали съм бременна, защото имам малко съмнения макар приятеля ми да не е свършил в мен бяхме без презерватив и ме е страх!!!

Та кога най-рано мога да проверя 2-3-4 дена ще отчете ли или трябва да чакам да ми закъснее цикъла?

25.   Най-добре е две седмици след половия акт да направиш тест, с всеки изминал ден тестовете стават по - точни. Хормонът на бременната жена се повишава всеки ден. Най - добре се консултираите с гинеколог за да сте най спокойни!!!

26.   Пих ескапел преди 5 дни. Хапчето приех 2 часа след инцидента (скъсан Дюрекс), бях на 2рия ден след цикъла. На петия ден след приемането на хапчето ми се появи кафяво течение (тъмно кафяво).Това е сайд ефекта на хормоналната бомба предполагам, но повечето момичета казват че имат леко кървене а моето е кафяво течение. Какво означава това? Има ли повод да се тревожа за нещо?

27.   Аз също чакам да ми доиде правих тест беше отрицателен трябва ли да се притеснявам

28.   Имам същия проблем с приятелката си... :((( цикъла и е закъсняла с 1 седмици и мисля, че може да е нормално, но тя също казва че и се повръща... а след половия акт мина месец.. не иска да прави тестове не иска да ходим на лекар... психически подлудява, и се затваря в стаята си и на никой нищо не казва което е много лошо... и аз така подлудявам като я видя... сега освен чакане нищо офф :(((((( potrebitel_ad@abv.bg

29.   На мен ми закасня с две седмици, направих си три теста - и трите бяха отрицателни, отидох на гинеколог за първи път и не бехе никак страшно - това е съвсем нормално за всяка жена и се оказа че имам проблеми с яечниците, така че при закъснението не винаги причината е бременност.

30.   Мили хора, имам въпрос, на който ще се радвам да отговорите достатъчно компетентно: днес си направих тест за бременност - отрицателен. Дали резултатът е верен при положение, че изминаха едва 15 дни от акта, а имам още време до датата, на която трябва да ми дойде. Мога ли да се доверя на сегашния резултат или трябва да изчакам закъснение на цикъла, ако има такова.. ?

31.   Да всичко си е било наред.. моята имала възпаление на яйчниците и за това закъснява цикала и...

32.   И аз имам същия проблем като 30. Направих тест след около 15 дни (даже два теста) и излезнаха отирацетлни, но има още време до цикъла ми и все още ми е притеснено. Наистина ще съм ви много благодарна, ако получа вашите съвети.

33.   Тестовете са верни около 99,9 % , така пише и би трябвало наистина да е така . Поне при мен винаги са били верни . Според мен не би трябвало да се тревожите излишно . След закъснението ( ако има такова ) вече може да потърсите помощ от гинеколог .

34.   според вас може ли обратно, са ни си бременна и да покажеш 2 чертички на теста?

35.   и аз имам проблем. закъснява ми вече 5дни а ме е страх. искам да попитам тези които се оказали с проблеми в яйчниците дали и друг пат им се е случвало да им закъснява или пък да им идва по-рано?

36.   Аз също имах проблеми с яйчниците, случвало ми се е да ми закъснява, случвало се е и да ми идва по-рано, така че е различно при всеки. а за това дали може теста да покаже че си бременна, а да не си, също е възможно- една приятелка си прави 2 пъти тест показа и че е бременна, а след няколко дни и дойде цикъла и не беше бременна.

37.   Мили хора, моят съвет е първо да се информирате достатъчно добре за половата ви система, секса, забременяването, евентуални аборти и последствията от това и едва след това да правите секс и да гълтате какви ли не хапчета и да се чудите какво става с вас! Това би ви спестило много тревоги и страдания, уверявам ви! Живеем в 21век и в интернет, в качествени сайтове от професионалисти в тези области, можете да получите нужната информация. Не бъдете глупави и мислете повече за себе си и бъдещето си!

38.   Здравейте, девствена съм, но на 1 място четох, че бременност настъпва, когато сперма попадне във, върху, или около влагалището. Така се случи, че когато приятелят ми свърши, тя се разтече точно там..това беше на 8ми юни, сега сме 25, трябваше да ми дойде на 19, но и друг път ми е закаснявало. Днес си направих тест Шуърчек и беше отрицателен.. мислите ли, че въпреки всичко има някакъв шанс?

39.   Изчакаи още 1 седмица,ако не ти дойде пак направи тест за да си сигурна.

40.   Не е нужно да правите аборт, направете си два три теста ако са еднакви и показват положителен резултат отидете при гинеколог и за да ви каже 100% сигурно дали сте бременна или не и ако сте бременна може да направите медицинки аборт. Това става като се бие инжекция за остраняване на плода и няма да се разбере от никои какво е станало!но винаги има риск да не се махне напълно.Може да звучи страховито като стане въпрос за гинеколог но това е най-точната постъпка която трябва да се направи !!!

41.   Искам да попитам след като приятелят ми свърши в мен 1,2дена сле като мие свърши цикала възможно лие да съм бременна и ако си напрвя теса след 2,3дена ще очете ли?

42.   Естествено, че може да си бременна, номер 41! Няма никакво значение колко дни след или преди цикъла си правила секс! Дори и по време на цикъл не си застрахована! Ако не се пазиш - винаги има риск!
Колкото до теста - да, мисля, че до 2-3 дни ще е точен резултатът, направи си.
И следващият път внимавай повече! ;)

43.   Ако се направи тест за бременост на 4-я ден от половия контак теста ще очете ли вярно или трябва да правя и др.тест?

44.   Аз доколкото знам трябва да изчакаш да ти закъснее цикъла поне с 1 ден, за да отчете вярно теста..

45.   Mоже ли и аз да попитам нещто.Възможно ли е теста да показва отрицателно(една чартичка),а всъшност да съм бременна?

46.   SURECHEK е най-сигурният тест за бременност. Може да се направи най-рано седмица след акта. И за да сте по-сигурни можете да го повторите. А и не е нужно всеки път закаснението на цикалът ви да се дължи на бременност, може да бъде поради куп други причини, които вашият гинеколког би ви обяснил.

Може да се забременее по всяко едно време, най-често в овулация, но и през останалото време въобще не е излючено. Овулацията, както и менструацията се влиаят от много фактори, могат да настъпят по-рано или по-късно. Може дори например по време на менструация да бъдете в овулация. Ако все пак направите гаф- ЕСКАПЕЛ е най-сигурният начин да се предпазите от нежелана бременност.
Взема се не по-късно от 72 час след акта, но е най-ефекасно ако се приеме до 12 часа. Това хапче е бомба от хормони и е възможно да разбърка цикъла ви няколко месеца напред. Ако веднъж сте приели хапчето, а ви се наложи след време да приемете друго, това трябва да е не по-рано от 6 месеца.
След приемането на ескапел е възможно гадене ( но не трябва да се повръща, защото хапчето няма да има ефект), възможно е няколко дни след това да получите кръвотечение, което може да е по-различно от менструация, а може и да е, една добре осведомена жена би могла да различи.

Следващият месец цикалът ви може да подрани, закъснее или дори прескочи. Това най-вероятно ще е резолтат от хапчето, но е добре да се посети и гинеколог. ТЕСТЪТ за бременност пък греши в много редки случаи, но този който споменах в по-горните редoве е достатачно надежден. Хубаво е да не се приема голямо количество течности преди теста, защото е възможно да разбърка хормана в орината и да се получи неточен резолтат. Но в повечето случаи, да не кажа всички... Това е най-точният тест. :)))) Успех и дано съм била полезна на някого. ЛИлИ

48.   А има ли значение моментът на отваряне на теста? Т.е., на Sure Check кога се дърпа "капачето", за да се провери колко чертички има? Тестът отчита резултат след 5-тата минута, но ако проверя след първата и изчакам до 6-та/ 7-ма? Надявам се да сте ме разбрали...

49.   Oхх, нямам думи за неинформираността на всички ви!!! може да се забременее абсолютно по всяко време - дори и по време на менструация. Може да забременееш и дори след като си пил примерно "Постинор Дуо" 2 часа след акт, просто защото НИКОЕ средство не ти дава 100% сигурност. (специално за "Постинор Дуо" имам личен опит и сега имам дете, а го пих по схема).
Може да се забременее и дори ако си девствена и приятелят ти свърши върху теб... Разберете: ВИНАГИ ИМА РИСК, СЛЕД КАТО ПРАВИТЕ СЕКС! Затова може да комбинирате няколко начина за предпазване, за да намалите риска от забременяване до минимум и спрете да се чудите "бременна ли съм или не".

Няма средство, което да даде 100%-тов резултат преди да ти закъснее. Най-доброто средство за установяване на бременност е преглед при гинеколог. А относно абортите нещата опират до разбиране, до обстоятелства, до много други неща. Затова живеем в 21 век и всеки има право да решава сам за себе си. Желая късмет на всички ви!

50.   С риск да попитам един и същ въпрос .. но просто ме е страх и нз какво да правя ... 1 ден след края на цикала ми правих секс с приателя ми, но самия секс не продалжи повече от 3 мин защото приателя ми беше много възбуден и мн бъззо свърши .. проблема е че го праихме без презерватив , а гаджето ми не беше сигорен дали ще усети кога ще свърши .. когато ми каза се махнах за секунда от него но ... ако се пак ако и капка е побаднала в мен ..... какво да правя

51.   На тъпи и неграмотно написани въпроси - тъп отговор: ми нищо, ще чакаш резултата.

1-50 от 310