Споделена история от Секс и интимност

Притеснявам се да правя секс
Може да ви се стори смешен проблема ми, но имам нужда от вашите съвети.
Когато правих секс за първи път, беше по мое желание. Но не се възбудих достатъчно, много ме болеше и не се получи. Втория път пак не стана, отново имаше кръв и ме боля. Третия път отново усещах лека болка, но вече тя беше примесена с удоволствие. Самият акт обаче продължи кратко тогава. След време се разделих с този мъж.
В живота ми се появи нов човек. Той не ме притиска, но рано или късно отношенията ни трябва да стигнат до секс. Сексът е част от всяка връзка и той не може да ме чака вечно. През уикенда бяхме на крачка от това да го направим, но аз не стигнах дотам с него. Харесвам го и ме привлича. Но много се страхувам, защото се сещам за болката, която изпитвах, за петната от кръв по чаршафите и за това, че не можах да се възбудя. Страх ме е да си легна пак с мъж. А въпросният от своя страна вече започва да се чуди защо отказвам интимност с него. Даже предположи, че го лъжа и по някаква причина не съм му казала, че съм девствена. А аз не съм го лъгала, а и го искам. Но не знам как да преодолея този страх. Какво да правя?

Коментари

1.   Ами вземи му кажи истината

2.   Обясни му, че си притеснена, разкажи какво е станало и така ще е по-внимателен ( явно предишният не е бил достатъчно опитен ). Или ползвайте лубриканти

3.   Да, явно първите ти пъти са били доста болезнени и сега те е страх. Отпусни се, вече не само няма да те боли, но скоро ще започнеш и да изпитваш удоволствие. Обаче не прави нищо насила и когато се стигне до този момент гледай да си толкова възбудена, че да нямаш търпение и ще останеш приятно изненадана.

4.   Да ти имам проблема "голям"...просто е кажи му,че те е страх от болката...хем ще разбереш дали държи на теб истински.

5.   Ами кажи му какъв е проблемът, не го карай да се чуди!

6.   Защо не му кажеш и не решите проблема заедно?