Споделена история от Секс и интимност

Ескапел
Здравейте! Докато правихме секс презерватива се скъса. Той не беше свършил в мен, обаче беше свършил преди да си сложи презерватива и като го извади беше скъсан. Вярно, изми се, бърса се след като свърши, но все пак... Притесних се да не би случайно още нещо да е останало и реших да пия Ескапел. Изпих го сигурно 10 часа след това. Дата беше 4-ти този месец. Нямах никакви оплаквания в началото, обаче преди 2, 3 дни започнах да усещам леки болки в гърдите като ги натисна, сякаш като преди да ми идва. И на 9-ти получих някакво кървене, но не е точно като нормална менструация, тъй като е по малко като количество, но пък имам леки болки ниско в корема, сякаш направо ми е дошъл цикъла, а е много рано, тъй като трябва да ми дойде чак на 26-ти този месец. Четох, че такова било действието на хапчето и че е възможно да се появи някакво кръвотечение, или цикъла да дойде по-рано или по-късно. Обаче, реших да попитам тук, при вас случвало ли се е същото? Дали е възможно цикъла да ми идва толкова рано или е просто някакво междинно кървене? Да очаквам ли пак да ми дойде същата дата като миналия месец или чак за другия? Всичко нормално ли протича при мен, или не? Ще се радвам тези от вас, които са го изпитали лично да споделят.

Коментари

1.   и със мен беше по същия начин :)

3.   Пих Ескапел преди време, мои приятелки също са пили, ще ти кажа как протекоха нещата при мен. Пих го на другия ден, получих кафеникаво течение като в края на цикъла, впоследствие ми дойде (беше около седмица след като го пих). При мои приятелки също е било така, така че вероятно и на теб ще ти дойде до няколко дни (ако вече не ти е) и ще продължи колкото ти продължава обикновено, поне при мен така беше, след това би трябвало да ти се измести цикъла, тоест следващия месец да дойде по-рано и вероятно около същата дата, но не знам на колко дни ти идва, за да кажа със сигурност. Така че просто ще ти се сменят датите на овулацията, което не е повод за притеснение. Консултирала съм се и с личната си лекарка по въпроса, тя ми каза в общи линии същите неща, така че не се тревожи и успех.

4.   Това е от страничните ефекти на хапчето.

5.   Не се притеснявай, това което ти се случва е съвсем нормално. Нищо страшно няма, след месец - два ще ти се нормализира цикъла. :)