Споделена история от Секс и интимност

Девствена на 19 години
Здравейте на всички тук! Аз съм момиче почти на 19г. след 4 месеца ги навършвам.. И знам ли, може да ви се стори глупаво, но за нещо нормално ли да приемам, че все още съм девствена? Питам от гледна точка, дали има някаква възраст, до която трябва да сме загубили девствеността си.. Кога е нормално и кога вече е късно? Притеснявам се, че може би не е нормално на тази възраст, предвид това, че в днешно време момичетата си губят девствеността още на по 15г. От медицинска гледна точка ако може някой да ми каже. Благодаря предварително!

Коментари

1.   От медицинска гледна точка не знам, но аз загубих девствеността си на 18 г., защото просто не издържах вече - непрекъснато мислих за секс и почнах да се заглеждам дори по случайни хора на улицата, по мъже и момчета на всякаква възраст и да се концентрирам зле. Понеже идвам от малък град и нямаше много подходящи момчета, реших с разум да си избера партньор. В градчето ни имаше филиал на голям университет и там идваха млади преподаватели. Университетът беше в близост до гимназията ми и така случайно се запознах с господин на 33 г., несемеен и реших, че това е моят човек. С него правих секс докато завърших и честно казано доста помогна, макар че в последствие разбрах, че не го е бивало особено в леглото. И въпреки това доста се успокоих, успях да се концентрирам по-добре в ученето. Като цяло се почувствах по-спокойна и по-човешки. Скъсахме, защото разбрах, че не съм единствената, но не изпитвам нещо лошо. Напритив - помогна ми това много, а като се запознах с любовта на живота ми не го отблъснах и от началото се отпуснах с него като жена, а като девственица съм убедена, че точно това щях да направя - да отблъсна човека, който в последствие ми стана съпруг. Не съжалявам за нищо.

2.   Аз бях на 21 г., момчето беше на 19 г. При всеки е различно. Като имаш подходящ партньор и желание го направи. Какво те интересуват другите.

3.   На 19 години си (колкото мен), но разсъждаваш като 12 годишна. Абсолютно никъде не пише, че има определена възраст за първия път. Що за глупости са това? Жалкото, че повече ни връстници мислят по същия начин. Едва ли не щом не са правили секс и им има нещо, че не е нормално. Дали си на 15 или на 20, го правиш когато сметнеш, че е подходящо. До там ли се стигна, 18-19 годишни да питат дали е нормално да са девствени? След време сигурно и 14 годишните ще си задават същия въпрос.

4.   Няма една определена граница, не се притеснявай. То от физическа гледна точка и на 12 сигурно е нормално, но от морална и психологическа - не бих казала. Не се насилвай с бързане.

5.   Скъпо момиче, напълно нормално е. Ненормално е да го правиш на 12-13. Другото ненормално е да бързаш само заради някаква възраст - тъпо е, сори. Това не е състезание, не бързаш за никъде и няма да изпуснеш нещо.

Аз съм мъж, а първият ми път беше на 22... смятай :) Да, по едно време от учене и работа също се чудех дали ще стигна изобщо да имам приятелка и да правя секс. Е, попаднах на подходящото момиче, с което се желаехме взаимно и стана.

От мед. гледна точка е късно да си изгубиш девствеността, ако вече си умряла. Докато си жива и здрава нищо не е късно :) Така че спокойно, всичко е ОК, не прибързвай и всичко ще си дойде само.

6.   Според мен не трябва да се чувстваш длъжна да правиш секс. Не мисля че има какво да ти се случи от медицинска гледна точка.

7.   Аз съм мъж на 30 и според мен е много хубаво, че си девствена на 19 год.

8.   Боже господи.... нямам думи... вместо да се радваш, че не си няква к***а, ти се притесняваш, че не са те е***и... няма никаква възраст.... почакай и си намери принца... или пък някой само за секс, каквото там си те кефи

9.   "Притеснявам се, че може би не е нормално на тази възраст, предвид това, че в днешно време момичетата си губят девствеността още на по 15г. " - А ти на колко искаш? ! От медицинска гледна точка какво да ти кажем- ако искаш стани на 80, още девствена, нищо няма да ти стане. На мен ми е много странно това, но все пак ако ти не се чувстваш готова(знам колко тъпо звучи, впредвид факта, че си на 19) или просто не си намерила подходящия човек.

10.   Аз съм на 32 и не съм бил с дама защото не срешнах моята все още :)

11.   Да, на 19 вече трябва да си отворена и да си имала минимум 6 партньора. Не знам колко зле трябва да си, за да стигнеш до тук...

Шегувам се разбира се - няма абсолютно никакъв проблем. Моята бивша приятелка беше на 21 и беше още девствена, когато тръгнахме заедно. Говоря за преди 4 години, не за преди 40. Така че спокойно, всичко е ок.

12.   на твойта възраст е нормално, всичко ти е наред

13.   Съвсем наред си! Не си на 30, че да се притесняваш! Няма такова нещо като срок, в който едно момиче трябва да изгуби девствеността си. Има правилен и неправилен момент. Правилният е когато си срещнала подходящият мъж и му имаш пълно доверие. А неправилният е когато го направиш с първия срещнат само за да си като другите. Повечето момичета, които го правят на 13-14-15 изобщо не осъзнават колко много грешат, че бързат толкова, защото най-често го правят "защото момчето каза, че ако не му дам ще ме напусне" или "защото всички от нашия клас вече са го правили и не искам да ме мислят за задръстена" и подобни глупави причини. Така, че това, че си на 19 или повече години и още си девствена означава просто, че не си срещнала твоят човек и изобщо няма нужда да се притесняваш излишно. Ще го направиш когато трябва и ще е вълшебно, а другите до тогава вече няма да си помнят броя на партньорите и ще са и физически и най-вече морално изхабени от толкова много безразборни връзки. Горе главата и не се тормози за глупости! Бабите ни като са го правили за първи път в деня на сватбата си да не би да им е станало нещо, а? Напротив много от тях са успели да изградят здраво семейство с първия и най-често единствен мъж в живота си.

14.   Не се притеснявай. Аз съм момче на 22 и съм още девствен. И на мен ми е доста гадно и ме боли отвътре. Не се притеснявай, ще дойде деня.

15.   Аз го направих на 17, но моята най-добра приятелка е почти на 19 и още е девствена. Не защото, няма с кого да направи, а защото не е намерила подходящия и не и се иска да го направи с някое момче, само за да не е девствена.

16.   Нормално е да си девствена на 19, но ти как го приемаш е друг въпрос. Много добре те разбирам. Тук всички моралисти се събрали и едва ли не изкарват, че е нормално да си губиш девствеността на 25-30... Знам че искаш, знам и че не знаеш дали си готова. Това, което мога да ти препоръчам е да не си го правиш като мисия на живота, но ако имаш възможност и се отдай. Вероятно няма да е така перфектно както си го представяш, но след това сякаш ти пада камък от гърдите.

17.   Пълни глупости пишеш в момента. Аз съм момче на 18 г и нямам сефте... E и? Да седна да рева ли. Това си е напълно нормално... Всичко с времето си!

18.   и на 30 да си не трябва да се притесняваш

19.   Никой не е казал кога точно човек трябва да си загуби девствеността. Когато се чувстваш готова и смяташ, че това е правилният човек действай. Имам познати които ходиха заедно 2-ве години, но тя така и не му пусна и поради тази причина той я зарязя, което за мен е пълна глупост, но всеки сам си преценя.

21.   аз имам познати, които се срещаха две години и сега са семейство.