Споделена история от Секс и интимност

Вагината ми мирише на кисело.
На 15 години съм със следния проблем. Имам бяло течение, но майка ми казва, че е нормално да имам и че може да съм настинала. миналия месец имах инфекция на пикочните пътища и лекарката и ми изписа едни лекарста и антибиотик. Преди да ги пия нямах никаква миризма на пу*ката, бялото ми течение също не миришеше. Миризмата която усещам мирише на кисело, много кисело. На ден се мия 1--2 пъти. Това нормално ли е или трябва да отида на гинеколог или антибиоците са навредили? Помогнете ми моля ви! :(

П. С миризмата не се усеща много, но и малко да е пак не искам да я има искам да е както преди, нямам гъбички да добавя ако е от значение :(

Коментари

1.   Спри да се миеш със сапун. От антибиотика са ти умрели добрите бактерии във вагината. Ако нямаш сърбеж, чакай да мине следващата ти менструация и би следвало това да изчезне. Ако не изчезне - ходи на лекар.
Сега е важно да се храниш добре и да си почиваш. Пий много течности. При такова леко неразположение помага и промивка от бял равнец тук повече инфо http://shaangreal.blogspot.nl/2011/01/blog-post_14.html

Аз съм ПРОТИВ билки и самолечение по принцип, но след прием на натибиотик имах лек сърбеж и още в началото се промивах и помогна - дори при само външна промивка, Предполагам, че си девствена - можеш просто да седиш в леген с такава отвара, важно е водата да е топличка и приятна.
В момента не се мий с нищо, освен с вода, но по принцип ти препоръчвам бебешки душ гел без сапуни

3.   Номер едно, адски много ти благодаря :)

4.   И аз имах подобен проблем и тогава бях на твоята възраст. Започнах да използвам интимния гел Лактацид. Много по-добре от отколкото сапун! :)

5.   Възможно е да имаш гъбична инфекция от антибиотика.
На гинеколог да ти изпише антигъбични лекартва.

7.   Отиди на гинеколог задължително.Според мен това са гъбички (candida albicans) развити от антибиотиците. Много често срещано е при жените и веднъж получиш ли ги е много трудно да се отървеш от тях. Миризмата можеш да я премахнеш с вагинални душове и като се миеш с лактацид, но те си остават(ако са гъбички) и периодично ще се появяват при паднал имунитет или следващия път когато пиеш антибиотици. -N.

8.   Абе къпете се бе шматароци.

10.   Затова антибиотиците се пият с антигъбични хапчета. Най-вероятно имаш гъбички, ако не са ти изписали.