Споделена история от Секс и интимност

Тест за бременност веднага?
преди: 17 години, 1 месец, прочетена 268123 пъти
искам да помоля за съвет.наскоро правих любов с приятеля си и мисля че презерватива се скъса но не съм много сигурна защото не видях добре,но 5 часа след като правихме любов си направих тест за бременност,които беше отворен преди това но не беше с изтекъл срок на годност,и се оказа отрицателен т,е, че не съм бременна.въпроса ми е дали теста е показал верния резултат или да изчакам известно време и да си направя друг?и ако се окаже че съм бременна все пак знаете ли горе долу колко струва 1 аборт,как точно става,боли ли,колко време след това се възтановяваш и колко време протича?моля ви отгооворете ми.

Коментари

51-100 от 310

52.   Здравейте.
Този месец с приятелката ми сме правили секс 7 8 пъти, винаги с презерватив, винаги съм свършвал извън влагалището и не е имало скъсан презерватив. Но цикълът и закъснява вече над 2 седмици, преди 5 дни някаде си направи 2теста и 2та отрицателни, но все още не и идва :?
Каза ми че единия тест е изчакала 2мин а другия вече 5м(това дали има ли кой знай какво значение ?) Също ми каза че имала чувство че гърдите и са подути
Благодаря предварително

53.   5 минути трябва да изчака. Примерно като погледне на 5-тата и изчака до 7-мата и си стои 1 черта - ок. Гърдите се подуват и преди цикъл, а и като си внушиш нещо, също влияе, по-скоро се вглеждаш в детайли, които нямат значение и се притесняваш. Да си направи пак тест или направо да ходи на лекар.

54.   Имам проблем.. значи с гаджето ми правихме секс за 10 мин без презерватив но той не свърши в мен и след 7 дена ис направих тест Shure Ckeck и беше отрицателен има ли от какво да се притеснявам според вас :(

56.   На 24 правих любов с приятеля ми и презепватива се скъса.Изпих един ескапел след 20 минути.Искам да попитам кога да си направя тест ???

57.   Направих си исиминасия днес ми е 6 ден обаче ме боли краста вазможнолие да сам бремена.

58.   Правих секс в събота 7.11 с-у неделя 8.11 пазехме се с презерватив и тъй като той смени 2 се притеснявам да не е станало нещо,но не само заради това.пих Ескапел след 35часа в пон 9.11(пише че действа до 72ч след секс,надявам се да е така!). трябваше да ми дойде във вторник вчера...но..не ми дойде.много съм притеснена.на приложението на ескапел пишеше, че е възможно да ми дойде цъкълът веднага, а може и да закъснее с няколко дни.чудя се ако пробвам с тест за бременност дали ще ми отчете правилно(дали не е твърде рано) ии дали да не отида на гинеколог.. ?дайдете ми някой съвет,защото съм много уплашена:(

59.   Mожеш да си вземеш тест за бременност щом ти закъснява, дори и с един ден. Пробвай този на "Престо" - в опаковка са 2 теста за ранна диагностика. Ако е отрицателен, успокой се и изчакай още няколко дена, после си направи втория, но не бързай да се шашкаш.

60.   Здравейте!!Може ли да ви попитам нещичко. С моя приятел правим секс винаги без презарватив и последния пат ми сварши от зад и попадна малко варху влагалиштето ми според вас може ли да съм бременна и кога да си направя теста

62.   Здравейте! Няма да пиша на никой конкретно, само ще добавя някои неща.
Най-лесната мисъл, която може да ви мине през главата,когато ви закъснява е,че сте бременни. Да, обаче, тазови болки могат да се бъдат причинени и от възпалени яйчници, кисти, проблеми с матката, бъбреците и т.н Просто човешкият организъм е доста сложно устроен,за да се каже точно ако това, то това,ако другото, то третото. В медицината,казват докторите, 2 и 2 няма.

Аз също имам съмнения за бременност, но не мисля да оставя мисълта да ме подлуди. Четох много глупави коментари, което показва колко малко знаят хората изобщо. Жалко е.

Затова,няма да се подвеждам от коментарите,ами ще си ида направо на гинеколог, пък да видим. Защо трябва да се дават излишни пари за тестове и Ескапеле и всякакви други такива.

Всеки трябва да е наясно, че всяка интервенциа води до някакви последствия. Ако ви е страх от тях, отидете на лекар!!!

63.   Здравейте.

Както не малко от коментиралите тук и аз искам да добавя мнение.
Преди 4 дена, след прекрасен секс с приятеля ми, се оказа че на Дюрекс-а има миниатюрна дупчица, която той забеляза в банята. До половин час изпих Ескапеле. Трябваше да ми дойде на следващия ден, или този след него - по график, ала днес, след 4 дни, все още нямам цикъл.

Притеснена съм, да, но няма как да съм сигурна дали дупчицата на презерватива не се е появила, докато приятелят ми го е стискал след акта, или по време.

Според мен място за паника винаги има, но човек не трябва да губи разсъдък за твърде дълго, ами да действа.

Все още не съм ходила на гинеколог, тъй като мисля да изчакам нормалния си цикъл, но ще посетя лекар ако мензисът ми пропусне.

Надявам се за всяка от вас да се намери правилно решение и ви пожелавам да не се притеснявате :)

64.   Тестът за бременност става невалиден, ако го извадите от опаковката и престои тридесет минути без да го използвате. Това е по повод теста з абременност който си използвала.

65.   Да, това го знам, но явно ти не знаеш, че 2-та теста на "Престо" са си опаковани поотделно, след което са поставени в кутийка, така че и да отвориш кутийката, тестовете са си все още опаковани.

66.   Здравеите. казвам се Василена, на 18 години от Лом. от 8 месеца живея с приятела си,но все още не искаме деца!!! преди около месец запо4нах с постоянна температура 37 и 5. лекуваха ме от 100 болести наи-накрая ми мина. преди около 1 седмица приятела ми без да иска свърши в мен. запо4наха болки в корема,температура 37 и 3 и на моменти гадене. правих тест,беше отрицателен. възможно ли е да съм бременна? моля помогнете. пишете ми на скаип - cool_baby_lom БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

67.   Здравейте! Преди 3 дни правих секс за първи път, в началото приятелят ми си сложи презерватив, но наобратно, след това го обърна и продължихме. Той не свърши в мен, но се притеснявам от гафа с презерватива... Вчера (2 дни след акта) си направих тест SureCheck и беше отрицателен, но след това разбрах, че тестът трябва да се направи 2 седмици след акта и не знам дали е точен (беше отрицателен)... Между другото, имам проблем с цикъла и от близо една година не ми е идвало (бях прекалено слаба). Дали има риск, след като има голяма вероятност тялото ми да не е произвеждало яйцеклетки (тъй като не ми е идвало)?

68.   Искам да задам същия въпрос като 61 . Някой може ли да отговори моля Ви. .

69.   Hе е вярно че е болезнено и толкова гадно. Аз направихаборт на четвъртата седмица.Пълна упойка, нищо не усетих, 120 лева е. Колкото по рано, толкова по добре!

70.   C приятеля ми правехме секс но .. sportex се скъса всех си хапче ескапел защото небяхме сигурни и двамата след около 24 часа но ми няма нищо искам да попитам дали е вярно че когато пиеш ескапел и ти потече пръв си била бременна?дали е опасно това хапче защото аз съм едва на 16? И възможно ли е нито един симптом нито гадене нито болки,кръв да ти се появът??? плс пишете ми

71.   Ей,мога само да кажа: Евала! За първи път в този сайт чета за тййнейджъри, практикуващи безопасен секс и толкова отговорни! Не че са единствените, но повечето пъти срещам неща от сорта: "Правихме го без презерватив и той свърши в мен, ама ми казаха, че щом не съм в овулация, не мога да забременея.Бременна ли съм?"Номер 70, само така! Мисля,че не би трябвалао да ти се появяват такива симптоми-болки,кръв още по-малко...Но все пак разрови из нета,има толкова много инфо по въпроса...

72.   Искам да попитам, тъй като съм много притеснена-преди 5 дни направих грешка.Спах с един мой много добър приятел и много се срамувам от постъпката си.Правихме го без презерватив, което беше най-голямата грешка. Той свърши върху мен,но малко се надигнах и мисля, че се стече капка надолу. Това се случи седмица след като ми свърши менструацията. Млада съм за деца,постъпката ми беше много безотговорна и сега много се страхувам да не съм бременна,защото постоянно ми се ходи по малка нужда в тоалетната. Искам да попитам, след тези 5 дни дали един тест ще покаже верен резултат? Искам да си направя тест колкото се може по-скоро,защото умирам от притеснение, моля ви дайте ми някакъв съвет, кога най-бързо мога да си направя тест?...

73.   Tестът няма да ти покаже нищо толкова рано, а и да се притесняваш също няма да ти помогне. Така или иначе дори и да си бременна, не можеш да направиш нищо на момента. Успокой се. Направи си тест 1-2 дена преди датата на менструацията и ако е положителен иди на лекар, за да се разберете как да постъпиш. А и не се притеснявай чак толкова. За всяко нещо се намира решение...

74.   Здравейте всички,искам да ви помоля за един съвет.Преди няколко дни правихме секс със приятеля ми и тои свърши встрани около вагината ми и ми каза че не е свършил в мен и нищо не е попаднало вътре в мен но аз не мисля така и се притеснявам.На другата вечер ми текна кръв какво може да означава това.По принцип трябва да ми дойде на 21 този месец.

76.   Здравейте
имам едно голямо притеснение
преди 20 часа (долу горе)с приятеля ми правихме анален секс и той свърши вътре, нищо не изтече , притесняваме се че е изтекло после и е стигнало до вагината.
А 30 мин след акта ходих до тоалетната и мисля че излезе.

моля някои да помогне че пащурях .

77.   Доста странни въпросчета...само дето няма питане за това-Дали е възможно да забременея от секс по телефона...Искам да споделя, че израз като; Не съм правен в дупе -е само израз. Няма жена забременяла от свирка или анален секс

78.   Здравейте....от 20 часа насам,вече откачам.Правих секс без презерватив за първи път през живота си,никога не съм си позволявала този "лукс".Просто се случи. Преди 2 месеца се скъса презерватива на бившия ми и пих Ескапел. Получих сериозни отклонения в цикъла, освен закъснението, ме боля до припадък и бях в болница за свестяване. Лекарите го преписаха на "хапчето". Е, кажете ми сега моля ви какво да направя?

Явно не мога да взема хапче, а съм супер притеснена. Направихме го два пъти, той не се изпразни в мен, но знаете какво мазало е, в такъв момент.

Побързах да се измия след първия път, след втория също. Какъв тест да си взема, не мога да чакам до 2 седмици, ще откача, а ме чака сериозно пътуване и много работа. Да кажа само, че съм на 23 и не съм раждала, нито правила аборти, но преди време пиех противозачатъчни и ми откриха след това поликистозни яйчници. А след последния цикъл загазих с гъбички. Изобщо не мога да отида на гинеколог пак, просто вече е откачено. Хора, моля ви минаха 20 часа, какъв тест да взема???????? Помощ!

79.   Първо, мило момиче не може да се забременее повсяко време. Само един ден - овулацията, която е 12-24 часа. Обикновинно е 14 ден, при жени с 28 дневен цикъл, но може и да се мени.

Второ, тестовете отчитат след 14 дни от овулацията. Вярна, че на някои пише след 7 ден, но рядко за толкова кратко може да се отчете. За да бъде точен теста, трябва да се направи 7 дни след датата, на която се очаква менструацията. Пробвай отново.

80.   Здравейте!Моята история е такава, че преди три дена под въздействието на доста алкохол правихме секс с приятеля ми но проблема е че непомним дали не е свършил в мен!Цял ден след това ми течеше нещо от влагалището - може ли това да е знак че е свършил в мен!? за всеки случай пих Ескапеле около 16-18 часа след това - късно ли съм изпила хапчето?

81.   Навреме си го пила, Номер 80, но избягвай честата употреба на тази...хормонална бомба! А като сте пили, най-удачно е да използвате презерватив.

82.   Здравейте, момичета!
Преди време,когато и аз бях по-малка -на 19-20, много пъти съм си правила тестове (голяма вина за това имаше и психиката ми, ако трябва да бъдем точни). Случи се да пия и Постинор-а и то пак, защото си бях внушила глупости, но....Сега времето е друго, акълът ми също, годините и те-вече 26....Та, сега с нетърпение чакам да ми закъснее цикъла и да си направя тест, само,че този път без смущения в главата ми:)))))))))Та, искам само да Ви кажа-взимайте необходимите мерки преди тази работа, за да сте спокойни и самити Вие и психиката да не си прави шеги с Вас....

83.   Здравейтее
От прочетените ЗАПИТАВАНИЯ и Съветите касаещи ползване на Тестове за Бременност и Овулация има много различни мнения.Явно от непознаване на принципа на действие на тест - Бременност и тест Овулация.
Моля,посетете сайта www.zagora-inter.com и разгледайте точните описания.Що получите яснота и няма да има разнодумие/много мнения на база умуване.
След като се запознаете ще можете да препредавате инфомацията и да бъдете полезни на жени като Вас.

84.   Здравейте!Значи миналия месец цикълът ми дойде на 25-ти винаги ми е бил точен като по часовник 28дни.Проблема беше,че само ми зацапа първите 2 дни и после спря!Отидох на доктор и ми изписа да пия дуфастон от 16 до 25 ден.Вчера трябваше да ми дойде,но нищо засега!Направих си тест за бременност,но беше "-".Възможно ли е да ми закъснява от дуфастона или просто теста не е отчел вярно!Мерси предварително!

85.   Правих секс миналият месец и цикълът ми дойде.Следващият месец не съм правила нищо, а ми закъснява с 8 дни. Възможно ли е да съм бременна?

86.   Здравейте !
Аз съм на 16 години /момиче/. За първи път правих секс преди една седмица. Всичко беше наред, но ме е страх да не съм бременна колкото и да е странно мене си ме е страх..
Все още съм малка и не трябваше да избързвам.
Ако се окаже, че въпреки всичко съм бременна нямам намерение да убия детето си ! Абортите са глупаво нещо, което аз лично не удобрявам !!

87.   Абе най-добре е да си родиш детенцето и никъкъф аборт това е много гадно нещо и не бързайте да правите секс още на по 14-15-16 г.Направи си тест за бременост и изчакай 5-мин.Илипък ако си колебаеш отиди на лекър той ще ти каже всичко което го попиташ. Дано всичко е добре и Ви казвам ни правете секс на 14-15-16г. и той без презарватив УСПЕХ!!!

88.   Здравейте,тук има много неграмотни в сексуално отношение хора, на които ще дам един много ценен съвет: "като неискаш да се намокриш,не скачаи във водата " Сега искам и аз да питам:
1. Знаете ли че...противозачатъчните не са дъвки?
2. Знаете ли че...презервативите не се "обръщат" и не са за много кратна употреба и през известно време може да се слага нов(при по-дълъг акт)?
3. Знаете ли че...жената трябва да е поне малко възбудена за да не се късат презервативи?
4. Знаете ли че не знаете защо си разтваряте краката мили деца (11-16 годишни?

89.   Здравеите..ас мислех че сам бременна защото презаржатижа на моя приятел остана в мен,слет 2 дена бих ЕСКАПЕЛ и лсет тожа си напражих 1 тест показа цхее отрицателен и слет 2 седмици пак и теста сущо показа че е отрицателен,но жсе ойте ме е страх да не сам бременна,а дайе и цикъла ми ивжа съвсем нормално :)) ако може някъкъв отговор

90.   Имам вапрос един приятел прави секс но свършва преди да и го вкара и слет това продължава имали вероятнос ако е останол част от спермата по члена му да е уплодил момичето. АКО МОЖЕ НЯКАКЪВ ОТГОВОР

91.   Ужасявам се от повечето въпроси, които прочетох. Дори съжалявам, че изобщо го направих. /въобще не искам и да повдигам темата за правописа, който демонстрират днешните хлапета/. Сексуална култура явно пък е извънземно понятие. Интересното в случая, че след търпеливите отговори на по-мъдри хора, които са искали да помогнат- пак се задават едни и същи малоумни въпроси. Мили деца, научете се да четете и да се интересувате, а не просто да зададете някакъв въпрос или да искате съвет от "компетентна" приятелка. Номер 90- на въпроса ти е отговорено няколко пъти в темата- винаги има риск, дори предпазните средства не дават 100% сигурност, а какво остава без???!!! За тестовете за бременност- прието е, че показват достоверен резултат 14 дена след акта /каквото и да се опитва да ни убеди опаковката на Presto-7 дена - дрън-дрън, може и да е отчело на някоя жена толкова скоро, но аз лично не познавам такава/. Покачването на хормона HCG е индивдуално при всяка жена, най-добре е да се направи тест ден след закъснението. На мен лично ми показа две черти/при това едната много бледа/ едва на 5 ден след закъснението. Консултирайте се с лекари, прочетете някоя медицинска статия по въпроса, а не разчитайте на "кристална топка", форуми и приятелки/които са също толкова компетентни, колкото и вие!/.

92.   Разбира се, че има вероятност

93.   Снощи правих секс за първи път без презерватив за което наистина много съжелявам, и той свърши в мен. Искам да питам дали 100 процента съм бременна? Много ме е страх!

94.   93 пий един ескапел да ти е мирна главата и друг път внимавай, че тези хапчета неможе да се пият всеки ден!

95.   здравейте искам аз да ви кажа че не е гаранция че след като си направила аборт преди да си раждала и че може да нямаш деца аз съм правила аборт на 17 години и родих на 20 прекрасен син така че невярвайте на такива глупсти .Какви са тия глупости с тия цени за коя държава говорите бе хора че струват толкова абортите моя аборт стръваше 60лева а траеше около час със всичко документи,опойка и след упойка .На мен лично ми вурвя около 2 седмици след аборта няква кафеникава течност и след месец някъде ми дойде нормален цикъл.Надявам се да съм помогнала

96.   Здравейте....от 20 часа насам,вече откачам.Правих секс без презерватив за първи път през живота си,никога не съм си позволявала този "лукс".Просто се случи. Преди 2 месеца се скъса презерватива на бившия ми и пих Ескапел. Получих сериозни отклонения в цикъла, освен закъснението, ме боля до припадък и бях в болница за свестяване. Лекарите го преписаха на "хапчето". Е, кажете ми сега моля ви какво да направя?

100.   Относно номер 96 искам да те питам макар че си правела секс без презарвативи имали да се претесняваш приятелят ти свърши ли в теб?Ако не е свършил няма за какво да се претесняваш защото аз само веднъж съм правела секс с презарватив и той се скъса и тогава забременях от тогава правя секс без презарвативи.Надявам се да не е свършил чакам отговор късмет

101.   Има и локални контрацептиви,не всичко е само хапчета!

102.   Здравейте!Искам да ви питам дали тестовете за бременост могат да не отчитат наличието на бременост?На 19 съм и имах редовен цикъл до 21.10.10 когато за последно ми дойде,но правех секс на 27.10.10 1 ден след края на цикъла ми!Не знам дали приятелят ми е свършил в мен ,защото бяхме пияни,и на 21.11.10 не ми дойде направих тест за бременност но беше отрицателен,после и на 27.11.10 си направих тест и той беше отрицателен и сега на 8.12.10 ще ходя на гинеколог и ме е страх да не съм бременна!Имали вероятност все пак?

103.   еми виж тъй като не помните дали е свършил в теб щото сте били пияни нищо може да се каже а пък аз да ти кажа нещо дръго кво се случи с мен един месец съм се мъчила да забременея всеки път когато сме правили секс всеки път приятелят ми е свършвал в мен и накрая пак ми дойде така че зависи от момента дали ще забременееш или не немога точно да го кажа както се казва но не и всеки път тестовете показват на 100%вярно най-добре отиди на генеколог и казвай какво е било чакам

104.   Здравейте! Имам един въпрос моля за неговия отговор,защото съм притеснена изклучително много... Значи с прияеля ми правихме секс и на другия ден ми се появи малко кръв,но беше в съвсем минимални количества... И в момента ми е съвсем малко ,а би трябвало да ми дойде след 10дни.Моля ви отговорете ми дали има вероятност да съм бременна?!...

105.   Здравейте,
104 - спокойно! Изчакай 10 дни и тогава реши дали трябва да се притесняваш. Забременяването не е толкова лесно и е излишно да се тревожиш предварително (така или иначе секса е хубаво нещо и явно риска от забременяване не спира много хора). Колкото до публикациите във форума - тъжно е, че явно повечето от вас нямат нито опит, нито информация по въпроса. Всеки, който води полов живот, ОСОБЕНО ЖЕНИТЕ, е длъжен да ходи на гинеколог. Не е приятно, но е задължително. Това ще ви спести много притеснения и ще ви предпази от нежелана бременност и болести. Успех на всички!

106.   Здравейте! Ето, че и аз се престраших да пиша... Няма да споменавам коя съм само ще кажа, че съм на 27 години и досега не съм правила аборт, не съм раждала... Правя секс без презерватив и не приемам никакви противозачатъчни, просто винаги партньорът свърша отвън... Но... Скоро правих секс, при това не с приятелят ми за което изпитвам голяма вина и срам, но така се случи, няма да се оправдавам... Момчето изобщо не ме пази, тъй като е влюбен в мен и иска аз да съм майката на децата му... Както има една приказка - всичко вътре!!! Незнам какво да правя, до цикълът ми остават 7 дни, нямам симптоми за бременност, освен това че стомахът ми е малко подут и гърдите също но това може да е защото ще ми идва скоро... Мога ли да си направя тест за бременност и дали ще е точен при положение, че това се случи преди 48 часа... А ако отида на гинеколог той може ли да види дали съм бременна толкова рано след акта? Благодаря предварително...

107.   21. ти си изрод бе, не си човек !

51-100 от 310