Споделена история от Секс и интимност

Срамувам се от девствеността си.
Момиче съм на 20. Честно казано през ученическите си години никога не са ме вълнували момчета, гаджета, любов, секс и всичко, което вълнува съучениците ми. Като ги видех да се натискат пред училището или някоя да реве, че гаджето я зарязало и ми ставаше смешно. Винаги съм гледала на тези ми съученици с насмешка и си мислех, че това са детски истории и не може да има нещо истинско и сериозно в тези им връзки. Вместо да си изживеят детските безгрижни години, те тръгнали любов да въртят. Сякаш няма да имат толкова години след това за любов, че чак да им омръзне. Но докато някои женски още преди бала минаха една дузина момчета и 3 аборта, аз си се интересувах от рисуване. То си ми е страст още от малка и винаги стоях у нас и рисувах нещо, докато те ходеха по срещи. Не мога да кажа, че съм грозна, дори бих се определила, като по-красива от някои, които са със самочувствие до небето, но съм доста по-скромна и мълчалива. Висока съм 1. 60 и тежа 50 килограма. Не съм дебела, но не съм и от тези, на които им стърчат кокалите и ръбят. Моят проблем е че може би съм прекалено срамежлива и съм се свила в черупка, от която не мърдам. Винаги съм била, като аутсайдерът на класа, защото не ходех с тях на дискотеки, не пушех с тях трева зад училището и просто... за тях бях смотана и скучна. Може би заради това станах толкова затворена. Мисля си, че не бих се съблякла пред мъж, не се чувствам готова и съм сигурна, че няма да ми е приятно. Може би ще се стягам, ще съм нервна и няма да стане работата. Може би човекът, с който спокойно ще мога да си легна ще е някой, който наистина обичам и не го познавам от вчера или от 3-4 месеца, а наистина от по-дълго време и мога да му се доверя напълно. Винаги са ми били безразлични напъпилите пубери, които са ми се предлагали. Имала съм симпатии само към един единствен мъж до момента и все още имам, но с него няма да стане нищо, защото не е взаимно. Той е по-голям със 6 години от мен, но си има приятелка от много дълго време и се обичат и аз не възнамерявам да развалям тяхната връзка, затова тихичко и незабележимо го наблюдавам с нея от страни. Познавам го от доста години, семейството ми също и като цяло е човек за пример. Но той е зает... започвам да се притеснявам за това, че да речем си намеря приятел и всичко върви ОК. Имам му доверие, познаваме се добре и т. н и точно се почувствам готова да си легна с него и той да вземе да ми се изсмее, като разбере, че съм девствена и да ме зареже. А аз съм прекалено свенлива, че да си легна просто ей така с първия срещнат в дискотеката, само и само да се отърва от пустата девственост и да не ме мъчи повече. Аз мисля, че сексът без любов не е възможен и не разбирам как момичетата успяват да го правят. Как така се събличат голи, както майка ги е родила пред непознати и си лягат с тях. Мен толкова ме е срам, че и посмъртно не бих го направила! Вече ме е страх да не започнат мъжете да ме подиграват и да ме отхвърлят, заради това. Толкова много слушам вече как ето на такива същите девственици като мен са се присмели и са ги зарязали после. Много съм консервирана, мисля, че не бих правила свирка, анален секс и въобще всичко, което днес е толкова модерно и популярно, че ако не го правиш не ставаш и биваш подменена с някоя, която изпълнява и тези екстри. Някой може би ще ми предложи да се отворя сама с вибратор... не знам дали е съвсем безопасно. Не съм опитна и се страхувам да не навредя по някакъв начин така и не смея. Защо не се бях родила преди 50 години, когато голяма част от двойките са спали заедно чак първата брачна нощ!? Тогава може би нямаше да имам подобни проблеми. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   Мила не се притеснявай ти си едно морално момиче, но все пак съм съгласна че вече ти е време, и ти ще намериш своя мъж, не се притеснявай, в днешно време да си девствена на 20 си е цял рекорд

2.   Коментар от момче...
Искам да ти кажа, че и аз не бих си легнал с момиче, което не обичам и нямам чувства или поне сексуално привличане. Аз също съм девствен. Пробвах наскоро да спя с едно момиче, но не се получи, поради ред причини. Затова сега чакам, де'т се вика любовта и така!

3.   Ако някой би ти се присмял, то такъв човек едва ли би имал търпението да те опознае да те спечели, така че мисля че ти ще ги разбереш колко струват доста преди да се е стигнало до леглото, мисля че човека за теб би оценил положително това че си непокътната още, така че не се опитвай изкуствено да изпревариш събитията, също и занимаването с някой неподходящ само за да не си вече девица е абсолютно безсмислено и глупаво. Помисли тъй представи си че сега има някъде едно момче като теб ако някой ден се срещнете едва ли ще му е приятно че си го направила само за да се отървеш от ципата, мисля че би се зарадвал ако си непокътната недокосната само за него. ако и той е като теб и двамата ще се притеснявате от първия път но ще ви е по лесно ще сте внимателни един със друг ще си дадете време никой няма да бърза. Дали е хубаво или не да си девственица, това зависи от това какво искаш и кой искаш, ако искаш някой батко който ги сменя през ден определено не трябва да си девствена, но ако искаш човек който да те обича да гради връзка с теб да ти е верен, за такива хора няма значение дали си девствена или поне не биха те отбегнали или смяли заради това. Така че въпроса сега е как да намериш твоя човек.
успех ти пожелавам

slepia

4.   Ако някой би ти се присмял , то такъв човек едва ли би имал търпението да те опознае да те спечели , така че мисля че ти ще ги разбереш колко струват доста преди да се е стигнало до леглото , мисля че човека за теб би оценил положително това че си непокътната още , така че не се опитвай изкуствено да изпревариш събитията , също и занимаването с някой неподходящ само за да не си вече девица е абсолютно безсмислено и глупаво . Помисли тъй представи си че сега има някъде едно момче като теб ако някой ден се срещнете едва ли ще му е приятно че си го направила само за да се отървеш от ципата , мисля че би се зарадвал ако си непокътната недокосната само за него . ако и той е като теб и двамата ще се притеснявате от първия път но ще ви е по лесно ще сте внимателни един със друг ще си дадете време никой няма да бърза . Дали е хубаво или не да си девственица , това зависи от това какво искаш и кой искаш , ако искаш някой батко който ги сменя през ден определено не трябва да си девствена , но ако искаш човек който да те обича да гради връзка с теб да ти е верен , за такива хора няма значение дали си девствена или поне не биха те отбегнали или смяли заради това . Така че въпроса сега е как да намериш твоя човек.
успех ти пожелавам

slepia

5.   Оо боже, я стига бе момиче от кво те е срам? ! Я се отпусни и се огледай за някой мъж. 21век сме само консервативност ни липсва. Не казвам да спиш със всеки, аз съм спала само с един и това е мъжът ми. Тааа айде вмъкни младоста в себеси, утре ще остарееш живей! ..

6.   Ако си намериш свястно и добро момче, което те обича, не виждам как и защо изобщо ще се смее на това, че си девствена. Ако някой ти каже, че не си нормална, за кого се пазиш и т. н. не го слушай. Ти си си ти, това че всички правят нещо по даден начин и в дадено време, не означава, че нямаш право на собствен избор. Пожелавам ти да намериш скоро подходящ за теб човек и да бъдеш щастлива с него! :)

7.   Хаха и аз бях същия преди. През последната година в гимназията обачe ми писна и си поръчах момиче от нета. Това за мен беше най-добрия избор, защото вече не издържах, а и не исках първия ми път да е с някое момиче, което харесвам или към което имам чувства и да съм инвалид в леглото. Не съжалявам, защото след тази случка сякаш бях нов човек. Никога не съм бил толкова щастлив, колкото следващите няколко месеца преди да завърша, защото правех секс постоянно. :D Отначало със случайни момичета, просто защото му беше времето. Ученическите и университетските години са времето да правиш глупости и да грабиш от живота с пълни шепи, защото тогава сме в разцвета на силите си. Догодина завършвам университет и вече мисля за по-сериозна връзка, но сексът е задължителен. Не разбирам как издържат някои хора без секс в продължение на месеци. За мен секса и спорта са най-невероятните неща в този живот. Все пак съм мъж обаче, ние сме по-импулсивни и т.н. Съветвам те да не си губиш младините. Това естествено не означава да спиш със всеки срещнат. Помни, че 9 от 10 пъти първото впечатление не лъже, така че усетиш ли привличане, давай. Мисли, бъди умна и се възползвай максимално от невероятното пътуване, наречено живот, защото няма да имаш втори опит!

8.   "Моят проблем е че може би съм прекалено срамежлива и съм се свила в черупка, от която не мърдам. " - и после "Мисля си, че не бих се съблякла пред мъж, не се чувствам готова и съм сигурна, че няма да ми е приятно. " - при тази ситуация как няма да си девственна? Хем срамежлива, хем си сигурна, че няма да ти е гот с мъж. Първо уточни, срам те е, но ти се иска, или си убедена, че няма да ти е хубаво? Това са две различни неща. Твоята работа е хем сърби, хем боли. Явно хормоните не те напират отвътре. Разгонената жена нама спирка, напънат ли я хормоните, няма срам, тогава и с циганин ще го направи. Вижте какво става по морето, цигани си отибават руси разгонени мацки. Защо става така?

9.   Боже, колко добре те разбирам! За всичко освен за срама. На твоите години бях абсолютно същата, само че не се срамувах. Просто няма от какво:) Успокой се и се пусни по течението. В ученическите си години също като теб имах невъзможна любов, която смятах за вечна. После срещнах прекрасен човек и се влюбих в него без да го очаква или да си го поставям за цел. Със секса проблеми не сме имали:) Искам много добре да ме чуеш: мъж, който те обича, никога не би ти се присмял! Ако наистина те обича. На подобна простащина е способен само някой, който ползва жените за единия секс, а ти като момиче с изострена чувствителност, едва ли ще се оставиш на такъв. Бъди спокойна, не мисли за това, забрави за всякакви вибратори и глупости. Не обръщай внимание на подигравките на другите жени, които вероятно ще завалят тук... Те са с друго светоусещане и не биха те разбрали никога, дори и при най-добро желание. Човек трябва да прави нещата както ги усеща отвътре, а не да оставя средата да му набива чувство за вина, че не е "като всички". Ако сега се насилиш да легнеш с някого, само защото искаш да минеш в другия отбор, а не си готова и не ти се иска, най-много да се погнусиш от самия секс и да си объркаш живота за години напред. Ако си спокойна и нефиксирана в темата, нещата ще се случат плавно и приятно. Няма за къде да бързаш и няма от какво да те е срам, каквото и да ти внушават всички. Да вървиш срещу природата си никога не е добро решение.

Alpha, 25 г.

10.   Аз съм момче на почти 18 и дори ме съм бил близо да го направя. Но не ми пука изобщо. И този ден ще дойде.

11.   Спокойно, ще дойде и твоето време :) Аз например съм мъж на 27 години, който изгуби своята девственост едва преди 3 дни. Вярно е, че съм закъснял много, но поне се надявам, че ще мога да наваксам поне една част от пропуснатото. Наистина не го направих с голямата си любов, но просто и аз исках да видя какво е това секс и какво е чувството, когато го правиш. Само допреди 3 дни си мислих, че поне за мен сексът е едва ли не някаква недостижима мечта, и че аз може би никога няма да мога да го направя, но ето че и на моята улица изгря слънце :) Всъщност и аз не съм грозен, но заради пустата ми стеснителност и срамежливост загубих девствеността си толкова късно.

12.   Казваш, че не ти пука, ама от поста се вижда, че ти пука и то доста. Просто си го прикривала от себе си дълго време.

Притесняваш се за някаква хипотетична нереална ситуация - "ау ами като си намеря гадже дали няма да ми се смее, че съм девствена". Чакай ся. Първо си намери гадже, после изградете интимност, след това стигнете до секс и му кажи че си девствена и виж как ще реагира. Моята първа сериозна приятелка беше девствена на 22 и всъщност бях щастлив от този факт.

13.   Намери си свестен мъж, за него девствеността ти няма да е смешна, а огромно предимство - ще знае, че не може да ти има доверие, а това е много важно за една връзка. Тия, които биха ти се подиравали заради девственост не са подхоящи за теб, няма смисъл да си губиш времето с такива защото ще се разочароваш - в сайта има много такива неуспешни истории на разочаровани жени, които се захващат с неподходящи. Между другото аз съм мъж и ако знам, че някоя жена не е девствена, айде да не казвам невъзможно, но много трудно бих се решил да градя семейство с нея. Трудно се живее с недоверие.

14.   Виж сега, не мога да разбера защо много от вас са с представата, че някой ще ви се присмее за това, че сте девствени. Та в днешно време това си е направо за похвала. Аз загубих моята на 18 години (сега съм на 19) със сегашния си приятел, когото обичам страшно много. Исках да го направя, не защото ми е било време и подобни простотии, а защото бях готова, защото го обичам и защото исках. Мога да ти кажа, че много мъже биха се поласкали ако разберат че си им първата, затова не разбирам какъв е този безсмислен повод за притеснение. Та ти си на 20, не на 40. Та това не ти е никакъв проблем.
Каза че си консервативна и не ги пробвала анален, свирки и подобни. За аналния съм съгласна, че не всеки иска, но оралния секс? Секса е нещо страхотно и трябва да му се насладиш изцяло. То е страст между двама души и оралните ласки, страстните целувки по цялото тяло, еротичния масаж - всичко това е част от секса.
Сега ги говориш тези неща, защото може би не си изпитвала оргазъм, но когато го изпиташ ще си промениш мнението!

15.   Олеее, преди доста време имах едно гадже, което тогава бе на 23 години. Девствено. Много красиво миньонче, просто уникално лице, уникално тяло, но девствено. Бяхме заедно 3 месеца и чак тогава си легнахме. За първи път. Всичко точно, без да я насилвам и т. н. Тя сама го поиска. И и хареса. Много.
Ноооо, след това, леле-леле, от девственото момиче, което беше се превърна в секс-тигрица. Просто не можех да повярвам за какво ставаше въпрос, а съм имал доста, даже предостатъчно момичета и жени преди нея. Всякакви, на всякаква възраст. С опит, без кой знае какъв опит, даже на 2 съм бил първият.
Но никоя, абсолютно никоя не бе като това момиче. Тя просто нямаше абсолютно никакви задръжки, нула. Просто мечтата на всеки мъж. Освен секс в главата й не се въртеше нищо друго. Само и единствено това. И то по много. Какви работи правеше в леглото, направо и най-обиграната порно актриса би й завидяла. И тя го искаше. Всичко.
Но така се случи, че се разделихме и всеки пое по собствен път.
Така, че не се коси, кой знае и ти каква скрита лимонка си... :)

16.   ЕВАЛА!!
Едно българско момиче поне е останало с достойнство, а не като повечето 14 годишни префърцунени кифли готови за магистралата!!
Няма нищо срамно в това да си детствен/а!
Недей да изпадаш в паника, ти си едно ниво над днешните българки.. вече една няколко на 100 момичета са детствени но мисля че повечето го правят за да се покажат че са големи клечки и така нататък.
А ти не се притеснявай, разговаряй с момчета, сигурен съм че когато се почустваш готова момчето което си избрала няма да ти откаже! Само недей да си така затворена в себе си.. изригни, направи БУМ!!!

17.   Понеже чета разни дивотии как ние мъжете се гордеем, че еди коя си за първи път е правила секс с нас, ще ти кажа следното, това е на маса с приятели, живота ни го показа, че секса сам по себе си не е достатъчен за едно семейство, трябва емоция, материалните интереси да са сходни и т. н. Не мога да повярвам, че се повдигат подобни теми, щом не ти се прави френска, намираш си някой като тебе, който не рисува по цял ден а пише стихове да речем и няма никакви причини за притеснения. Успех ти желая!

18.   То под грозната черупка, хубав плод може да се крие. Недей да съдиш, че някои хора са ''напъпили''. Така се е получило, да имат по-силна кръв от някои други хора. Но този напъпил пубер, може да ти свали луната, а за разлика от някои дето не са напъпили лицата си. А относно темата като цяло, аз също съм мълчалив и срамежлив, висок съм 174-5, и тежа към 55-60 килограма и ми е добре. Не ми пука какво казват хората, аз съм си аз. Успех със любовта ти, момиче.

М19

19.   Оф Н15, може би момичето е било влюбено във тебе и за това толкова се раздавало. Нямала е опит, ами нормално да и се прави секс! Вие мъжете си мислите че щом на една жена и се иска повече от колкото на вас, само това и се върти в главата. Ами не е така, няма нищо лошо в желанието ако е взаимно! Най много секс и най хубавият съм правила със човека който обичах, а със другите мъже след него не беше същото!

20.   Всяка тема включваща думата "девственост" предизвиква порой от коментари. Но си е нормално, все пак е евъргрийн тема. Авторке, времето отдавна е дошло. И не просто е дошло, ами скоро си отива. Минеш ли 21-22 става много сложно, защото партньорите няма да те чакат да се наканиш на тези години. Срамът е отвратително нещо и не се лекува, но ако трябва пий алкохол. Не те карам да ставаш лека, ама въпросът е един път да го направиш. После става лесно. Аз си загубих девствеността на 22. В периода 18-22 бях толкова скапан и смазан, че имах чувството, че ако някой кихне срещу мен ще ме разбие на хиляди парчета. След като си направих "сефтето" се почувствах като Хълк. А си бях същия като преди. Пожелавам ти до края на годината вече да не си девствена!

21.   Имах преди години едно момиче.
Беше на 22 години, започнахме да се виждаме, влюбихме се и една вечер тя просто ми каза "трябва да ти кажа, че досега никога не съм била с мъж" Казах й, че не мога да повярвам.

Е повярвах седмица по-късно в леглото й.

Еми, не съм старомоден или нещо, обаче много ме изкефи. Чувствах се много добре от факта, че съм й първи.
Бяхме две години заедно и се разделихме. Още се чуваме от време на време. И една от малкото, които са преминали през живота и са оставили отпечатък. На мен за първи път ми беше да съм с девствено момиче.

Та така.. въобще не го мисли.
Твоят човек ще дойде.

За протокола:
сега съм на 37, а тя е вече на 30

22.   Здравей :)
Няма за какво да се притесняваш според мен, успокой се, не мисли за девствеността си като за нещо срамно.

Аз бях на твоята възраст - 20 години, когато правих секс за първи път. В момента съм на 28 и мога да ти кажа, че не съжалявам, че така се с случило, защото бях абсолютно готова за тази стъпка психически. Необмисления първи полов контакт в по - ранна възраст може да крие рискове за здравето и душевното ти състояние.

Сигурна съм, че ще срещнеш внимателен мъж, който да те "оттърве" от това "бреме", просто не го мисли толкова :) след време те уверявам, че ще ти се смешно като се сетиш колко си се тревожила за това. Казвам ти го от личен опит като последна девственица сред приятелките ми :)

Успех!

27.   Вероятно вече си чувала мотива за подходящия. Това не е поредната лишена от смисъл мантра - наистина има хора, с които правиш дори неща, които иначе не би правил. Срамуващият се от хората отива в дискотеката и танцува уверено все едно е съвсем сам, страхливият се опълчва на опасността, недоверчивият се доверява на друг човек. Дотогава можеш да се опиташ да се събличаш пред някакъв плакат в стаята си и да си представяш, че е истински човек. Започни лека-полека - днес само една дреха, утре две и така нататък. Плакатът няма да те съди, но е важно да преживееш ситуацията без допълнителни дразнители като прости хора и неадекватни реакции. Да се опиташ да намалиш чувството за срам. Не препоръчвам компания, защото не знаеш на какъв ще попаднеш - един по-невъздържан човек може да те травмира дори повече и да задълбочи усещанията ти. Това упражнение може да те подготви донякъде, за да не стоиш в очакване и без да правиш нищо, а да се опиташ да си помогнеш. Но няма да е като истинското преживяване, което рано или късно ще дойде и за теб.

За финал ще ти предложа това видео с пожелание да рисуваш като човека на видеото. Всеки има някакъв талант и е хубаво, че ти си открила своя навреме, а не тогава, когато вече няма как да го развиеш. Вгледай се хубаво в него и дано на онази страница откриеш нещо, което да ти бъде полезно за да възстановиш поне донякъде вътрешния си мир.

28.   Същата съм като теб!!! Трябва да се запознаем