Споделена история от Секс и интимност

Тест за бременност веднага?
искам да помоля за съвет.наскоро правих любов с приятеля си и мисля че презерватива се скъса но не съм много сигурна защото не видях добре,но 5 часа след като правихме любов си направих тест за бременност,които беше отворен преди това но не беше с изтекъл срок на годност,и се оказа отрицателен т,е, че не съм бременна.въпроса ми е дали теста е показал верния резултат или да изчакам известно време и да си направя друг?и ако се окаже че съм бременна все пак знаете ли горе долу колко струва 1 аборт,как точно става,боли ли,колко време след това се възтановяваш и колко време протича?моля ви отгооворете ми.

Коментари

151-200 от 310

167.   До 164: след като вчера си правила секс с него и на 18 трябва да ти дойде, вероятността да си била в обулация е голяма. Овулацията настъпва между 12 и 18 ден от цикъла. Всичко зависи от организма. А за теста - 4 -5 дни след половия контакт са достатъчни. Дано съм била полезна!!! :)

168.   ... Боже колко неграмотни хора има... съжалявам компетентните в този форум, че са си изгубили времето тук с тези хлапета да им дават акъл... ей деца, преди да правите секс се информирвайте...

169.   ... И искам да добавя още че аборта е грях... от опит ви го казвам... господ наказва... аз на 20години правих аборт и то с близнаци ;((( сега съм на 25години и искаме бебче с приятеля ми а не става вече след 8 месеца опити ;(

171.   Искам да попитам има ли вазможност да сам бременна след като
на 20 август с приятелят ми правихме секс и тои сварши на корема ми след това аз се истрих с тениската си и после се истрих от долу на 23 ми дойде и ми продалжи до 25 но по много малко

172.   Здравейте!
С приятеля ми правихме секс на 11-ти Август и презервативът ни се скъса. Той не е свършвал в мен (свърши доста след това и сменихме кондома) ; правихме го за първи път. Трябваше да ми дойде на 2-ри Септември, но и до сега нямам цикъл. Правих си тест Sure Check на 29-ти Август и беше отрицателен. Съмнявам се в точността на теста, понеже го правих вечерта и през деня бях пила много вода. Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми отговори. А, според вас има ли вероятност да съм бременна при положение, че дори не съм била в овулация? !!
Благодаря ви

173.   172, не, но си направи втори тест. Освен това, ако си младо момиче, не може да се прогностицира точно цикълът. Не гледай дата - да ти дойде на 2-ри, после пак на 2-ри. Как си бройш ти изобщо цикъла - цикъл м-у другото е времето от първия ден на едната менструация до първия ден на другата! Как си бройш оволацията изобщо?

174.   Мисля, че след приема на Ескапел цикълът ми подрани. Дойде ми 5 дена, след като изпих хапчето. Не беше станал гаф, приятелят ми не свърши в мен, но въпреки това се притесних и взех мерки. Бременностите в следствие от предеякулационна течност са доста обезпокояващи! Не мога да кажа дали съм била в овулация, защото при мен е объркано. Как смятате, дали всичко е наред?

175.   Направих си 2-ри тест и също е отрицателен.

176.   Първо и аз да кажа за неграмотността на младите-деца има книги освен интернет и не на последно място има час по биология които мисля че доста от вас са пропусна
ли (8-12 клас),второ вероятността за бременост 1-2 дни преди или след цикъл е колкото метеорит да удари земята,все пак има едно ако ,но не бързаите с тия ескапели и подобни,освен това и да уточним пак за непросветените не може да се за бременее от анален секс или свирка (че и тази глупост четох скоро някъде),информираите се и се пазете .

177.   176, какви книги, те са неграмотни и имената не могат да си напишат без грешка.

178.   176 час по биология 8-12 клас, на възраст след 15, вече "бременните" са преди 15, май образователното министерство трябва да премести тези теми в учебника да се учат в пети клас.

179.   Добър вечер на всички. Имам един въпрос към Вас и моля ако има някой да ми отговори колкото е възможно по-скоро. Тази вечер правихме секс с приятелката ми и свърших в нея. Какво трябва да направим? Благодаря Ви предварително.

181.   Да й купите Ескапел ако не искате бебе, а ако искате да се молите :)

182.   Вече го направих купих и Ескапел и го изпи 15-16 часа след акта дали сме закъсняли???

183.   182, не сте. Хапчето ще направи невъзможно оплодената яйцеклетка да се загнезди в матката. Очаквай изменение в цикъла си - менструацията ти може да дойде преждевременно или да закъснее!

184.   А сигурно ли е че хапчето ще подейства?

185.   Колкото по-рано го изпиеш, толкова по-добре!
*Яса

186.   184, никой пройзводител не дава 100% гаранция, можеш да го съдиш теоретично, но да - сигурно е. Много е сигурно, ако е взето в първите 48 часа, до 72 (с намалена сигурност с увеличаване на времето). Най-сигурната контрацепция е хормоналната. Ескапел е хормонален препарат. Той не позволява яйцеклетката да се загнезди в матката - механизмът е същия като при бременните жени - за да не забременеят два пъти едновременн (и да умрат), матката става неприемлива за нови оплодени яйцеклетки.
С две думи, дори да имаш оплодена яйцеклетка, тя бива изхвърляна. Не е като при аборт да кажем, където имаме загнездена якцеклетка, зигота, зародиш - много клетки, имаш най-нормалнта си яйцеклетка, която си имаш винаги при месечното си течение, дали е била оплодена, или не - няма да разбереш - тя просто си бива изхвърляна, защото матката ? е казала - „Сори, бременна съм, нямам място теб“.
Не се притеснявай значи - не е аборт хапчето, същото е като при една бременна жена - нейните оплодени клетки също се изхвърлят! И да, сигурно е, просто го вземи навреме

187.   Много Ви благодаря за вниманието и за изчерпателната информация дано да сте прави.

188.   Здравейте,
изчетох доста коментари бременна ли съм, не съм ли и всеки пищи... напълно разбираемо за човек който не иска да има дете... Аз пък много искам да си имам бебче и със приятеля ми направихме този опит обаче са изминали едва 4 дни след акта... и с две думи ще откача до 20-я ден с нетърпение очаквам да видя дали ще си имаме бебе... стискайте палци да ми закъснее :Д:Д:д...

189.   188, не искам да те обезкуражавам, но с бившия ми приятел правихме опити в продължение на 4 месеца... Така и не се получи ( и по-добре защото се разделихме )... но това е друга тема. Исках да ти кажа, че за да се получи трябва да си следиш овулацията ( продават такива тестове ). Стискам ти палци скоро ти да изпищиш.... от щастие :)

190.   Ами не ме обезкуражаваш в никакъв случай :))) когато ни е било писано тогава ще стане:))) въпросът е, че си следя овулацията и направихме опита точно на този ден, а сега не ни остава нищо друго освен да чакаме :)

191.   Успех 190. :)

192.   190 желая ти успех и ние с приятеля ми правим опити вече около 10 дена и мн добре зная какво ти е. по сайтовете има страшно мн полезна информация така че ако имаш време порови се малкор понякога просто като четеш форумите сякаш нещо се променя гледаш по-зряло и по-сигурно на нещата а и като видиш разни симптоми правиш съпоставки със себе си. Все пак тук всичко е индивидуално

194.   Ако след полов акт отидеш веднага да се изпикаш има ли някаква опасност от забременяване? Благодаря ви предварително.

196.   194 определено можеш да си бременна дори и да си утишла до тоалетната след половия акт. Аз съм момиче на почти 19 години, почти всеки ден се ровя в такива форуми и чета информация за това как да се предпазиш или какво да направиш след като е станала белята.

Но сега аз имам малък проблем и ви моля за помощ, имам си приятел, правихме го с презерватив, но той се спука в последния момент, мисля, че нищо неможа да попадне в мен, но ми е притеснено, и аджеба колко време след акта тестовете показват най-вярния резултат?

197.   Здравейте, аз съм момиче на 13 години... вчера (събота) с приятеля ми правихме секс тогава бях девствена той също.. уж свърши отвън но аз не съм сигурна защото имам много странно чувство в корема си... правих си тест днес беше отрицателен но разбрах че те трябва да се правят след около 10-20 дена след акта... много съм изплашена защото съм малка и аз не знаех точно какво се случваше... сега съжелявам.. точния час на акта май беше към 11 часа сутринта и искам да попитам дали трябва да пия хапче знам 4е трябва да го пия до 72 часа тоест най-късно в вторник пак по това време.. моля ви помогнете ми защото просто не знам как да попитам майка ми..

198.   Вземи си Ескапеле от аптеката.
Иначе, защо си се съгласила да правиш секс без кондом? Това да ти е за урок. ... между другото, понеже не си навършила 14 г. мъжът, с когото си го правила е подсъдим за педофилство, освен ако не е и той на твоята възраст

199.   Да и той е на моята възраст.. благодаря за съвета ви.. а кога трябва да го пия.. след като нали ви обясних беше събота към 11...??

200.   ВЕДНАГА, ДОРИ СИ ЗАКЪСНЯЛА. ОТИВАЙ В ДЕНОНОЩНА АПТЕКА, БЕЗ РЕЦЕПТА Е. АМА ВЕДНАГА!!!! Струва към 30-40 лв. Тестът за бременност просто няма в момента как да е положителен, дори да си заченала. Хапчето няма да позволи на оплодената яйцеклетка да се загнезди в матката ти.
Кажи освен това, коге е бил първия ден на менструацията ти (ТОЧНО АКО МОЖЕШ), но по принцип винаги можеш да забременееш. Това, че не е свършил в теб, нищо не значи, намалява се вероятността само...
САМО С КОНДОМИ ОТ СЕГА НАТАТЪК. Обещай си това!!!

201.   Сега няма как да отида в денонощна аптека .. и повярвай ми отсега нататъка никога няма да го направя дори с презерватив .. но имам странни болки в корема гърдите и кръста и то само след 1 ден като се има напредвит че съм настинаха и съм хремава може и да е от това .. утре след училище веднага ще отида .. да се моля на бог да не съм бременна защото просто тогава не знам какво ще правя .. ако може да ми дадеш скайпа си искам да попитам някои неща .. моля те много е спешно .. или някой с опит да ми даде скайпа си или да ме намери ....

модератор - не публикуваме скайпове

202.   А и не можах да разбера въпроса първия ден когато ми дойде тоест за пръв път или този месец.. защото за пръв път ми дойде.. на 15 януари 2010 а този месец ми дойде на 29 септември... малко подрани защото предишния път беше на 2 септември.. но 4 дена по рано мисля че е нормално.. просто сега няма как да отида но утре още преди училище.. яе ида до аптеката до нас.. и както вече помолих ако може някой да ми даде скайпа си.. благодаря за съветите ви до сега.. :)

модератор - не публикуваме скайпове, продължете да комуницирате тук

204.   Мило момиче, виждаш, че да имаш менструация и да правиш секс не е достатачно, за да си възрастен човек. Не случайно до навършване на 14 г. законодателят забранява човек да има сексуален контакт с такова дете като теб.
Възрастните не искат да ти навредят, правейки нормите и ти сега на собствен гръб си патиш от глупостта да избързаш със секса.
Родителите ти не са на мястото, не да те наказват и да забраняват, а просто не са те образовали минимално и нямаш минимална полова култура.

Както е, не съм моралистка някаква, стореното-сторено, но когато си правил секс, трябва да си понасяш последствията - ТОВА ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ - но възрастните можем да реагираме, а ти не.
Като казах ВЕДНАГА да взимаш Ескапеле, значи ВЕДНАГА трябваше да намериш начин да го вземеш. Утре избягай от първия час и си набави хапчето и ВЕДНАГА го вземи.

Иначе, кога ти е била първата менструация В ЖИВОТА не е от значение, дали можеш да забременееш СЕГА. От значение е КОГА Е БИЛА ПОСЛЕДНАТА ТИ МЕНСТРУАЦИЯ, Т. Е. ПЪРВИ ДЕН НА ПОСЛЕДНАТА МЕНСТРУАЦИЯТА, за да се изчисли горе-долу овулацията ти в настоящия цикъл - тя е на 14 ден след тази дата по принцип, но е много трудно да се изчислява при млади момичета като теб - виждаш, че цикалът ти не е от 28 дни, а от 26 дни, може и по-малко, може и повече - движи се на тази възраст много.
Има много голяма възможност да си забременяла!
Вземи веднага Ескапеле, това вече не е гаранция, минава си времето... след 7 дни направи тест за бременност.
Ако е положителен, ВЕДНАГА КАЗВАЙ НА РОДИТЕЛИТЕ ТИ. Само те могат да ти помогнат да направиш медицински аборт с минимум риск за здравето ти. Ти на тази възраст дете не можеш да износваш. Надявам се, сега да ти е ЯСНО, каква отговорност е да имаш секс и да влизаш в света на възрастните на 13.
Стореното-сторено.
Сега е най-важно да вземеш Ескапеле БЕЗ ПРОТАКВАНЕ, да го изпиеш и да си направиш тест след седмица.
Моля ти се, щом си решила да имаш секс, ползвай КОНДОМИ от самото начало, до самия край на акта. Дори най-евтините кондоми ще ви предпазят, така че спокойно. Ползвайте дори евтини кондоми, но ползвайте - те са точно толкова добри като скъпите за предпазване, просто не са маркови и нямат разни екстри, но за вашите цели са добре.
Сега се успокой и деистваи - добре дошла в света на жените. Да си жена не е само удоволствие, а ЗАДЪЛЖЕНИЕ.
Ако родителите ти, вместо да те наказват и ограничават, бяха поговорили за тези неща с теб, сега нямаше да имаш проблем и притеснения, щеше да отложиш секса, защото щеше да почнеш като милиони младежи на твоята възраст с Петинг и пак да бъдеш задоволена сексуално, както ти, така и приятеля ти, но без стрес и притеснения.
Сега си поеми отговорността.
Успех....
П. П. никакви скайпове няма да ти помогнат, мило момиче, най-много някой педофил да се свърже с теб. Това, което ти казах е МАКСИМУМЪТ, което можеш да направиш на този етап. Повече никой не може да ти помогне - само ти самата трябва сега да действаш.

Ти си решаваш, дали ще имаш секс за напред, но това в момента не ти помага. По-добре човек да се примири със слабостта си и да си носи кондомчета в себе си, отколкото да си каже „няма да правя секс“ и в момент на слабост (човешко е) да го прави без кондом, защото няма (нали няма да прави секс).
Разбери, щом веднъж си била с приятеля си, ще ти се иска в определени моменти и пак. Няма да те боли повече, ще имаш нужда от това. НОСИ СИ КОНДОМИ, моля ти се, не се осланяй той да се грижи за тези неща. Контрацепцията си е била винаги женска работа, а ти вече си жена -свиквай!
Не се чувствай воновна, сексът си е нормално и човешко нещо, просто не е детска играчка. По-скоро може да стане играчка-плачка.
Ако ползваш кондоми обаче, няма как това да се случи. Дори да се спука кондомът, винаги остава Ескапелето, но кондом рядко се пука. Вие много грешно сте постъпили - полава се ОТ САМОТО НАЧАЛО.

Иначе, болките, които имат НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ПОЛОВИЯ АКТ. Обещавам ти, че е така. Ако имаше малко повечко полова култура, което НЕ Е ТВОЯ ВИНА, а на родители и учители - щеше да знаеш, че -

1. Бременността не е болест и не боли, само в последните месеци и при проблеми има болки.
2. НЯМА жена, която да се почувства бременна един ден след акта. Минава време, докато сперматозоида оплоди яйцеклетката, тя се загнезди в матката, после почне да се дели - дори седмици след това, плодът е само сбор от клетки и НЕ СЕ ЧУВСТВА по никакъв начин.
3. Сексът и другите сексуални практики между жената и мъжа НЕ СА ЛОШО НЕЩО, нещо, от което да се срамуваш, тялото в неговата цялост е перфектно, също перфектно е любенето между хората, не е нещо гнусно или забранено. Просто малките момичета още ментално са си деца и не могат да поемат отговорността за контрацепцията, пренасянето на сексуално предавани болести, затова и е хубаво да се изчака със секса, което не значи, че младите момичета и момчета трябва да се лишат изцяло от полов живот. Вие с приятеля ти можехте да практикувате Петинг - задоволяване с ръце, език, уста и пак да получите полово освобождаване, пак да се любите, но без да носите рисковете от секса - в тази възраст най-големият е забременяването. Вие венерически болести нямате, но по-късно и те стават част от отговорността ти, защото един човек на 20+++++ години може да е имал много сексуални партньори и да е носител на какво ли не.
Ето, ти вече си се панирала от една възможна бременност, защото не знаеш почти нищо за човешкото тяло, въобразяваш си разни работи.
Не, мила, НЕ БОЛИ като забременееш и не се чувства нищо в началните седмици дори, ти искаш вчера да си правила секс, днес да си бременна и вече да чувстваш болки в корема. Ужасно е невежеството, защото като нямаш познание сама оставяш място за спекулации и глупости.
Дори е възможно семе, което е попаднало в жената три дни преди това, да я забремени по време на оволацията ти - т.е. да си правила секс днес, а да забременееш след 3 дни. Разбираш ли, колко е сложно?

Затова вземи веднага ЕСКАПЕЛЕ, бягай от час дори, за да си го набавиш, но го направи час по-скоро.

НОСИ СИ ВИНАГИ КОНДОМ В СЕБЕ СИ, бъди готова. Не се заричай неща, които няма да можеш да изпълниш. Почнала си да водиш полов живот, бъди готова за следващия път поне, вместо да казваш, че няма да има следващ, а когато вече е късно, да нямаш кондом в себе си!!!

Хайде, и моля те - чети и се образовай сама, просто нямаш родители за мен, които да могат да ти помогнат. Усещам страха ти от тях, срама ти може би, което е жалко в 21 век. Жалко е, че растете и вие без всякакво съзнание за тялото си, без всякаква сексуална култура и възпитание, вместо това с много табута, премълчаваници и наказания за глупости .
Не сте престъпници, а ти нищо лошо не си направила като изключим това, че не сте ползвали кондом от самото начало и сега си въобразяваш разни глупости...

205.   Много ви благодаря за помощта днес не ходих на училище.. сутутринта рано отидох до аптеката и взех ескапел изпих го сега малко ме боли корема но на листовката пише че това е нормално... и доколкото разбрах след като го пия след няколко дни (2-3 ) трябва да ми дойде цикала... надявам се всичко да с оправи.. много благодаря отново за помоща ви.... ще си направя тест след седмица и ще видим какво ще стане... а по въпроса с цикала той нали се причинява изкуствено чрез хапчето а ако не ми дойде до няколко дена... това какво ще означава?

206.   И да попитам понеже съм болна (настинала) вече минаха 3 часа откакто взех ескапел взех го към 7 часа сега вече е 10.... искам да попитам дали парацетамол или тайлот хол влиаят ли на действието на ескапел и може ли да пия и други хапчета.. защото майка ми настоява да ги пия и да се храня защото съм жестоко настинала но аз откавзам да пия други хапчета затова моля кажете ми дали влиаят на ескапел..

207.   Мило дете, не пише, че ТРЯБВА, а че МОЖЕ.
Може и абсолютно нищо да не се случи... Всяко тяло си е различно, както и зависи, дали имаш яйцеклетка за изхвърляне - може да си в самото начало на цикъла си например, не може от хапчето да отделиш яйцеклетка, да се предизвика изкуствена менструация.

И понеже нямаш минимална полова култура, се чувствам длъжна да те въведа в женските неща, нали вече си жена?
Ще обяснявам така, че да можеш да се сетиш, нека ме извинят читателите, които държат на точност - аз пиша за едно 13-годишно момиче, знам, че вие знаете по-добре от мен.

Всяко женско бебе се ражда с определен брой яйцеклелки в яйчниците си. /200-400 хил/. Яйцеклетката е женската полова клетка, тя съдържа твоето ДНК, което един ден ще предадеш на децата си, както това са го направили родителите ти при теб... по-скоро майка ти. Яйцеклетката има само Х-хромозома, защото всяка жена е носител само на Х-хромозомите на двата си родителя. Мъжките полови клетки - спераматозоиди могат да бъдат и Х и У. Така мъжът определя пола на бебето, защото само той носи У-хромозомите, а само като се съберат х и у става ХУ и момче. Интересното е, че има мъже, които най-вероятно имат „женска сперма“, т. е. преобладават сперматозоиди с Х-хромозом. Такива мъже правят предимно или дори САМО момичета - Берлутскони има 5 момичета от различни жени.
Ако значи баща ти има само момичета, знаеш, в кой е „вината“... или по-скоро заслугата!
Защото е чудесно да си жена!
Бъди благодарна за това. Ние само можем да носим живот и да възпроизвеждаме вида си.
Защо са ни тогава мъжете?
Е, първият път може и да е бил пълен провал, мило момиче, но вярвай ми - чудесно е да се любиш с мъж. При повечето от нас първият път и дори първият мъж е бил пълен провал. Нормално е. Но сексът не е самоцел! По принцип сексът съществува сред всички висши организими, защото само така, могат два представителя от един вид да обединят гените си, т. е. цялата генетична информация и създадат по-съвършен представител на вида, които е носител на най-доброто от родителите си. Нисшите организми не правят секс -т. е. нямаме сливане на мъжки и женски полови клетки. Така погледнато, сексът е висше нещо! Човекът, бозайниците, рибите, жабите, дори цветята го правят! И цветята имат мъжки и женски полови клетки и са си измислили начин да правят секс - посредством пчелите например - дървета, цветя, мъгове, изобщо всичко, което виждаш с просто око прави секс! (може би в момента)

Защо е кеф да си жена?
Първо, женската яйцеклетка е най-голямата клетка изобщо в природата! Ти ядеш яйцеклетки всеки ден - поне, ако обичаш кокоши яйца да кажем. Както е кокошето яйце, така и в твоята яйцеклетка има всичко, за да се развие един организъм. Разбира се, в яйцето на птиците, трябва да има всички хранителни същества, необходими, за да може пиленцето да се храни и излюпи - едно кокоше яйце е значи повече от една яйцеклетка, но можеш да си представиш и твоята яйцеклетка така - с ядно, съдържащо твоето ДНК, най-ценното наследство от родителите ти. Яицеклетките/яйцата се образуват в половите жлези наречени яйчници или овариуми. Произдведениите от тях полови жлези се отвеждат от яйцепровода.
Яйцеклетките имат кръгла или овална форма и са неподвижни.
В цитоплазмата на яйцеклетката се съдържат жълтъчни вещества, които служат за хранене на новия организъм от момента на оплождането, докато стане годен да се храни по друг начин - самостойно или от майката. Количеството на хранителните вещества, от което зависят и размерите на яйцеклетката, се определят от етапа, в който яйцеклетката започва да се храни самостойно.
Мъжката полова клетка - сперматозоидът, изобщо не е толкова голяма работа. Той съдържа само генетичната си информация, има едно камшиче и в сравнение с яйцеклетката е просто една мини-попова лъжичка, готова на всичко, само за да се добере до твоята приятелка - яйцеклетката, да я оплоди, да съедини ДНК с нея и да започне създаването на новия живот!
Спермата на приятеля ти не е един сбор от такива клетки, нали им трябва течност, където да размахат камшиче? Спермата съдържа: 60% простатен секрет, само 2 до 5% сперматозоиди, както и фруктоза (която служи за енергийно депо на семенните клетки), тестостерон, цинк и други вещества помагащи на сперматозоидите за оплождане на яйцеклетката. Преди всичко заради последните се счита за полезно дори да се гълта при правенето на френска любов, така че - и в това няма нищо срамно, нали е здравословно? (предимството на възрастта ви е, че нямате венерически болести - девственици сте били, нали?)

Сперма може да бъде отделена не само при оргазъм, но и при неволно семеизпразване, най-често през нощта или т. нар. нощна полюция, характерна за възрастта на пубертета.
Ето още едно предимство от това да си жена - събуждаш се със сухи чаршафи. Бъди сигурна, че приятелят ти често се събужда с мокри от спермата си боксерки (представи си, колко глупаво изглежда! ). Да не говорим изобщо, че под влияние на мъжкия полов хормон - тестостерона - гласът му ще почне да мутира, ще почне да се събужда съвсем скоро с гъста четина по лицето си всяка сутрин... Изобщо - не е толкова хубаво да си мъж.
По-хубаво е да си жена. В твоите ръце е продължаването на човечеството. Само ти можеш да решиш, дали да родиш от един мъж или не. Така жените сме тези, които сме отговорни за еволюцията на вида ни.
Разбира се, и ние сме подвласни на полови хормони - най-вече на естрогена. Той ни прави по-търпеливи, жалостиви, изобщо способни да се грижат за бебоци. Хормоните в момента много те лъжат, защото в твоята възраст имаш свръхпродукция на какви ли не хормони, които искат бързо да те накарат да станеш жена - гърдите ще растат, получаваш окосмяване, променя се цялата фигура - виж майка си, виж себе си - малко по малко ще се движиш в тази посока. Е, можеш със спорт да си стегната, но по принцип жените имаме по-сочни бедра, дупе, ханш от мъжа - по широки сме в таза, за да може да носим деца. Изобщо нашето тяло е перфектно конструирано за това. Не случайно мъжете имат лафове като „ да си има всичко, да имаш какво да пипнеш, ей какъв задник“ - те се чувстват привлечени от жени, които могат да износват бебета, т.е. жени с тлъстини!!! (говоря за жени с нормално телосложение, не за дебелите жени - те сигнализират по-скоро за болест някаква у мъжа)
Трупането на подкожни тлъстини, на целолит си има смисъл - да имаш достатачно резерви за бебето си, ако дойде глад. Същност хората винаги са гладували, от около 50-60 г. можем да кажем, че изобщо има достатачно храна и то само за развитите държави. Тялото си прави значи своите резерви, защото хиляди години еволюция са го направили способно за това - не мрази значи и цлулита, и най-слбата дама го има - това е нещо като жълтъка в кокошето яйце - храна за бебето... Със спорт можеш да постигнеш добри резултати, но винаги ще имаш повече тлъстинки от всеки мъж...
Затова и мъжете не са толкова „мекички“ - твоят приятел ще е много по-стегнат от теб - пипни ръцете и краката му - няма да намериш и следа от подкожна мазнина. Не му трябва толкова, той ще натрупа само на корема, защото е създаден да бъде ловец - краката и ръцете му трябва да са мускулести и силни, корема на мъжа е практически неговото мастно депо (непотребна част от тялото, той никога няма да носи бебе - значи има място за резервички от мазнинки)- като видиш мъже с коремче, знай че това не е случайно - това е „подарък“ от еволюцията и от хилядите години на глад и лишения.

И ето, вече си жена. Твоето момче вече е мъж. И вие чисто физически сте почти готови действително, почти развити мъж и жена. На вашите години преди е било съвсем нормално да се създаде поколение, защото хората не са живяли повече от 30-40 г. Днес имаме храна, медицина, спорт, парно, поддържаме хигиена и живеем средно 76 г., а жените над 80!
Станали сте и двамата жертва на хормона. Влюбили сте се, изпитали сте желание един към друг - знам, че за теб се е случила голяма работа, голямо чудо и едва ли не се чувстваш престъпник, но същност нищо странно, интересно или необикновенно не се е случило на този свят! Просто още двама представители на вида са обменили генетична информация. В момента милиярди хора правят същото, да не говорим за дърветата или цветята...
Проблемът е просто, че хората вече не живеем в пещери, че живеем по-дълго и на ваштие години не трябва да създавате поколение. И твоето тяло не е съвзем готово да износи плод. Станала си жена, имаш менструация, той е мъж - има сперма, но това не е достатачно. Изводът - ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИТЕ.
Никой не казва, че НЕ ТРЯБВА да се наслаждавате на телата си, човешко е, просто - трябва ДА НЕ СТИГАТЕ до бременност.
И тук идва ролята на вашите родители, които ТРЯБВАШЕ да ви обяснят, че телата ви са перфектни, трябваше да ви обяснят, че няма нищо лошо, което се случва при секс, че сексът е нормално и красиво нещо. Общо взето горното трябваше да ви обяснят, но и трябваше да ви кажат, че ви имат доверие, че ще изчакате, защото на вашата възраст е трудно да мислите и за контрацепция. Трябваше да ви сложат на бюрата един ден по един лексикон по полова култура, в които щяхте да прочетете за Петинга - да прочетете, че милиони млади хора като вас имат полови нужди, искат да са гаджета, да са един с друг и сексуално, но изчакват със самия секс, защото крие риск от забременяване, а действат с ръце, с език, с устни. Там щяхте да прочетете, че телата ви са чудесни продукти на природата, че можете БЕЗ ГУЗНА СЪВЕСТ да им се насладите, да се докосвате и целувате НАВСЯКЪДЕ, както и да задоволите нуждите си с ръце, с език и уста.... да се опознаете първо и чак след това да продължите нататък. Щеше да прочетете за кондомите, за хапчетата против забременяване, дори за Ескапеле...
Съветвам те затова да си осигуриш кондоми - говоря за нужди горе, има основни човешки нужди (от храна, вода) - нуждата от секс е една от тях и телата ви пак ще намерят начин да ви измамят, за да стигнат до секс - носи си ти кондом. Волята е силна, ама желанието е по-силно, особено ако харесваш и обичаш момчето си.

Върнахме се на темата за Ескапелето и женската менструация.
Менструацията е доста кървав (вече знаеш) прицес, при който ти всеки - 20-33 дни изхвърляш вече озрялата, но незаплодена яйцеклетка. Бели се и цялата маточна стена, където е трябвало да се загнезди оплодената яйцеклетка и да почне делене на клетките - става зигота, после ембрион, накрая истински бебе - нов жител на тази земя! Съвременните жени имат над 700 менструации в живота си, докато преди жените са имали... само 70! Защо - ами били са винаги бременни - много висока е била смъртността, а един плод се носи 9 месеца. Нашите прабаби така са оцеляли без дамски превръзки, просто са били често бременни, кърмили са и т. н.
ПО ПРИНЦИП женският цикъл - периодът между първите дни на две ПОРЕДНИ менструации е 25-33 дни. В първите дни от цикълът си ти изхвърляш презрялата яйцеклетка, но това не значи, че не си отделила нова, която в момента е зряла! Ти имаш два яйчника!
Затова и по време на менструация е също възможно, но малко вероятно, да се забременее. Брой 14 дни от първия ден на менструацията, тогава най-вероятно си във овулация - тогава и най-много ти се прави секс, яйцеклетката ти е перфектна за оплождане. Дори сперма, попаднала в матката ти до 3 дни преди това е в състояние да те оплоди!
Има описани случаи на жени забременяли 6 дни СЛЕД полов акт. Значи - опасно е по принцип да правиш необезопасен секс. Природата ИСКА ти да забременееш. Ти не искаш, бъди по-силна от природата си!
Ако яйцеклетката не бъде оплодена по време на оволацията си, се отделят хормони, които я подготвят за изхвърляне, изхвърля се всичко - дори покритието на матката, което е трябвало да служи за плацента. Тези хормони те карат да имаш главоболие, да ти е отпаднато, правят те раздразнителна. Мъжете имат и тук свои лафове „кво се правиш, да нямаш гости от Червен бряг, на тази сигурно ? е дошло, много е кисела“. Те не познават смяната на настроенията, имат си непрекъснато едни и същи хормони (тестостерон) и си им е добре на тях...Не случайно Баба Марта е жена - тя мени настроенията си цял месец...хората значи винаги са знаели, че жените са нещо специлано и с тях не бива да се шегува човек!

......... Менструационната кръв значи не е само кръв, а кръв и тъкан.
После пак под влияние на хормони се отделя друга яйцеклетка, тя зрее и се подготвя за оплождане....

Ако това стане, яйцеклетката започва да се придвижва към матката, където се загнездва и почва да се храни от нея - бебетата имат пъпна връв, както знаеш.

Тук влиза ролята на Ескапелето. Това са хормони, които „казват“ на матката - Ехо, аз съм бременна!!! Аз не мога вече да приемам повече бебета, ЗАЕТОООО!
Идва значи твоята оплодена яйцеклетка, чука на вратата на матката и тя ? казва „Сори, заето“. Яйцеклетката не се загнездва и се изхвърля най-нормално. Може заради хапчето да се разбута значи цикъла, може да ти дойде много по-рано, но и много по-късно - тялото се обърква. Най-добре след седмица да си направиш тест. Това е вече сигурна работа.
Ако си закъсняла с взимането на хапчето, яйцеклетката МОЖЕ да се е загнездила вече, тогава хапчето няма никакво действие - матката действително си е заета. Ако тестът се окаже положителен, ТРЯБВА да се обърнеш към майка си, защото каквото и да е наказанието ?, то няма да е толкова голямо, колкото това да родиш болно бебе, или да се овредиш - малка си още, мила, за да износиш бебе, рискът е голям!
Колкото по-рано кажеш, толкова по-ранен ще е абортът, може и химически - няма да имаш цял ембрион в теб, разбираш ли? Ще имаш сбор от клетки, нищо повече, но това е само в началото на бременността!!! После става страшно, а след 7-9 тата седмица е ЗАБРАНЕН, защото плодът има нервна дейност, може да чувства болка, почнал е да се оформя и мозък.
Разбираш сега, колко важно е да кажеш в самото начало!!!

Аз все пак не смятам, че си забременяла. Мисля, че е добър урок за теб и трябва да минеш през това, всички сме минали през него, трябва да си кажеш - сексът е ОТГОВОРНОСТ.
Сега ти се е разминало, но в бъдеще може да не е така. Болките в корема са по-скоро на нервна почва, мило дете. Може да имаш и запек, може от рязкото застудяване да имаш колики - сложи си една ел. възглавница на корема, ще получиш облекчение, не яж тежка храна, пий чай и много течности. Бременността не боли, иначе мислиш ли, че жените щяха да забременяват на поразия - огледай се, навзякъде са „плъзнали“ майки с колички. Е, по-големички са от теб, но не си мисли, че са го планирали - и те са станали жертва една красива вечер на хормоните си, на тялото си, и добре, че е така, иначе нямаше да ни има днес! Ние самите сме плод на такива „грешки“ и опс - изпълнения.
Няма значи от какво да се срамуваш.

Все пак те съветвам да се разберете с приятеля ти да я карате известно време само на Петинг. Няма изобщо да ти се ядоса - 70% от мъжете и без това предпочитат една хубаво завъртяна свирка пред самия секс! Пак може да си лежите голи един до друг, да изучавате телата си, да се целувате навсякъде и честно - по хубаво е! Особено се изострят сетивата така и след няколко месеца, защо не и година - когато и двамата сте порастнали повечко и вече сте се опознали, и сексът ще е чудесен!
Носи си ти кондоми винаги в теб, не знаеш, кога ще ти потрябват. Бъди жена от 21 век и не се оставяй да те заплождат разните му там мъжки индивиди - много им се иска, но само от теб зависи всичко.

Сега не реви и не прави драми пред момчето, то няма вече какво да промени, зависи всичко сега от природата - от теста след седмица. Това е чисто женска тревога, знам, че ти се иска в момента да го скалпираш и да го наръгаш с най-големия кухненски нож на майка ти, но няма да промениш нищо - и той е такова глупаче като теб в тези неща, може да се прави на голям „мъж“, но си е едно малко момче, хайде - от нас да мине - мъжле. Сега, за разлика от теб, той по-скоро се кефи на това, че е станал бил мъж... ти - можеш да се радваш на откритата „тайна“ на секса чак след седмица, когато можеш да си сигурна, че не е оставила последици.
Двамата ще успеете, мило дете, да минете през това. Сега се концентрирай върху учебниците, утре пак на училище и животът продължава!!!
Ако тестът е отрицателен, почерпи се някъде или се празнувай по друг свой си начин - добре дошла в света на жените! Вече ще си осъзнала и отговорностите ни като жени, но ще си вкусила и от предимствата да си вече жена.

Хайде, споко и успех

А.

208.   И още за ЕСКАПЕЛЕ - вземи пак листовката и чети.

В раздела „Какво трябва да кажете на Вашия лекар“
са изброени лекарствата, които намаляват на действието на хапчето
- лекарства с-у епилепсия
-с-у турбеколоза
-лекарства, които взимат болните от СПИН
-лекарства с-у гъбични инфекции
ако нямаш горните болести и не взимаш лекарства за тях, нямаш проблем.

Повечето лекарства, които се взимат при настинка са от групата на т.н. аналгитици, а те не са посочени в листовката!!!!

Под точка 7. точно е описано, че МОЖЕ да ти закъснее менструацията или да ти дойде по-рано, никъде НЕ ПИШЕ, че ще ти дошло веднага - може да се случи, но не е това признак, че лекарството е подействало, това е само странично действие - нежелателна реакция, ДЕЙСТВИЕТО Е ДА НЕ СИ БРЕМЕННА!

Ако повърнеш обаче в следващите 2 часа, вземи за сигурност пак Ескапеле.

Ето, настинката е причина за неразположението ти, както писах вече, не може да е от бременността! Но ти, понеже се чувстваш виновна и несигурно, си беше въобразила, че сигурно си заченала, щом ти било лошо. Истинската причина вече я имаш.
Майка ти, ако беше навремето говорила като човек за тези неща с теб, днес нямаше да си играе на болногледачка на малкото си „бебе“, а щеше самата тя да ти е взела Ескапеле преди това, да ти е обяснила всичко... щеше изобщо първо да не се стига до Ескапелето, ама хайде - българска работа.

Пий си с две думи лекарствата за настинката, живей си нормално - ти каквото е трябвало си сторила, прочети просто пак и пак листовката.
Нищо повече не можеш да сториш.
Хайде, спокойно и леко оздравяване.
Всичко ще мине добре, ще видиш, малка е вероятността действително да си бременна, но другия път - кондом от самото начало на половия акт!
Оздравявай и не се притеснявай сега, браво, че си взела хапчето. Това е всичко за мемента!
А.

210.   Благодаря много сега съм по спокойна... нямам страничните ефекти на хапчето и мисля че това е добре... ще си направя тест и пак ще пиша... отново благодаря за помощта :)

211.   Здравейте четох проблема на момичето и искам да попитам нещо защото и аз имам същия проблем... правих секс с приятеля ми но той май свърши в мен.. пих ескапел беше някаде 50 час след акта днес вече е май 15 ден след акта и аз имам болки в корема и кръста.. боли ме много главата и се чувствам много отпаднала.. не знам дали причината е бременност или защото трябва да ми дойде към 28... нормално е да имам болки от сега.. но мен се пак ме е страх защото не съм сигурна дали е от бременност :(.. мислих да си направя тест но всички които видях са от 7 до 10 ден а при мен минаха 15.. кажете ми какво да правя.. :Ж

212.   Здравейте, аз съм момче и имам проблем, вчера се изпуснах в приятелката ми, има ли някакви хапчета минали са 13 часа, моля ви помогнете ми!

213.   Да вземете ескапел ...

214.   Здравейте всички, моята ситуация е малко по-различна... момче съм, на 19 години и живея в Италия, разбирам езика но не съм абсолютен италианец, тъй че го имайте на предвид!

Преди 9 дни правех секс с приятелката ми /италианка/ за пореден път! Но този път не съм сигурен на 100% че не свърших в нея! освен това... закъснява и вече цяла седмица /нещо което и се случва за пръв път! / боли я кръста, повръща, има желание за сладки неща, стресирана е и точно сега не може да си купи тест понеже е на 17 и аптекарите не дават тестове на малолетни а пък за момента не може да намери никой пълнолетен близък с когото да отиде, така че след няколко дни когато дойде при мен аз ще и го купя, защото живее в друг град... моля ви кажете ми какви може да са причините? Дете не е желано! :( благодаря ви предварително!

215.   Способна си да убиеш един човешки живот, който няма никаква вина за това???? Ами роди го и после го удуши! Няма да ти е приятно! А си мислиш че после няма да да ти минава през ума, че си УБИЙЦА! Не го убивай това малко красимо създание! Роди го и го отоледай!!!

Да си мислила за презерватива преди да стане белята!!!

216.   Според мен не е хубаво да се прави секс на такава вазраст от малки

217.   Въпросът ми може би го има и по нагоре но не успях да прочета всичко.
миналия ден с приятеля ми го направихме и работата е там че преди да свърши той видя че презерватива е скъсан (durex) и не знам дали не сам била в овулация понеже ми е нередовен. приятеля ми не свърши в мен той даже не свърши понеже се притесни, но не знаем от колко време е бил скъсан. и искам да попитам колко дни най-рано след акта мога да си взема тест понеже съм малка и ако има нещо не знам какво ще правя. благодаря предварително

218.   здравейте, аз съм на 19 и снощи към 12ч. правих секс с приятелят си. Правихме го няколко пъти и той свърши в мен. на сутринта към 12ч. взех ескапел но ме боли корема и ми е отпаднало както и чувствам апетит доста голям. Страх ме е много от това хапче дали ще подейства понеже пише че не е на 100% .. Какво да правя?

219.   Приятелката ми взе ескапел, но след 20 минутки поварна.... трябва ли ново хапче?

220.   Някой знае ли колко струва този тест SURECHEK ?

221.   Знаете ли някакви илачи от нар. медицина за определяне на бременност в дом. условия?

Бях слушала за сода в урината - ако кипнела - значело, че си бременна. Кипна - да се плаша ли?
Но от др. страна в урината има соли и киселини, а в момента нямам средства за тест.
Правих секс на 20 вечерта и на 30 сутринта, но не се пазихме, а той ми каза, че не е свършвал в мен. (Отдели се уж навреме. ). Той иска дете, но иначе сме от различни градове и не се виждаме често.
Уж иска сериозна връзка а често не ми отговаря по телефона. Пренебрегва ме. Възможно ли е нарочно да ми е направил бебе?

Ще правя тест след 26, но по принцип ми идва към 12 или към 21 - 25

Възможно ли е да се е случило това?
Имаме нещо като връзка от разстояние вече около 4 седмици.
Ако не харесвах - да съм го зарязала.
Мил е нежен, но разстоянието си казва своето.

Ами ако съм бременна и той каже че детето не е негово, че докато го няма съм била лошо момиче?
А аз не съм.
Бяхме заедно само на 29 и 30.
Дали ще ми повярва, че ако съм бременна е негово?

Нямам симптоми, но при всекиго е различно.

Ако някой даде съвет, който да ми е полезен - благодаря!

Много съм объркана.

Катя, 24 г.

222.   Мили момичета - нямате 6-10 лв. за един тест за бременност?
А, как искате да имате деца тогава?

И още - защо давате на мъжете да правят секс с вас без кондом?
Това е вашето тяло! Вие трябва да се пазите - с кондом (за 30 ст. има) или с хапче (20 лв. на месец).
Ако нямате пари за един кондом, съжалявам - ами просто не правете секс, защото абортът не само струва над 250 лв., но и има НЕПРЕДВИДИМИ физически и психологически последствия.
Не вярвайте на мъжете, че ще пазят ВАШИТЕ тела. На тях не им дреме - те не могат да станат бременни. Това от малки са го разбрали. У нас мъжете от деца се наслаждават на всякакви свободи, докато дъщерите се следят строго. Не е сложно - просто мъжките деца не могат да се върнат у вас с надут корем.
Катя, не прави глупости с разни бабини дивитинини, а инвестирай 6 лв. в тест за бременност + 30 ст. за кондом. Лиши се от едно кафе на ден и готово.
И още - бременността не е някаква болест, няма симптоми и тем подобни, защото това е НОРМАЛНО СЪСТОЯНИЕ НА ОРГАНИЗМА.
Тялото ти прави всичко възможно, за да забременее - това е инстинктът. Този инстинкт движи и мъжете, но не те са тези, които ще раждат и ще износват.
Опичайте си акълите, момичета, ако не искате да завършите като майките си!
А.

П. П. - Катя, той ти е казал, че иска дете, прави ти дете, после дали ще е негово. Ами има тестове, да направи тест. Съжалявам, но ти е време да порастнеш - ти си на 24, а си се оставила в ръцете на някакъв мъж!

151-200 от 310