Споделена история от Секс и интимност

На гинеколог под 18
Моля да удобрите историят ми защото досега 3 пъти не сте ми я удобрявали :) На 15 съм и усещам парене там долу и искам да отида на гинеколог, но не искам да казвам на майка ми, защото ще си помисли, че с приятеля ми сме правили секс и искам да отида поради тази прилина или той да ме е заразил (не водя полов живот и няма как това да е причината) И искам да попитам дали е възможно да отида сама и трябва ли да вземам някакво направление от личната лекарка или може да си запиша час по телефона.

Модератор - ние не „удобряваме“, а Одобряваме
Пускам темата, но моля за спазване на правописа. Освен това е важно да се изразявате ясно и смислено!

Коментари

1.   Първо, ти правиш секс, но не знаеш как се казва това „там долу“. Не разбрах сега какво те сърби „там долу“, защото „там долу“ са доста неща, включително пръстите на краката ти!
И все пак предполагам, че ще търсиш гинеколог за половите си органи „там долу“

Който прави секс обаче ТРЯБВА да знае, че там долу има вагина, но има и пикочен мехур (при уриниране). Например ако те пари при уриниране, най-вероятно имаш цистит. При цистит можеш да отидеш при личния лекар - хващат го и девствени.
При парене във вагината може да става дума за венерическо заболяване, но най-вероятно са гъбички или нещо такова. Тук ТРЯБВА да отидеш до гинеколог.
На гинеколог можеш да ходиш и под 18 г. без позволение от родител, а за да ти е безплатен прегледа ти трябва направление от личния лекар или можеш да си платиш.
Общо взето от родител позволение се иска само за манипулации - аборт например.
За преглед дори от гинеколог не ти се иска такова позволение.

Затова съвет - ако те пари при уриниране - отиди на личен лекар и няма нужда да казваш за половия си живот, но задължително изисквай да ти изследват урината.

... ако сърби вагината - на гинеколог може и без позволение на родител, но задължително си кажи за половия живот. Лекарят е длъжен да пази тайната (лекарска тайна) дори да си под 18 г. и няма да се обади на майка ти и баща ти.
Само за АБОРТ ти трябва позволение на родител

Успех

2.   на 15 водиш полов живот ,не ти ли е малко рано ,не те упреквам ,но още си малка .

3.   Номер 1, момичето ясно е казало, че НЕ води полов живот. Чети внимателно преди да коментираш.

5.   Номер 1, хубаво нахока момичето, но то казва че не прави секс. Авторке, може да са гъбички, те се получават от замърсяване, не е нужно да си правила секс за да имаш, но пък при тях има повече сърбеж а не парене, не знам какво ти е точно, не мога да кажа. ако докато пишкаш те пари това не е ли цистит? не знам аз, трябва да посетиш лекар. С направление от личната ще те прегледа безплатно, ако ти даде - взимай направление, иначе 20 лв е прегледа на свободно плюс ако иска да ти пусне изследвания микробиология ще ти излезе всичко май че около 40 лв ама може и да те излъжа за цената, но мисълта ми е че без направление си плащаш всичко. мисля че не ти е нужна майка ти за да идеш но може и да греша. като идеш обясни на лекарката всичките си симптоми и оплаквания, бъди честна с нея и не се срамувай за да може да ти постави правилна диагноза.

6.   До 1
Ми ти чети ли изобщо темата, защото явно си не разбрал че момичето е девствена и не прави секс....
Другия път чети правилно и тогава давай мнение...!

7.   Аз бях на 16, когато за пръв път отидох при генеколог. Родителите ми знаеха, но нямаха възможност да дойдат. Генеколога ме прегледа и без тяхно присъствие.
А колкото до паренето най-вероятно е цистит както казаха и в предишния коментар. Аз лично доста често боледувам от цистит и паренето е един от симтомите.
Върви при личния си, той най-вероятно ще ти изследва урината и ако не е от това може да отидеш при генеколог.
Успех!

8.   Ама момичето каза, че не е правило полов живот?

10.   За да не плащаш прегледа при гинеколога, можеш да вземеш направление от личния си лекар, но иначе можеш просто да се обадиш и да си запазиш час по телефона. Не ти е необходимо присъствие на родителите ти или тяхното разрешение, освен ако нямаш нужда от операции и аборт (както са казали по- горе).

11.   Казах че не водя полов живот а майка ми ще си помисли че водя
от автора

12.   Лактацид. Използвай го за добра полова хигиена.
Но те съветвам да обясниш ситуацията на майка си, ще те разбере.

13.   Не е нужно да има придружител с теб.

14.   " че не е правило полов живот " - хахаха, каква грамотност, какво нещо :D Естествено, че можеш да идеш без майка ти да знае - с направление от личен лекар - безплатно, без направление - 20-30 лв.

15.   Можеш да отидеш на гинеколог. Аз самата съм под 18 а преди няколко дена бях. Значи отиваш при личния си лекар. Казваш му че ти трябва направление за гинеколог. Той ще те пита какъв е проблема за да го напише в направлението. После ще ти го отпечата на компютъра и ще ти го даде. Ще ти каже в кой кабинет е гинеколога и направо се качваш. Ако искаш да знаеш как ще ти мине прегледа ме питай ще ти кажа.

Талисманче.

17.   Миналата година и аз имах такъв проблем (гъбички). Бяхме на плаж и в басейна бяха сложили прекалено много хлор, което не ми понесе. Отидох с мама на гинеколог и след 2 седмици лечение (упорити са) всичко си беше окей.
- Р. 15

18.   Цистит, губички.
няма какво друго да е.....

19.   До талисманчето..
Понеже и аз мисля да отида на генеколог, но както авторката съм под 18 и досега не съм ходила, ще се радвам ако ми кажеш как ще протече, за да имам някаква представа и да не се притеснявам толкова.

20.   На гинеколог се ходи профилактично още от започването на мензиса. Тогава се обясняват важни неща, които трябва да знаеш. Какво е това под 18, сякаш е някаква установена граница. Дори майка ти сама трябва да те заведе без да имаш някакъв проблем.

21.   Здравейте! Искам да попитам, понеже четох тук и някои от вас казаха че са били под 18 и не е имало проблем, а ако си на 14 трябва ли придружител?

22.   На гинеколожка се ходи, когато започнете да правите секс. Преди това не е нужно. На 14 пък изобщо.
жена 43

24.   До 22
При други симтоми като зачервяване парене сърбеж проблеми с менструацията също се ходи на гинеколог

25.   До 19

Чувала съм че на момичета под 18 (като тук става въпрос за все още девствените) не те гледат долу а само те преглеждат със ехограф.

26.   Колко от вас казаха че "момичето казва, че не е правила секс" и вие й вярвате. Ние когато бяхме малки, но можехме да четем, вярвахме на всичко което пишеше във вестниците. И вие сте като нас, някогашните деца. Вие вярвате на всичко напиосано. Авторката може и да не е на 15 години, но вие и на това вярвате. Вие въобще сещате ли се защо някой пише истории. Съмнявам се дори да ви идва наум защо хората пишат истории. Повечето от вас сте невежи.

27.   Ако е парене при уриниране, е цистит.
Ако е парене и сърбеж - вероятно гъбички "Кандида".
Бактериална или гъбична инфекция можеш да хванеш и без да водиш полов живот, но ако водиш и имаш проблем, няма да се излекуваш, ако и партньорът ти не се лекува.
Приемала ли си антибиотици наскоро?
Ако майка ти е образована жена, има висше образование или поне гимназия, няма да ти се кара, а ще поговори с теб и ще те заведе на лекар.
Какъвто и да е проблемът, дори и някога да ти се случи да забременееш нежелано, майка ти е тази, която ще ти подаде ръка, а приятелките ти вероятно ще си шушукат зад гърба ти и ще ти се подиграват.
Половината от съучениците и съученичките ми започнаха да водят полов живот на 16 години, другата половина бяхме по-задръстените. На някои се случи на 17, на други на 18, 19, а на йай-задръстените като мен след 20, 21-23, но това не означава, че нашето поколение като родители, не очаква да се сблъска и с този проблем на детето си тийнейджър.
Жена на 48 г.

28.   До 25 - с вагинален или с коремен? Че то ако е с вагинален, много няма смисъл в това.

29.   Хора, Какъв гинеколог преди 18 год?
Я по спокойно. Хората тотално изтрещяха и затова и докторите ще са милионери. Ще ви кажат нещо Ви иа и трябва еди си какво и еди си що.

30.   Здравейте, на 16 съм трябва да отида на гинеколог, искам да отида сама-въпросът ми е трябва ли да съм с майка ми, може ли да отида без нея? И дали трябва да е детски или нормален гинеколога?