Споделена история от Секс и интимност

Тест за бременност веднага?
искам да помоля за съвет.наскоро правих любов с приятеля си и мисля че презерватива се скъса но не съм много сигурна защото не видях добре,но 5 часа след като правихме любов си направих тест за бременност,които беше отворен преди това но не беше с изтекъл срок на годност,и се оказа отрицателен т,е, че не съм бременна.въпроса ми е дали теста е показал верния резултат или да изчакам известно време и да си направя друг?и ако се окаже че съм бременна все пак знаете ли горе долу колко струва 1 аборт,как точно става,боли ли,колко време след това се възтановяваш и колко време протича?моля ви отгооворете ми.

Коментари

251-300 от 310

290.   Да, и забележете - причината да имат дете е само да задържат някого насила. Едва ли за индивид, роден по този начин, остава много достойнство.

291.   Здравеите! Искам да попитам с моят мъж правим опити за бебе. Правихме опити няколко месеца и не се получаваше, докато предния месец ми закасня и на петия ден си взех тест тои излезе положителен неможах да повярвям и си направих още два( хахаха)и те излязоха положителни. Но за моя изненада на осмия ден ми доиде. Първо си мислех че може да е цветна бременност но ми вървеше нормално(нито по-малко нито по-кратко). Все още не съм ходила на лекар. Може ли да ми кажете дали е вазможно след три положителни теста да не съм бременна и дали може с нормален цикъл да съм бременна. Благодаря предварително.

292.   Здравейте аз зададох въпрос 291 и получих писмо по пощата но немога да го прочета въпреки указанията. По какъв друг начин мога да прочета отговора? Съжелявам за тъпия въпрос. :)

293.   Здравейте! Аз съм на 24 и преди около месец за първи път, дадох на мъжът ми да започне да свършва във мен. Ние вече искаме да имаме дете, но не съм сигурна, че ще успеем(защото той е на 49 години). Пиша ви просто за да ми дадете мнение. Благодаря предварително!

294.   293, един мъж и на 90 може да направи дете (бащата на Хулио Иглесиас), стига да е здрав и потентен. Да ти имам и проблемите.
Има млади мъже, които не могат да ти направят дете.
Ако мъжът ти има деца от друг брак, значи се е доказал, не мислиш ли?

Иначе, не може ли просто да се насладиш на секса, които имате, пък каквото стане. Чак след година, ако не си забременяла, почват да се правят изследвания.
Забременяването не става толкова лесно, особено, когато го искаш.
Законът на Мърфи май.

П. П. Близък мой роднина направи дете на 65 години, вуйна ми пък като млада булка две години не е могла да забременее, след това се е получило от само себе си

295.   293 Спокойно мъжете и на 89 могат да правят деца!

297.   292, задала си въпроса си много объркано, но мисля, че те разбрах. Когато си дадеш мейла да те уведомят като се появят нови коментари към темата, тази услуга се активира веднага. Твоят коментар обаче се публикува след време, когато го одобри модератор. Поради това когато ти одобрят коментара получаваш мейл за "нов отговор", който обаче се отнася за собствения ти коментар. Малко е объркващо наистина, но тъй като сайта е без регистрация, с цел да се запази анонимност умишлено не се пази информация кой коментар на кой мейл съответства. Затова се пращат мейли на всички, включително на автора на публикувания коментар.

Междувременно би трябвало да си получила още мейли за следващите коментари :-)

Кубрат

298.   294, мъжът ми не е бил женен и няма деца.... предната му приятелка е забременяла, но е направила аборт по нейно желание. Моята мисъл бе дали ще успеем именно заради възрастта му?

299.   Когато станахме родители бяхме: аз на 33, а мъжът ми - на 52. Следи си овулацията.

300.   Здравейте! Моя проблем е следния-имам две деца, възрастта ми вече не е подходяща за раждане, а ми закъснява с 10 дни. Тъй като и аз съм на мнение, че при гинеколок резултата е най сигурен(може причината за закъснението да не е бременност) вчера отидох на лекар, мн. добър и с най-нова техника според личната ми лекарка. Гледа ме на видеозон, чуди се, помръкна отвсякъде и накрая каза да си направя тест за бременност и после да отида пак. Не зная какво да мисля, притеснявам се, направо се побърквам, а проблема ми въобще не се реши. При предишните бременности(дано сега е друго), макар и педи години и с не толкова модерен видеозон, веднага ми даваха резултат и нещата ставаха ясни, а сега ще трябва да изчакам още и да разчитам на тест. Какво мислите, случвало ли се е на някой подобен куриоз.

302.   За тези, които се притесняват от страничните ефекти на ескапел ще кажа, че при всеки е разлино. Аз лично сам го пила 2 пати. Първия пат не ми повлия по никакъв начин, но втория път бях 15 дена в цикъл. Така, че не се притеснявайте, но по възможност не го пийте все пак е химия. Това е моят съвет към вас. ... 26 год.

304.   Здравейте. Много съм притеснена. С мъжа ми имаме дъщеря на 2 годинки, не плануваме все още второ дете. Винаги правим секс с презерватив, но преди 2 дни се случи така че той свърши, а когато махна презерватива нямаше нищо в него, видяхме го-не беше скъсан, мислим че евентуално при махането му спермата се е изсипала, понеже ми капнаха една две капки на крака, когато го извади от мен. Но не може да сме сигурни. Кажете ми, моля, ако си направя тест сега ще отчете ли вярно (трябва да ми дойде след 2 седмици някъде ) и има ли някакви хапчета за предизвикване на цикъл, ясно ми е че трябва, ако ми закъснее, да се консултирам с гинеколог, но все пак искам да действам веднага, да не чакам цикъла, да си направя ли тест????

305.   Здравейте. Имам един въпрос, който ме държи умислен от известно време.

С приятелката ми имахме рисков контакт 1 седмица преди последния й цикъл. Тогава й дойде без закъснение, обаче тоя месец й закъснява вече 3ти или 4ти ден... Възможно ли е да е станал някой гаф? Още не сме правили тест, а чакаме да видим дали ще дойде. Налице са всички признаци за идваща менструация, обаче няма никой все още...

306.   От 305:
Днес й дойде.. предполагам няма повод за притеснения? :)

307.   Уещам напрежение ниско под корема телесната ми температура е над 37.5 могали да си направя тест за бременност или да чакам още

308.   Преди 2 седмици правих секс с приятеля ми 2 пъти един след друг без презерватив и онзи ден правихме пак секс и започна да ми тече кръв малко но достатъчно за да се притесня .. Днес си направих тест и беше отрицателен . От 2 години съм с него и не сме използвали презервативи и никога не е свършвал в мен .. Имам ли повод за притеснения ???

310.   Здравейте, днес правих секс с приятеля ми. Бяхме с презерватив, но той беше паднал без да усетим и останалата част от половия акт го напрвихме без презерватив, и накрая той свърши отвън. Въпроса ми е, дали е възможно да съм бременна, защото никога до сега не го бях правила без презерватив и ме е доста страх!

312.   Здравейте, на 16. 07 правих аборт за 1 път ми се случи винаги съм ползвала презарвативи, след което на 27. 07 правих секс с приятелят ми, той ми каза че е изпуснал от тази лепкава течност от която може да се забременее, пих ескапел веднага. Въпросът ми е дали след аборт по лесно се забременява и дали ескапел може да помогне?

313.   308---Нищо не може да ти дава 100% гаранция за нещо, и ние от 2 години сме заедно и винаги правим без презерватив. Редовно ходя на гинеколог и всичко е наред. Така, че не се притеснявай не си сама.

315.   Здравейте. скоро направих секс с приятеля ми без презерватив и искам да ви попитам ако съм бременна какво мога да направя..?

316.   искам да попитам преди 2, 3 дена повръщах сутринта ми се гади много но не повръщам болят ме гърдите кръста ама ма е страх да си направя тест дали съ бременна кажете ми вие нешто?

317.   здравейте, преди 4-5 дена с приятеля ми правихме секс и той свърши в мен. След което като сметнах дните беше точно 14-тия ден... дали има тестове, които могат да покажат по- рано, тъй като нямам търпение да разбера

319.   http://forum.framar.bg/topic1095-100.html
Ето този доктор е отг. на въпроса

323.   Здравейте аз съм на 16. Преди месец и 14 дена правих секс, закъснява ми вече със 4 5 дена. Ужасно съм уплашена. Почна да ми се гади, преяждат ми се много неща, повдига ми се. 5 дена след секса си направих тест за бременност, и имах 1 черта сега разбирам, че толкова рано не може да е сигурно дали е положителен или отрицателен. Ужасно съм уплашена. Днес сутринта ще си взимам тест отново. По тези коментари виждам че е най добре да се прави тест след закъснението на месечния цикъл. Дано да сте прави, и да нямам нищо. Ако наистина съм бременна както си мисля, какво да правя. Моля ви за съвет, не мога да кажа на родителите си просто ще ме убият заедно с детето

324.   А пък аз сега разбирам колко прост народ има... Не мога да повярвам, че младите хора са с толкова ниска култура :(

325.   направих аборт преди 1 ден. после си направих тест за бременост той отчете че пак сам бремена възможно ли е да не съм изчистена хубаво

326.   325 - прочети малко за начина на действие на тестовете, стига се излага с глупави въпроси. Имаш един аборт вече (първи, пореден не последен), ОБРАЗОВАЙ СЕ.
Тестовете за бременност хващат хормоналното изменение в урината в следствие на бременността, не са скенери да ти кажат, дали абортът е бил успешен.
Прочети за аборта - как може да си толкова невежа за нещо, направено на тялото ти! ЗА БОГА, та те са разчленили детето в утробата ти и са го изкарали през маточната ти шийка, как може да си бременна тогава?
Просто хормоните, които отчита теста още не са се изчистили от тялото ти. Ще чакаш следващата менструация. Ако не си изчистена добре по време на аботра, скоро сама ще разбереш - ще вдигниш температура и ще ти е лошо. Отиди на контролните прегледи.

Образовай се или ако не можеш, или не искаш поне взимай противозачатачни. Не вярвам да ти липсва интелектуална възможност да взимаш едно малко хапченце всеки месец, или?
Ако си пушачка не можеш да взимаш противозачатачни. Човечеството е измислило едни малки неща, наречени КОНДОМИ. Продават се в аптеки, бензиностанции, магазини - навсякъде. Вземи си един и пробвай да го разгърнеш върху банан. Огледай го, опипай го, дори го вкуси - нов предмет за теб.
И внимавай - всеки аборт може да ти е последният по желание. Жените с аборти в крайна сметка имат склонност да развиват безплодие - да забременяват /сперматозоид да оплоди яйцеклетката им/, но да не може зиготата да се загнезди в матката им повече. Един ден ще искаш дете, но няма да можеш да забременееш! Това е номер 1 причина за безплодие при жените. Каквито и митове да има за протовозачатачните, 20 години взимане на хапчето са по-малко щета от 1 аборт. За тялото и душата ти говоря.
Хвърли сега всички тестове за бременност.
Въздържай се 1 месец от всякакъв секс без кондом и отиди след следващата си менструация да ти изпишат противозачатачни. Изхвърли всички тестове за бременност тогава - не можеш 100% да забременееш.
Не се иска много акъл, дори маймуната може да бъде обучена да взима една таблетка всеки ден. Ти сама решаваш, на какво еволюционно развитие се намираш.
Успех

328.   Абе хора как ще боли аборта? Прави се под упойка, и като излезеш от упойка пак няма никаква болка само леки спазми в корема, но не и болки...

329.   здравейте, ще задам един много глупав въпрос, но се чувствам притеснена. надявам се някой да ми отговори, за да знам по-точно какво да правя.
С приятеля ми правихме секс (както всички започват ) 2 пъти за една вечер и интервалът м/у двата полови акта беше 5 часа. Искам да уточня, че той изобщо не е свършвал в мен и т. н, но и дватат пъти типия презерватив се скъса.
И сега искам да задам въпроса си- възможно ли е нещо случайно да е станало (дали може да съм бременна)
п. с : нямам изобщо нормален цикал, абсолютно винаги идва по различно време. и не ми е идвало от месец. ;/

330.   329 - изчакай още 7 дни и си направи тест за бременност.
И друг път не практикувай незащитен секс. На майка си разказвай тия, че два пъти ти се е бил скъсал презерватива. Другия път просто купи презервативи и се наложи над момчето да ги ползва или почни да взимаш противозачатачни, хем ще ти се регулира менструацията!

331.   до 330 :
благодаря за бързия отговор. Иначе наистина се скъсаха. Аз говорих с приятеля си и той каза, че според него всичко е наред и няма повод за притеснение. Обачее мисля да те послушам.

332.   Здравейте, аз също имам притеснения относно цикълът ми.. Правих си тест за бременност 10 дни след закъснението и теста покажа, че е отрицателен. Измина почти месец и едва сега ми дойде, но цикълът ми не е редовен. Чела съм, че когато е нередовно и по малко също е признак за бременност. Трябва ли да се притеснявам от това или това може да се случи, но да не съм бременна? Мога ли да си направя тест докато съм в менструация и дали ще отчете точен резултат?

333.   332 - или си бременна, или не си - няма средно положение, а ти НЕ СИ. Тестът правилно си го направила. Отиди на лекар да ти изпише противозачатачни да се успокоиш, а и да ти се регулира цикъла.
П.П. Щом имаш менструация и отрицателен тест, то ТИ НЕ СИ БРЕМЕННА. Може да имаш хормонални отклонения, отиди на гинеколог.

334.   Здравейте! Искам да ви попитам (доста глупав въпрос), но все пак преди 4 дни правих секс с приятеля ми без презерватив, но той не е свършвал в мен (дори изобщо не свърши), има ли някаква възможност да съм забременяла? Знам, че е възможно и от предеякулационната течност, която също съдържа сперматозоиди да се забременее. Ние не сме усетили нищо. Благодаря предварително на отговорилите.

335.   здр те искам да питам колко време след секс мога да си направя тест за бременост

336.   335- не се гледа времето след половия акт, а тест се прави НАЙ-РАНО 3 дни, след като ти е закъсняло - 7 дни най-добре се чакат. Ако е трябвало да ти дойде менструацията на 1. 05 да кажем, тест се прави от 3. 05 нататък, а най-добре от 07. 05
ЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКИТЕ НА ТЕСТОВЕТЕ, МОМИЧЕТА, НЕ СЕ ИЗЛАГАЙТЕ!

337.   Здравейте.. Моят въпрос е : Овулацията ми беше на 10. 04. 2013 година и със приятелят ми правихме секс, свърши в мен и трябваше да ми дойде на 25. 04. 2013г. Но ми закъснява днес на 26. 04. 2013 си направих тест за бременност отрицателен но след 2, 3 мин като го погледнах се забелязваше една бледа втора чертичка и изчезна след около 2 минути? Може ли някой да ми каже дали съм бременна, и защо втората чертичка изчезна.. Благодаря предварително на всички :)

338.   Преди 3 дни правих секс (около 2 минути). Той не свърши в меннн, но съм си внушила, че може да съм бременна... и направо ще се побъркам. Дайте ми някакъв съвет..

339.   338, ти вече си се побъркала..

340.   9 дена преди дата на цикъла ми направихме любов с приятеля ми след дата ми закъсня с 11 дена нямам никакви симптоми за бременност направих си 2 пъти тест и в двата имаше само 1 чертичка от време на време на десния ми Яичник се появява болки и по това време съм малко болма истинала съм има ли вероятност закъснението е от това че съм си истинала?? МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ.. :(

342.   С приятелят ми правехме секс за последно преди около 15 дена. Не съм усетила да е свършвал в мен, извади го минута преди края. Предполага се, че ако е имал повод за притеснение - да ми е казал. Но ето, че цикълът ми закъснява вече с 4 дена. Взех си тест за бременност - показа втора бледа чертичка и и изпаднах в ужас. Повторих с нов тест само след няколко часа - този път втората чертичка беше ясна. Всичко направих сутринта, на гладно. Ще се побъркам - не ям, трудно спя, само плача и се моля да не е истина. В понеделник ще ходя на доктор, но не знам как ще издържа до тогава. Възможно ли е тестовете да дават грешен резултат?

343.   Мило момиче, ето защо не трябва да се доверяваш само на този метод. Явно приятелят ти не е много опитен или не умее да се контролира добре. А и понякога може да изпусне малко сперма преди това. Както и да е... При теб е станало вече. По принцип тестовете отчитат положителните резултати правилно. Съжалявам, че при теб резулатата не е очаквания :(

346.   Здравейте, преди три месеца правих секс за пръв път с приятеля ми и то без кондом и го правихме 15-20 минути и се налоjи да спрем. Той не беше близо до свършване. Цикъла ми беше свършил миналия ден. Доста се уплаших и направих Sure Check 16 дни след акта и беше отрицателен. След това си ми дойде на време на 26тия ден и следващия месец отново, този път на 28мия ден. Обаче този месец ми закъснява и паниката отново се появи. Иначе както казах, не съм била в овулация, той не беше близо до свършване, правих тест, но го правих през ноща и преди това бях яла диня и все пак е доста водниста, цикъла си ми беше нормален - същия цвят както винаги дори с един ден по-дълъг. Знам че е глупаво, но много се притеснявам, а съм на 17 и няма как да отида на лекар без майка ми да разбере и от скоро правя секс и още ми е неудобно да споделя с нея. А и другото е че гърдите ме болят от 3-4 дни, но цикъла го няма и кръста също ме боли, но само от лявата страна.
Та има ли някаква вероятност да съм бременна?

347.   Здравейте, приятели. Правих секс с бившия си приятел, правихме го без презерватив. Закъснява ми вече седми ден, правих три теста, всичките отрицателни. Какво да правя?

348.   До номер 8: Относно твоя въпрос, останала е да, рядкост са но има. Моята сестра има едно здраво, красиво девойче, не е правила аборт и се е зарекла, че няма да прави, майка ми, леля ми, вуйна ми, всички не са!

349.   Здравейте момичета, Да ви споделя и аз нещо: също правих секс без предпазни мерки, около 6 дни преди менструацията по принцип цикълът ми е точен и от гледна точка на овулацията не би следвало да имам тревоги плюс това и мъжът бе доста опитен и нямам съмнение да е свършил в мен. Проблемът обаче беше че го познавах бегло, прекарахме си чудесно, морски флирт за първи път ми се случва, досега съм имала няколко сериозни връзки и съм практикувала предпазване чрез прекъснат полов акт, досега не е имало проблем. Когато обаче е спонтанно и не го правиш с постоянния партньор винаги има съмнение, така стана и при мен, на третия ден закъснение на цикъла бях полудяла, макар че знаех, вероятността е минимална а и след морето винаги имам закъснения или почти винаги. Пробвах с теста на шуърчек, тип писалка, слава богу, оказа се отрицателен. Това си го вземам за урок, наистина секс без презерватив и при явно нежелание за бебе, си е жива лудост. Голяма жена съм на близо 30 години и нямам оправдание, така че и вие мислете преди да свършите някоя необмислена постъпка, да не говорим за болестите, които може да бъдат прилепени като човешки папиломен вирус например, който в зависимост от разновидността си може да е много опасен. Споделям ви, защото всеки прави глупости понякога, но сексът наистина е отговорност и особено когато партньорите са неопитни и млади, се изисква висока сексуална култура, така че трябва да се мисли предварително, а не след това да се изпада в паника какво да се прави. Аз със сигурност не бих искала отново да имам такива притеснения.

351.   След 349, а пусни жена си или гаджето си сама на море ;-)

357.   Здравеите, моля ви за съвет. С мъжъ ми не се пазехме и сега имам мисля че съм бременна, но направих 2 теста отрицателни, а имам всички симптоми. Дали е вношение и мозъкът ми да изпраща информацията или пак сам подранила с тестовете, понеже М беше на 08. 10. 2013, а днес 05. 11. прокарвях може да се каже слабо, оскъдно. Моля ви ако има някой с моя проблем да пише. А искам толкова да си имам още едно детенце.
Забележка:много от вас си мислят "тя щом има едно дете значи трябва да знае"да ви кажа с парвото нямах такъв проблем, даже незнаех докато не прорита. бях с цветна бременост, дали и тази ще е така?

358.   Здравейте, наистина има много изписано по темата, но не намерих, поне до където имах търпението да чета, дали е възможно теста да показва две чертички и все пак да не съм бременна. Правихме го без презерватив преди повече от две седмици, не защото сме били пияни, а защото винаги съм му вярвала, преди не е имало проблеми и много се обичаме. Не съм пила хапчета(може би трябваше, но вече е късно така илли иначе) Цикълът ми закъснява с около една седмица направих си тест и показва наистина две чертички. Според мен едната е по-бледа и според указанието след 48 часа пак трябва да си направя тест. Естествено ще ходя и на гинеколог за кръвен тест и повече сигурност. Въпроса ми е случвало ли му се е на някой теста да е положителен. но се пак да няма бременност. Изчетох много коментари, според които ако е отрицателен е възможно да е грешен, но ако е положителен има бременност. Между другото теста е sure check. Благодаря ви:)

359.   здравейте,
началото на месеца имах полов акт с приятеля ми, правихме го с презерватив, защото спрях да пия хапчета, по план трябваше да ми дойде на 15. 11, но все още не ми е дошло. Направих си тест една седмица след секса, беше отрицателен. После след 2 дена още един, след още 2 дена пак, и вчера също. Казаха ми че е най-добре за да отчете правилно да е около 40 ден след акта(въпреки, че някои казват една седмица след това). Сериозно се притеснявам, моля дайте ми съвет! Благодаря!

251-300 от 310