Споделена история от Секс и интимност

Анален без презерватив?!?
Здравейте ! Аз съм на 19 години, а приятелят ми е на 20. Заедно сме от близо 3 години (нито един от нас не е имал сексуални контакти преди да се срещнем). Тъй като аз съм алергична към всякакви презервативи (докосна ли презерватив цялата се изривам и се подувам, колкото и странно да звучи, дали ще е латексов или друг е все тая, както и марката). От известно време и двамата искаме да правим анален (един път го правихме но с презерватив и тогава установихме моята алергия), по принцип правим секс без презерватив. Преди аналния секс задължително ще направим клизма на дупето ми. Единственото което малко ни убягва и на двамата е, какъв е разтвора, който се ползва за клизма? Също така аналния секс ще го оставим за накрая (т.е. почнем ли анален няма да правим вагинален, знаем че не трябва да се мешат). Какви могат да бъдат последиците ? И какви мерки можем да вземем за да се предпазим ? Съжалявам ако малко объркано написах, но е 5 сутринта и ми е каша в главата :( И двамата поддържаме отлична хигиена. Достатъчно сме се образовали сексуално, но само тези две неща останаха. Тъй като в интернет във всяка статия пише различно, ми е интересно какъв е най-подходящия разтвор. И как може да сведем инфекция/гъбички и т.н. до минимум ? Благодаря предварително :) Ако имате допълнително въпроси, ще се постарая да отговоря максимално точно на всеки един от тях!

Коментари

1.   Щом спазвате идеална лична хигиена няма никакъв проблем да мешате анален и вагинален секс. Казвам го отговорно, след консултация с добър лекар гинеколог.Клизмата може да е с обикновенна хладка вода, може и с няколко щипки сода бикарбонат.

2.   Ох как си се навила на тва....

3.   (Авторката) Значи ние мешане няма да правим :) Става въпрос, че само анален, без вагинален. А защо "ох как си се навила" ? Мен винаги ми е било мерак да го направя и ето, че сега имам възможност с човека, на който имам повече доверие, отколкото на мен самата... Както и да е въпросът беше, дали е опасно и какъв трябва да е разтвора за клизмата. Благодаря :)

4.   Анален и вагинален не смесвайте в никакъв случай, независимо каква хигиена спазвате! Каквато и клизма да си направиш, остават микроби, които от ануса ще се прехвърлят във влагалището и ще ти създадат проблеми. По принцип става, но с презерватив, което пи теб явно е проблем. Така че не смесвайте! Късмет!

5.   Най-лесния начин за клизма е като отвъртиш слушалката на подвижния душ,така че да остане само маркуча.Пускаш си хладка вода на не много силна струя и я насочваш към ануса така,че водата да влиза вътре.Няма нужда от разтвори.Успех

6.   Не се занимавайте с глупости

7.   N4, микробите и без секс си се разхождат между вагината и ануса. Консултирай се с гинеколог, а не разпространявай легенди, чиято основна цел е да будят страх от анален секс.

8.   Между - ДА! Но не и ВЪВ! Влязат ли ВЪВ, става инфекция и се пият хапове.
Благодаря за съвета 7, но според теб дали количеството на микробите върху ЕДИН ДОБРЕ ИЗМИТ АНУС е същото каквото е ВЪТРЕ в него, дори и след клизма? И колко време ще им е нужно на тези (макар и малко) микроби да ДОЛАЗЯТ до влагалището, че и да се НАПЪХАТ в него? А дали и ще искат, е друг въпрос (освен ако не са мъжки). Междувременно вероятността да бъдат измити е доста голяма, нали?
За консултацията с гинеколога си напълно прав! Дори е задължително да го направят. Поне така мисля.
За това, че карам хората да се плашат от аналния секс обаче, не мога да се съглася. Единственото, което казвам е, че хората трябва да са внимателни и да се пазят когато го правят. Нищо повече! Бъди здрав № 7!

9.   Клизма се прави със сапунена вода или с преварена урина (виж в чичко Гугъл). Класиката е вода и сапун, защото сапуна освен, че чисти предизвиква силна перисталтика на червото и го кара да се изпразни максимално. Тази клизма чисти обаче всичко. Тази с преварената урина чисти избирателно - всички видове налепи, отпадъци, патогенна микрофлора, патогенни израстъци, паразити, слуз и пр., а полезната флора не закача. Поне така казват докторите :) Клизма се прави с детска помпичка, или с помощта на иригатор /от санитарния магазин/.

10.   №8,Та как се казват тези опасни микроби дето спокойно живеят в ануса, а са опасни за вагината-Гонококи ли, Трихомони ли,гъбички Кандида ли, че не се сещам?...
Деца правете всичко от което ви е хубаво и на двамата, щом сте чисти и не хойкате с други страшно няма! Иначе клизмата чисти само акото, да ви е комфортно, не чисти никакви микроби.

11.   Не ти трябва клизма, просто се измивай след това

12.   Я стига с глупави съвети и коментари. Първо най-важно е редовното ходене по "голяма нужда". Ако е така няма нужда от клизма. Второто - наистина първо орален, вагинален и най-накрая анален секс. И накрая - аз го правя непрекъснато, без презерватив и с постоянен партньор. Това е края на акта и той, ако не свърши в устата ми, свършва в ануса. Много е възбуждащо, защото като си помагам отпред, а той е отзад свършваме едновременно. Така, че ще ти хареса. А щях да забравя - ползвайте лубрикант, за да влезе лесно и да не е болезнено, а приятно. Но трябва да си достатъчно възбудена.

13.   Бактерии, а не микроби! Предполагам, че за бактериални инфекции си чувал/чувала! Например бактерията ешерихиа коли. Има навика да преминава от ануса към влагалището при недобра хигиена. Представи си сега какъв експрес се явява за тази бактерия члена, който след като излезе от ануса веднага влиза във влагалището. Други такива са хламидиите, но те се движат по обратния път. Е, стига толкова! Ако искаш повече инфо има Google, има и чичо доктор. Виж с начина на № 12, след като се прави само с един партньор съм съгласен, но с уточнението, че той също няма други пратньори.

14.   Не черпете опит и знания от Гугъл, има си доктори гинеколози и уролози!!!
При мешане на дупките, по-опасно е за мъжа и неговата простата, но вероясността за това при чисти, постоянни партньори е равна на тази да ти падне самолет на главата:)

15.   и приятно и не за някой :), аз лично обичам разбира се след добра хигиена... харесвам аналния секс... но няма с кой да го правя :D... ХИГИЕНА И доло горе не се препоръчва независимо че с гащи тип прашка полужението е същото :)... а за клизма вода телесна темперетура и течен сапун :)

16.   Аз съм жена на 29г. правила съм и преди анален секс, но винаги ме е боляло в началото и някак си не съм се чувствала комфортно, сега имам 4 годишна сериозна връзка и от тази ми връзка започнах да обичам аналният секс, даже съм сигурна на 99% че съм получавала анален оргазъм, толкова е яко когато не те боли, когато си предразположена и възбудена, и най вече когато не се притесняваш че може да стане беля и да излезе нещо кофти от там :) Ако си ходиш редовно по голяма нужда и най вече си ходила във въпросният ден, не е нужно да правиш и клизма, това е достатъчно че си се изходила мощно :))) както се казва, ако не си могла, аз клизмата е правя със леко топла вода, като в нея слагам много малко интимен гел или душ гел, това е съвета на личният ми гинеколог, правим го без презарватив и усещането е страхотно, задължително е след акта и двамата да се измиете веднага.

18.   Анаеробни бактерии са това, което попада във влагалището и колонизира там. Бъдете внимателни и спазвайте лична хигиена. След анален секс най-добре приключвайте акта и в банята.

19.   За клизма най-добра работа върши разтвор на шампоан head & shoulders с формулата Actizinc. Достатъчно е около 5мл. в 400 мл. вода. Не забравяйте, има head & shoulders с Hydrazinc, с който не става.

20.   С една от бившите ми приятелки правихме доста често анален секс без презерватив и не мисля, че тя е спазвала кой знае каква стриктност в хигиената си, момичета. Нямали сме абсолютно никакви проблеми, така че, "бой и се не бой"

21.   Моля ви кажете ми как така при любовната игра една жена и възбужда да го търкам в ануса и леко да и пипам с пръст там, ама като стигнеме до важният момент не дава и ми вика че, убивам цялото и желание и всичко увисва.
възбуждам я яко ама усети ли на къде отива акулата ми става нервна и ми вика пак ли там!!!!
дайте съвет моля ви, моля милите жени тук да ми Посъветват как да я предразположа за това? как да се опитваме и ние да изпитваме това удоволствие ако е така изобщо защото никога не съм го изпитвал нито пробвал независимо че много ми се иска а на нея не.

22.   Моля ви кажете ми как така при любовната игра една жена и възбужда да го търкам в ануса и леко да и пипам с пръст там, ама като стигнеме до важният момент не дава и ми вика че, убивам цялото и желание и всичко увисва.
възбуждам я яко ама усети ли на къде отива акулата ми става нервна и ми вика пак ли там!!!!
дайте съвет моля ви, моля милите жени тук да ми Посъветват как да я предразположа за това? как да се опитваме и ние да изпитваме това удоволствие ако е така изобщо защото никога не съм го изпитвал нито пробвал независимо че много ми се иска а на нея не.

23.   Ами аз жена ми си я чукам анално без презерватив. Понякога имам контакти с мъже(пасивно), но там задължителни с презерватив.