Споделена история от Секс и интимност

Къде изчезнаха прашките и монокините на плажа (към жените)
Здравейте на всички!
Не знам дали Ви е направило впечатление, но от година на година все по-рядко може да видите жени (момичета) без горнище или с прашки на плажа. Обиколил съм почти цялото южно черноморие - от Обзор до Лозенец и почти навсякъде е едно и също. Дори и в Слънчев бряг и Несебър и там са единици, а в по-малките курорти почти няма. Преди 10-тина години (и повече) жените бяха доста по освободени на плажа. Питането ми е какво се промени толкова за последните няколко години? Или със смяната на поколенията се променят и възгледите....? Предполагам, че една от причините е вече дотягащият Фейсбук, където случайно може да ви снимат и после публикуват? !

Коментари

1-50 от 58

1.   Не смятам, че социалните мрежи са причината, защото все можеш да отидеш някъде на анонимно, но просто по-младите жени сме по-малко склонни да си демонстрираме даденостите, а прашките на плажа изглеждат примитивно дори. Днес са модерни бразилските бикини, които правят и хубаво дупе, а вече не е кой-знае каква драма да имаш белези от бикини и сутиен - напротив, секси е.
Отделно не искаш да те зяпат мъже и малки момченца.
И не само у нас умират монокини и прашки.
Аз никога не съм се пускала, защото имам и много големи гърди, но имах приятелки с по-малък бюст, които се пускаха по монокини, но вече не го правят. Отмина сякаш тази мода. Днес само жени на възраст се пускат по този начин на плажа. Не става дума за свобода. Аз и по бикини мога да съм си свободна. Става дума за комфорт и да -мода

2.   Вече не са модерни просто. :)

Classy is the new sexy.

3.   Никога не съм искала да привличам точно този тип внимание, за това и предпочитам една идея по-затворен бански. Да не говорим, че е по-удобен за плуване от прашките, а и както е казал и номер 1, мода. Преди беше модерно, вече не е.

4.   Ми мина им модата, пич! Сори!

5.   Теб пък какво те интересува другите как се обличат. Ти, ако искаш, недей нищо да обличаш.

6.   Ти пък специално за да видиш дали ходят без горнище ли обикаля цялото южно черноморие?
Ами отговора е ясен - заради такива извратеняци като теб. Никоя нормална жена няма да се съблече за да я гледат загорели чичковци.

7.   Да бе, да се пуснем и някой като теб да минава да ни гледа....

8.   Пич на Слънчев Ден до Варна дето е е семен плаж основно редовно по 5 6 мадами има на каре от чадъри не са изчезнали просто ги няма онези яките страсни жени ся има само стойки

9.   Българката се уяде и в прекия и преносния смисъл и вече е над тези неща. За съжаление

10.   Модата се мени постоянно, след 5-10 години нещо друго ще е модерно и накрая винаги се връща това, което е било на мода преди, но с възможни леки подобрения.

11.   Насаждат ни се комплекси - как да се облечем с по-изрязан бански, като отвсякъде ни заливат с "идеални" женски фигури? :)) Ако нямаш идеално тяло, но си облечеш по-изрязан бански, ще те щракнат, ще те пуснат във фейса и ще завалят коментари "егати хипопотама, тая не се ли е виждала в огледалото... " дори за далеч не пълни жени.

12.   Въобще не е секси да имаш разлика под формата на гащи, т. е. една голяма част от дупето ти да е бяло. Затова аз се пека с прашки (или си навивам долницата по такъв начин); а относно горницата - гледам каквото мога да разкопчея, да махам презрамки, за да нямам разлики. Не си пека гърдите, или ако го правя, е на много забутан плаж..

13.   Като се замислиш си е така, но абсолютно честно аз никога не бих ходила без горнище на плажа, същото важи и за прашките. Просто не се чувствам свободно пред толкова много хора с толкова много голота.

15.   Зaщото сте много тaкивa, дето обикaляте цялото черноморие и се блещите кaто невидели. Ходим нa плaж дa се печем и поплувaме, a не дa пълним очите нa зaкъсaли.

16.   Изчезват там, където дългите бакенбарди при мъжете, някои болести и грамофоните - в миналото! Защо са ти жени по монокини? Малко ли ти е порното в Интернет? Ако това ти е проблема в живота, май е време да си намериш гадже вместо да зяпаш жените по плажовете в очакване да зърнеш малко повече плът.

17.   Ще ти кажа при мен какво се промени - до преди две-три години си ходех по монокини на плаж и се чувствах доста добре, даже не разбирах, как може някой да търпи мокрото горнище...
Обаче ми се появиха няколко нови бенки на гърдите и две от тях започнаха и да се възпаляват от слънцето и да дразнят - и то въпреки че ползвам качествена слънцезащитна козметика с висок фактор и избягвам да съм на плажа между 12 и 3, когато слънцето е най-силно.
Та дотук с монокините, явно си е чувствителна зоната и при мен поне не е безрисково да я излагам на слънце. Честно казано доста се стреснах - вече не ми пречи мокрото горнище. Да, чувствам се малко тъпо, като всички около мен се пекат по монокини, а аз не мога да се наслася пълноценно на слънцето, но в крайна сметка здравето ми е по-важно. Явно не на всеки еднакво му понася слънцето, особеност на кожата си е, нищо не мога да направя.

18.   За 10 години не се сменя едно поколение. Аз преди 10г. бях на 20 и се печах по монокини. Сега съм на 30 и не се пека. Причината е че преди не исках да имам разлика а сега не се пека до толкпва тъмно кафяво и разликата не ме притеснява.

19.   От Автора: Благодаря Ви за отговорите. Не ходя на плаж, за да зяпам - задоволен съм сексуално от моята партньорка и нище не ми липсва. Въпроса ми беше в това, че нещата са променени и ми беше интересно за причината... А иначе - обиколил съм защото имам 8 години стаж на морето - работех... и виждах. Сега ходя всяка година на различен курорт само на почивка и споделям какво виждам. Това е :). Хайде спорно лято! М-45

20.   При мен причината е, че веднъж докато се излежавах на плажа с прашки и без горнище някакъв извратеняк си лъскаше бастуна на два метра от мен...

21.   Насаждат се комплекси и липса на самочувствие, особено, ако видиш някоя със силикон - преди нямаше толкова много колкото сега или с хубав естествен бюст - как да си покажеш своя (малък или увиснал с времето). Затова хората се ориентират към некомерсиални (диви или нудистки) плажове и там ходят както си искат, без да се смущават кой какво ще каже.
За протокола: Ж-41

22.   А ясно ти си поредния нощен чикиджия, които иска през деня да събира матерял. Абе пич има си нуди плажове.

25.   Имаше доста обширни дискусии по телевизиите, че можело да доведе до рак на гърдата печенето без горнище. И разни други такива "съвети" от докторите. А след плаж, който иска да няма разлика си ползва солариум, които едно време ги нямаше. И определено вече хората, които искат да се пекат без горнище ходят на нудистки плажове. Жалко, че са много малко тези плажове

26.   По принцип печенето на слънце и плажовете са вредни! Полза няма, другото е стереотипи на поведение, защото така правят всички. Едно време имаше туристки от ГДР и нуди-плажове, сега няма, а българките са комплексирани и прости селянки, така че трудно ще ги видиш да си показват циците, доколкото ги имат, щото нашенки не са от най-надарените жени.

27.   Не са изчезнали! Влезни у суратефтера

28.   Голотата вече не им стига да си самозадоволяват егото. Сега искат още повече от всякога и да са велики, недостъпни. Не само да им се възхищават, но и да им се кланят като на богове. Не се събличат за без пари. Това е резултатът от шоубизнеса навсякъде.

30.   Мода... - Това лято влязох в едно магазинче и поисках обикновена прашка, а те ми предложиха - бразилиана и се наложи да поровят малко докато намерят "нормална" прашка.
И изобилие от бански тип бикини или боксерки и много малко прашки. Това е то...

31.   аз пък точно обратното се питам, жена ми от години ходи едиснтено по прашка на плаж, без горнище и се чудя кога ще спре. Просто и харесва да я гледат и не се отказва. Не знам дали е нормално

32.   Има все още, но намаляха наистина. Модата се смени :)

35.   До края на 80-те двете големи държави Германия и Русия все още "ближеха" рани от последствията на Втората Световна война, когато са изминали само 30-40 години от края и и все още за тези държави мъжката половина е била малко - на 1 мъж се падали по 10 жени. За това една от причините, особено рускините беше като дойдат в България, ако могат да излъжат някой да се оженят и съблазняваха мъжете както могат. А съм бил барман 87-88 год. и тогава за 1 пиене или един шоколад бяха готови на секс и да те зарибят и да се ожениш за тях. Естествено плажа беше "бойното поле". Сега вече тактиката вече е друга... Събличат се само пред когото си струва... А да и модата - бразилианите са сега...

36.   Напиши в Гугъл - бельо 2015 и виж каква е модата. Големи гащи - бикини, боксерки, бразилиани, дори и прашките са с много плат - приличат повече на бикини. Това е модата сега. А за бельото - почти всички са прозрачни отпред - да се вижда и така да карат жените да се епилират - Казва се модна индустрия за много пари... Да видим какво ще е след 5-10 години...

38.   Преди чужденките идваха за секс туризъм, сега за алкохолен туризъм. Смениха се мераците :)

39.   ами във Варна имаше по монокини - стара баба на 55 - 60, ако ти харесва... и дебела, а мъжете - в ерекция... тъпо..

42.   Там където са късокосите жени!
Яко смотан модератор съм!!!
Дали ще публикувам истината за себе си?

43.   Не мога да разбера защо повечето жени тук обвиняват мъжете, че ходят на плаж, само за да зяпат (гледат) голи жени, при положение, че светът е залят от голотия навсякъде. Нима преди 10-15 или 20 години е нямало мъже на плажовете, които да зяпат жените!? Имало е и винаги ще ги има. Според мен автора пита кое промени поведението на плажа при жените. А относно вида - за всеки влак си има пътници. (Това е за коментара на No: 39). Може би поколението на 80-те и 90-те е било много по-освободено или бунтарско, заради режима тогава. А сегашното поколение, за чието болшинство идеала е кифленското поведение - МАНИ, МАНИ. (Един мъж на 48)

44.   ми ходи на нудиски плаж

45.   Няма нищо перверзно да си напълниш очите. Аз също не доумявам защо толкова много жени крият телата си с всевъзможни модели бански от по 5 лв. или от 500 лв. То не бяха шалчета. Не бяха някакви стари тениски. Дори и със проклетите сутиени. Жени! Няма грозно женско тяло! Целулит. Стрии. Едри или малки гърди. Не ги крийте тези тела! Винаги когато отида на плаж се радвам когато жена легне в близост до моята хавлия и изложи тялото си на показ пред погледа на плажуващите. Миналата година бяхте малко по освободени от задръжки. Красиво е! Жена на 23-25 с едър бюст беше от лявата ми страна без горнище. От дясно на 3-4 метра жена на около 50-55 беше само по кожа. По напред до водата, мисля че беше рускиня на около 30-35, кърмеше бебе и стана да се протегне без горнището си. Понякога се мразя че съм се родил мъж. По горе прочетох една дама на 30 че е спряла да се пече заради бенки на гърдите си. Виждал съм такива жени с лепенки върху бенката и без горнище. За бога дами! Не ни превръщайте в мечтатели! Няма нищо по красиво от голо женско тяло!

46.   Мале, колко закъсали има в коментарите… Господа, като толкова сте "зажаднели" за женски прелести, ами има си нудистки плажове, стриптизьорски клубове, порно списания и филми и пр. Никоя жена не е длъжна да си показва голото тяло заради вас, просто защото на вас ви се иска, ще го разберете ли? Някои жени не се пекат голи, просто защото им е писнало загорели зяпачи постоянно да ги гледат, други имаме задръжки и не искаме да се показваме пред ваше величество.
Ако ще се пека гола, ще е на място, където няма хора, включително и загорелници. А и избягвам слънцето, защото не ми влияе добре и потъмнявам много бързо, а не съм фен на тъмните кожи.

Black Sabbath

47.   Защото се налага почти недостижим стандарт за красота - идеално тяло, големи гърди, перфектни зъби (най-често и те изкуствени), много коса, отново чужда...
Това ти подбива самочувствието и не желаеш да се покажеш, защото осъзнаваш колко си далеч от "идеала".

50.   Изчезнаха най вече поради факта че всяка жена смята че за да отиде на плажа с прашки трябва да е не повече от 45-50 кг. а това е глупаво. Жените се притесняват какво ще си кажат околните когато са с прашки и са 70-80кг. например

51.   Нека разгледаме и хипотезата и за влиянието на мъжете на тези жени. В общия случай те не са много доволни от монокините и със слаб, но постоянен натиск са постигнали своето.

52.   "Идеал" за жена!
Това го има само в приказките. Няма идеална жена! Не говоря за интелект в комбинация с правилни мерки на тялото. Хората са го казали много отдавна. -"За всеки влак си има пътници. " На пример аз харесвам по зрели жени и за сега съумявам да си държа езика зад зъбите и да не показвам как ми текат лигите. Че била с малки гърди, че краката и не са като на по младите жени или килограмите не са до 60, това не го гледам. Възможно е да има и други като мен които като видят силно изразени вени върху гърдите на една жена и да зяпват с отворена уста. Харесвам дори и портокалова кожа. Стрии също. Но най мразя силикон по женското тяло или пиърсинг по тялото. На два пъти ми се случи да засека две доста едри и пълни жени на около 30-35 години които бяха без горнища. Говоря за едри жени от порядъка на 130-140 кг. Видимо не се притесняваха от това и се обърнах и избягвах да ги поглеждам. Не ми пречеха. Не харесвах вида на гърдите им както и следващите гънки които се виждаха по телата им като седнат. А за прашките не бих могъл да коментирам понеже не ми правят кой знае какво впечетление. Лично аз обожавам голотата и женски бански тип с дълбоко дъно. По горе видях отговор на жена която е възмутена от зяпачите. Зяпачи сме. Какво е лошото да събереш множество от погледи върху себе си? ! Очи пълни - ръце празни. Няма да ти се нахвърли никой и да те измъндръса на плажа пред хиляди хора. Ако ти решиш да се закачиш с някого си е твой избор. Няма ли да се почувстваш поласкана, че си събрала погледите на доста мъже? Че някой те е сънувал? Или докато е с жена си си е фантазирал с теб? Колкото и да се срамуваш от тялото си и да злобееш с голотата на млади момичета, Винаги ще има мъже които ще изберат да се загледат в теб.

53.   Мен лично ме отказа това, че винаги идваше някой смотльо да ме пита колко е часа и подобни простотии, да си пльосне хавлията до мен с жалки опити да ме заговаря и да ми разваля почивката.

55.   Защо никой не отчита влиянието на съвременната техника? Вече всеки има телефон с вграден в него фотоапарат и перспективата да се окажеш увековечена в интернет по цици никак не е маловероятна.

56.   Мен ме притеснява факта, че не съм много слаба, (тренирам, но всичко хубаво става бавно) не покривам "стандарта", също така имам и стрии.

57.   Трябва да се приеме закон жените да излизат чистак на плажа. Ако не са такива, да има бригади от фитнес маниаци, които да ги събличат чисто голи. Да има и фейс контрол, за да няма крокодили на плажа.

59.   57. Твоето мнение е идиотско! Фитнес-манияците са пълни идиоти!

60.   Крокодили, фитнес маняци!
Ако теб те набарат ято германски туристки над 60 год. как ще си?
А каката по горе "56" защо гониш идеал? Не се бори с природата. Има хора които харесват 30 кг. Има и такива които харесват по- едри жени.
Миналото лято се запознах с една "кака". Беше около 80кг. Внукът и ни запозна понеже беше доста палав и засипа хавлията ми с пясък. На жената и стана неудобно и дойде да го изчисти. Малкия не спря да скача по нея докато не побягна с горнището и в ръка. Помоли да остане на моята хавлия за да не и се лепне някой гларус. Въпреки, че не покриваше идеала, тази жена все още я сънувам!

61.   От 56 до 60. Ами мисля, че ще се чувствам добре, когато постигна това, което искам, но ме притеснява факта за стриите, а те не са малко. Тежка 60 кг на 161 см, но не се чувствам хубава така, не знам, не се виждам и слаба. Виждам се огромна в огледалото..

62.   61 природата те е направила така. Това че живееш в това тяло и го виждаш всеки ден не означава че другите няма да го харесат. Важното е на теб да ти е добре.

63.   61, ти си с идеални пропорции и не виждам защо трябва да си слаба! Тази отвратителна българска психоза, да се иска от жената да е анорексичка е изкл. перверзна и отблъскваща! що за загубено племе сме, що за тъпаци са българските мъжленца! Кривокраки грозни шкембелии, но с огромни претенции!

1-50 от 58