Споделена история от Секс и интимност

Нормален ли съм?
Здравейте. Морално аз съм против сексуалното насилие над жени, но физически се възбуждам, когато гледам някой филм и попадна на подобна сцена. На скоро дори започнах да гледам такива клипчета в интернет (за някои си личи че са инсценирани, но има и такива които са доста реалистични). Знам че не е редно да се възбуждам от подобно нещо, но въпреки това го правя и обикновено след като се самозадоволя и на момента, в който свърша все едно се превръщам в друг човек - изведнъж се осъзнавам и си казвам "това е отвратително как може да го гледам" (а само до преди минутка ме е възбуждало)...
Размишлявал съм доста над това и съм се чудил защо се възбуждам - кое по-точно в изнасилването ми действа така.. Дали виковете на безпомощната жертва - факта, че тя не може да направи нищо? Унижението на което е подложена бивайки обезчестена против собствената й воля, омърсена физически и душевно по груб и жесток начин? Не мога да достигна до ясен отговор на тези мои въпроси и за това пиша тук.
Какво ми има? Как мога да се освободя от това свое състояние и повече да не се възбуждам от подобни деяния?
Помогнете ми...

Коментари

1.   Да, нормален си, докато не преведеш фантазията си в реалност - тогава ставаш престъпник.
Иначе, споко - 70% от жените имат или са имали фантазия за изнасилване. BDSM не случайно придоби такава популярност. Просто ти трябва партньорка, с която да можеш да си изживяваш фантазиите. Иначе ако не беше нормална фантазия, нямаше и да има такова порно. Всичко е ОК ако е със съгласие на жената, но такива фантазии споделяй само с партньорките си и се разберете предварително за знак (кодова дума например), при който да спреш. НЕ и НЕДЕЙ не стават, а се избира някаква дума като цвят (червено) или съвсем странна дума, за да знаеш действително, че тогава спираш. При 50 нюанса сиво май беше думата „синьо“ или нещо такова.
Споко и умната. ..твоята фантазия дори е софт в сравнение с фантазиите на някои хора, а доминантен мъж много лесно ще си намери жена, която да му се води по акъла...по-трудно е ако ти имаше мазохистична или пасивна наклонност, защото садистична и доминантна жена е трудно да се намери. Не случайно така наречените „домина“ са най-добре платените проститутки. Ти за твоята безобидна фантазия е лесно да намериш жена, но е важно всичко да си остане игра, не действително да нападаш дамите по улиците.

2.   Хм... четейки те, не съм съвсем съглaснa с н1.
Кaжи нещо, в клиповете, които гледaш, имaт ли рaзликa зa теб тези, в които си личи, че е инсценировкa и тези, които сa по- реaлистични? Рaзмишлениятa ти върху товa, което в същност те възбуждa сa притеснителни.
" Дали виковете на безпомощната жертва - факта, че тя не може да направи нищо? Унижението на което е подложена бивайки обезчестена против собствената й воля, омърсена физически и душевно по груб и жесток начин? "
Случвaло ли се е примерно, дa си предстaвиш подобни сцени с реaлни жертви, в смисъл НЕ с предвaрителнa уговоркa, a именно женa, която дa изнaсилиш против волятa и? Aко е тaкa, имaл проблем и нуждa от психотерaпевт.

3.   Нормален си. Но въпроса не е в това. Проблема не е в това какво те възбужда. А в това че позволяваш тази фантазия да се вмъкне в главата ти и да доведе похотливи мисли. Веднъж посята тази мисъл хваща корени и разврата и извращенията могат да стигнат много далеч, докато накрая не стане толкова силно усещането че не го материализираш в действие. Защото човек действа според мислите си. Проблема е че порното е свързано с похот и блудство което ражда грях. Самият грях е когато се самозадоволяваш, а резултата от греха е гузна съвест, и затова идва и чувството за вина. Защото похотта е от Дявола и той е съвсем реален и те изкушава и ти ставаш зависим от порното и насилието, но добрата новина е че Бог е много по силен от Дявола и той е възлюбил човеците и стига да поискаш(дал ни е свободна воля) можеш да се спасиш от оковите на греха.

4.   1, говориш пълни глупости. Откъде я взе тая статистика, че 70 % имат такива фантазии? Правиш ли разлика между груб секс и изнасилване?
"... Иначе ако не беше нормална фантазия, нямаше и да има такова порно... " - понеже, нали, това е критерий. По тая логика всякакви изватенящини, които циркулират в нета, и евентуално не са подсъдни в определени страни, са нормални (както в арабските страни доста неща минават за "нормални"). По-полека с определенията, защото когато говорим за насилие, не можем да си позволим да така лековато да гледаме на нещата.

5.   Само да не станеш изнасилвач. Гледам нормално момче си, против насилието над жени си... Ами остани си такъв! Съгласна съм с номер 1.

6.   Абсолютно нормално е да се възбуждаш от такива сцени. Обществото изгражда табута и фалшив морал по тези теми. Всъщност основна функция на цивилизацията е да ограничава сексуалността на човек. Абсолютно нормално е да се възбуждаш от мисли за сексуално насилие, секс с по-млади (ако си мъж) или секс с доминантни груби мъже (ако си жена), секс с роднини - природата не подбира. Просто ние си създаваме морал, който да води до изграждането на що-годе стабилно общество.

Сега, предвид факта, че живееш в тази цивилизация най-умно ще е тези неща да си останат в сферата на фантазиите.

7.   Аз също се възбуждам от насилието към жените и гледам такова порно, нямаш основание за което, да се притесняваш
Ж 18

8.   Аз съм момиче и понякога също много се възбуждам като гледам клипове, където няколко мъже изнасилват жена. В реалния живот съм водеща в леглото и вероятно ако ме изнасилят ще се чувствам ужасно, но подобни сцени понякога присъства във фантазиите ми. И не се притеснявам от това.

9.   Аз съм момиче и понякога също много се възбуждам като гледам клипове, където няколко мъже изнасилват жена. В реалния живот съм водеща в леглото и вероятно ако ме изнасилят ще се чувствам ужасно, но подобни сцени понякога присъства във фантазиите ми. И не се притеснявам от това.

10.   Нормален си дотолкова, доколкото е нормално в човека да се пораждат хиляди мисли и желания. Но още по-нормално е да сдържа тези от тях, които му се струват нередни и които го карат да се чувства зле. Нали точно това го отличава от животното. Да, и жените имат такива фантазии, но все пак силно се съмнявам да тръгват сами по тъмно в ромски квартал с надежда някой да им ги осъществи.
Понеже виждам, че наистина се опитваш да стигнеш до някакъв отговор - може би трябва да анализираш от другия ъгъл. Може би те възбужда женската слабост, защото си се наситил на женската сила. Може би имаш нужда от по-слаба жена, която да те кара да се чувстваш наистина мъж, а това вече е съвсем нормално.

11.   " Всъщност основна функция на цивилизацията е да ограничава сексуалността на човек. "
Ще ползвам дадения цитат. По твои думи, римската и гръцката цивилизация... не бива, да бъда категоризирани като такива.

12.   Нормално е да се възбуждаш. Просто никога не трябва да изнасилваш никого. Това е изключително сериозно престъпление и грях. Освен това, ако в затвора разберат, че си изнасилвач(а те разбират, защото някой им подшушва), ти връщат същото. Мисли си го, мастурбирай си, но недей да превеждаш фантазиите си в реалност.

15.   замисли се дали не си зависим към секса ...явно това е новия вид зависимост ...отвсякъде ти казват колко е нормално да правиш секс и т.н. рекламите, филмите, обществото... абе, всичко те залива с идеята колко е нормално това ....обаче и "великия" Тед Бънди е започнал със софт порно .....като те завладее това нещо имаш нужда от по-силни усещания, за да си докараш необходимото ниво на допамин и да се почувстваш за миг добре ...не знам ти как мислиш, обаче за мен това не е много нормално и ако те притеснява това какво се случва опитай се да вземеш мерки докато все още можеш, защото в един момент може да стане неконтролируемо ....търси информация как да се избавиш от мъките, защото то си е точно такова - измъчва те отвътре ....потърси някакъв вид специалист, доверен приятел може би ...друга гледна точка е добра идея

16.   Докато не превърнеш фантазията в реалност няма нищо притеснително. Даже ако приятелката ти е по-разкрепостена може да изиграете подобна ролева игра. Тя да се прави, че я боли, ти да се правиш, че я изнасилваш, но наистина всичко трябва да е игра, а и трябва да хареса и на двама ви. Много жени пък се възбуждаме от мисълта за изнасилване, но това изобщо не означава, че в реалността искаме да ни се случи! По-скоро ни харесва идеята мъжете ни да са малко по-груби и да ни доминират. Та стига всичко да си остане в рамките на фантазиите и ролевите игри по взаимно съгласие, всичко е ок. Ще имаш проблем, ако наистина нападнеш момиче на улицата, но докато само гледаш разни клипчена, няма страшно.

17.   Ето аз как си го обясявам това - според мен такива хора имат проблеми с хормоните. Когато гледат такива неща те са подложени на стрес и тогава, когато тялото е подложено на стрес в него почват да се отделят разни вещества, който те отпускат, а ако не си отпуснат не може да мислиш за секс. Същото е с хората, които гледат филми на ужасите - те сами се стресират за да може след това да усетят тези отпускащи вещества. Същото е и с цигарите и пушачите. Същото е и при спортистите - от стреса от тренировката след тренировката в тялото се отделят вещества с наркотично действие.
Според мен проблема на автора може да се оправи с здравословно хранене и повече почивка примерно.
Много от жените имат същия проблем - не могат да се отпуснат нормално и имат нужда от грубост - да ги връзват, да ги пляскат по задника и т. н.