Споделена история от Секс и интимност

От Ж към М-те въпрос/съвет.
Ж22 Ан.
Имам сериозен приятел от две години.
И е първият мъж с който съм била и не иска да прави секс с мен.
Аз съм красива, с атлетично тяло, поддържам много добра лична хигиена.
Държа на него, не съм си и помисляла за изневяра.
Просто искам да разбера какъв е проблема.
Когато му го пипна веднага му става, и въпреки това се дърпа.
Правим секс веднъж седмично.
Той е с около 10г. по-голям. (често се чудя дали това не е причина по някакъв начин)

Ще се радвам да споделите мнение...

Коментари

1.   Не искам да спекулирам, но според мен, човекът е влюбен в друга или ти е сърдит за нещо. Така както го описваш, този човек явно не е физически импотентен, няма някакви други стресове и така нататък, но да - понякога и мъжете се влюбват и после им е гадно и дори невъзможно да го правят с друга. Може и да не се чувства просто ценен, уважаван и обичан от теб. Често жените, които обръщат прекалено много внимание на външността си, клонят към егоцентричност. Гадая, разбираш ли, но се пробвам да ти дам някакво предположение от страни, но с тази оскъдна информация е трудно, да не кажа невъзможно. Според мен, ти трябва да поговориш с него и да обърнеш внимание на отношенията ви и извън леглото. Не всичко е тяло, миличка. Огледай се навън - често дебели, дори грозни момичета и жени имат перфектни мъже до себе си, ежедневен секс и така нататък. Запитай се какво има отвът твоето тяло. Много е хубаво да се поддържаш, но не забравяй и другите неща в двойката.
Успех и дано намериш време да обсъдиш тези неща с партньора си. Не казвам, че съм права, просто нямам инфо за повече.

2.   Aко е здрaв и хетеросексуaлен, то единственото, което би го стопирaло е дa е влюбен в другa.

3.   Проблемът е или в теб, или има друга. Щом мъж отказва секс си го отблъснала, не го разпитвай. Опитай се мило и внимателно да се сближите, не ставай досадна, дуднеща и не показвай дразнения. Угаждай му, за да омекне, ще се сближите и тогава ще се оправят нещата. Ако има друга зависи колко е хлътнал и кога ще го разкриеш.

4.   Ако си под 18 - това е причината. Ако си пълнолетна значи ти е сърдит или има друга.

5.   До 1: бил и сърдит нещо? Каква е тази двугодишна сръдня?

6.   От Ан (авторката)
Не съм някоя кифла. Не за това се описах.
Не вярвам да има друга, защотото сме винаги заедно. Живеем заедно. Когато съм на работа не излиза.
Не ми се искаше да споменавам, но той е на метадон. Опитва се да го спре от както сме заедно. (намалил го е значително)
Проблема ми е точно, че не разбирам ако не ме желае и не държи на мен... Защо тогава не ме отреже?
Той не говори за чувствата си. Опитвала съм се да говоря с него за сериозни теми.
Дете на разведени родители е. До голяма степен го разбирам за някои неща, защото и аз съм отраснала с един родител.

7.   Може би просто го възбуждаш, ама не иска да си признае- притисни го и ще си признае.

8.   Не му се занимава да се поти и зори да е*е твърде често. Мързел е проблема. Нормално е за повечето мъже, според мен. Особено ако работи повече или се натоварва физически или психически.

9.   Е като е на метадон какво се чудиш? Той убива всякакво желание за секс. Нека успоредно с него да взима някaкъв вид афродизиак. Иначе просто няма да стане. Все едно той да те кара да ядеш, когато не ти се яде.

10.   Все пaк кaзвaш, че се възбуждa. Не мисля, че е от метaдонът в тaкъв случaй. Дори и дa не излизa никъде, не знaчи, че не се е зaрибил с някоя в интернет, виж, че в днешно време вече не знaм кaк де, но успявaт дa си въобрaзят, че сa влюбени в еднa илюзия, я някой, който дори не сa виждaли нa живо.
A... и друго се зaмислям сегa, може дa е болен от нещо, от което те пaзи... дa не те зaрaзи

11.   Най-вероятно се опитва да упражни самоконтрол. Ако бе гей или не те харесваше, нямаше да му става когато ти си до него, особено, когато прекарвате повече време заедно.
Освен това, трябва да говориш с него. Просто му кажи един ден, че желаеш да поговорите сериозно по-въпроса и му няколко часа, да се подготви психически. Трябва да ти каже какво му има, за да го разбереш, иначе цялата ви връзка ще е безмислена. Тя няма да е базирана нито на секс, нито на любов, нито на взаимно доверие.

12.   От Ан.
Ние ползваме презервативи винаги. А за друга (не вярвам, но и да има) няма, как да разбера.
Въпроса ми главно е... За това към мъжете и в тази тема.
Ако не е за секс, ако искате или имате друга, защо ще сте с жената до вас?
И, как да разбера от мъж, който не говори за чувствата си (както повечето мъже) дали държи на мен.

Не искам да си губя времето и след още две години примерно да разбера, че всичко е било някаква лъжа и тем подобни.

13.   Ще бъда директен:
От написаното до тук ти си момиче с нормална сексуалност изпитваща чуства и желание за секс - супер
Човека до теб ти е първи - по дефолт ти харесва, но страда от зависимости - кофти
Как да задържиш желанието на такъв човек върху себе си?
Докато се опитваш да намериш решение достойно за Нобелова награда - не си пропилявай живота.
Успех!

14.   Игнорирай коментарите от по-горе, писани са от хора, дето си нямат и хабер какво е метадон, защо и кога се използва, съвсем логично започват да смятат, че кръшка, само дето проблемът е доста по-сложен.
Явно лекува тежка зависимост, който е дълъг и сложен процес, характеризиращ се с апатия, отчуждение и всичко останало, което виждаш и сама. В интерес на истината, и тоя един път седмично може да го прави с неособенна охота.
Намери му хоби, социализирай го, карай го да излиза с приятели, не чакай срочни резултати.
Някой ръкводи ли лечението?

15.   Трябваше да започнеш, че е на метадон.
Сред дългосрочните симптоми на метадона са: кожни обриви, сърбеж, повишено изпотяване, чести редувания на топли-студени вълни, болки в мускулите и ставите, стомашни спазми, гадене, затлъстяване, хроничен запек, нередовен менструален цикъл, по-ниско сексуално желание, кариес.
Според мен е съвсем нормално да не иска да прави секс с теб, ако се проявяват още да кажем 2 симптома на метадоновата зависимост, освен по-ниското сексуално желание. И да контрирам всички - това, че му става като го докоснеш е съвсем нормално. По-ниското сексуално желание не влияе върху чисто сексуалното привличане. Т. е. след като приятелят ти е хетеросексуален мъь е нормално да се възбуди, когато го докосваш и прочие, просто няма желание да се възползва от възбудата си.
Метадоновата зависимост е голям физически и психически проблем. Според мен е добре да се консултираш със специалист вместо да очакваш тук да намериш отговори и лечение.

16.   Причината е проста -- метадон. Ако си под 16 години ъ той е над 18 може да се страхува от правни последици. Може и някаква травма в детството. Има ли сестри или братовчедки с които е живял?

Най-вероятно е просто метадона. Подтиска невроните, които са необходими за удоволствието от тази дейност. Очаква ли се да намали дозата скоро? Ако не трябва да взима нещо което да компенсира. Накарай го да спортува. Три пъти седмично по 30 минути. Ако може да се изпотява. Това може да започне да оправи работите -- просто метадона ще се метаболизира по-бързо.

17.   И внимавай да не спира метадона ако ще го тласне към зависимост. Да не го спира изведнъж или да го намалява без лекарско предписание. Това изисква време.

18.   От Ан...
Към 14 - не, никой не ръководи лечение.
Той работи и няма как да го запишем в съответна прогвама. Пък и до колкото ми е известно там нещата само се закучват повече...
Разбирам, че темата отива ктм съвсем друг раздел. Просто се надявах, че това гадно нещо (метадона) не е чак толкова сериозно.
14 не знам до колко си наясно, но явно повече от мен. Всяка информация ще ми е добре дошла по този въпрос.
... когато се запознахме той беше на 7-10 и си ги биеше, а сега (след 2 г. ) е на 3 и го пие. Аз му го взимам от човек, държа го заключено в къщи и му го давам.
Наскоро си намери хоби и то отваря нов проблем за мен, че е изцяло погълнат от него. Радвам се, че го прави щастлив. Опитвам се да го разбера, но...
Искам да спре тъпия метадон, а няма как да забързам процеса.

19.   Страх го е от нещо. Може да мисли, че си болна от СПИН или кой знае какво. Питай.