Споделена история от Секс и интимност

Парене в областта на влагалището
Здравейте, момиче на 16г. съм. Преди 2 дни, след като се изкъпах, започнах да чувствам неприятен сърбеж в областта на влагалището. Цяла вечер ме сърбеше отвреме навреме, по-късно отидох до тоалетна по малка нужда и тогава сърбежа престана и започна парене. И така вече 2 дни съм с почти постоянно парене, което се засилва (сякаш и се причинява) след уриниране. Нямам неприятна миризма. Имам само бяло течение, но то е в норма и също е без миризма. Него си го имам вече доста години. Мия се всеки ден с интимен гел. На какво може да се дължи това? Казах на майка ми, но ме е срам да отида на гинеколог. Преди около 2 месеца ми правиха пълна кръвна картина и ми изследваха урина и ми откриха някакви бактерии в урината. Тогава обаче бях малко болна и личната лекарка ми каза, че вероятно са от това. Дали е възможно паренето да е причинено от тях? Повече не съм ходила да ми изследват урина, нито пък е изяснено какви са бактериите и от какъв произход са... Ще се радвам да чуя мненията ви.

Коментари

1.   Определено имаш цистит. Много е срещан в тази част на годината, а това, че инфекцията се е разпространила и към лигавиците на срамни устни-влагалище показва, че си позакъсняла. Отиди на личния си лекар и да ти изпишат подходящ антибиотик. НЕ СЕ САМОЛЕКУВАЙ. Ако водиш полов живот го кажи на лекарката, защото е възможно да е и от полова предавана болест (хламиди, генорея и така нататък) или дори алергия към кондомите, но в урината ако намерят бактерии, които са иначе анални - значи си е цистит и това е най-вероятното

2.   Ако не водиш полов живот то и аз като първия коментирал ще ти кажа, че имаш цистит. И аз имам и моят вече е хроничен, ако ми се случи да понастина в 1/3 от случаите се проявява и е изключително неприятно, още повече когато ми се налага да пътувам на междуградско по 3 часа с автобус. Иди на лекар (личния) и му обясни ситуацията, той/тя при необходимост да те насочи към гениколог и колкото по-бързо почнеш да го лекуваш толкова по-добре. Моят цистит не е с парене, а с болка при уриниране и с онова непрекъснато усещане, че ти се ходи до тоалетна за няма нищо. Междувременно си купи чай от мечо грозде примерно (то е полезно за бъбреците) и пий много вода (не газирани напитки и сокчета). И още нещо никога не се срамувай да идеш на гениколог, на хората това им е работата все пак. Ако водиш полов живот пък съвсем и имай предвид, че ако си сексуално активна може изобщо да бе е цистит, а нещо... венерическо. Желая ти успех и както ти е казал 1-вия коментирал, не се самолекувай

3.   Ако си правила секс може да си го хванала пробвай да се мажеш с Бочко или Крем здраве или ако ти се занимава иди на лекар

4.   Здравей аз съм акушер- гинеколог, казвам се Здравка Богословова. Това парене и течението на слус е признак за гъбична инфекция. Гъбичните инфекции причиняват запарване, сърбеж, зачервяване и т. н. Ако не се обърне някакво внимание, гъбичната инфекция ще се рзвие и ще получиш Бактериална вагиноза, която е синдром на рак на пловите пътища. Така че не се срамувай и отиди на лекар.

5.   Днес ходих при личната ми лекарка и тя ми изписа Феминела Урофорте и каза утре да занеса урина за изследване. Номер 4, все ми е на ума че си гинеколог. Очевидно е, че имам проблем с пикочните, а не с половите пътища. Ти два термина не можеш да кажеш правилно пък ме убеждаваш че си специалист. За синдром на рак на половите пътища за първи път чувам. Иначе и аз си мисля че може да е цистит. Секс не съм правила от повече от половин година.

6.   Това определено е цистит минала съм по този път.
Отиди незабавно на лекар, защото сигурно имаш писачинки който ако не пиеш лекарства ще станат на камъни..
Спри да пиеш безалкохолно пий само натурални сокове, защото безалкохолното е газирано и това пречинява болки и парене преди уриниране..