Споделена история от Секс и интимност

Вагинални гъбички
Здравейте,имам Хашимото, преди около година страдах от вагинални гъбички и се излекувах сравнително трудно след преглед при повече от един специалист, но в крайна сметка благодарение на адекватно лечение вече няма и следа от тях, за щастие. Лекарят обаче ми каза, че трябва таблетките да се приемат и от двамата партнъори, за да не настъпва повторна инфекция. Приятеля ми ги вземаше по същата схема като мен, но аз въпреки това го посъветвах да отиде на уролог за всеки случай да съм по-спокойна. Но тогава му се наложи да замине извън БГ и не успя да отиде. Наскоро си дойде и правихме секс с предпазни средства, правих му и орална. Та, има ли някаква , макар и малка вероятност да ме е заразил отново въпреки презерватива и лечението. Той няма оплаквания..

Коментари

1.   Повечето лекари отхвърлят идеята за предаването на гъбички по полов път. Минало е цяла година, вие сте провеждали лечение, и 2- мата нямате оплаквания и отгоре на всичко сте използвали и презерватив, така че, няма от какво да се притесняваш. Имай предвид друго, че гъбичките освен, че са упорити, могат да се появят от толкова много неща, включително и "благодарение" на бельото, което носи всяка жена.

2.   Може ли да ми кажеш как си се излекувала от вагиналните гъбички, аз имам същия проблем вече от година, лекувала съм се с много неща, но няма ефект, много ще съм благодарна ако ми кажеш, а иначе не мисля, че те е заразил, според мен 1ви път ако си се излекувала от гъбичките, то вече организма ти има имунитет.

3.   И аз имам съшия проблем от 1 година. Написаха ми сумати хапчета и мехлеми даже преди 4 дена отидох на гинеколог написа ми хапчета но не се оправих мнаго е неприятно.
Незнам какво ще правя а да ви попитам прави ли се секс като имаш гъбична инфекция или ще пречи на съпруга ми
Заномер 2-ри купи си (флукорик) (гиназол за вагина )то е с принцовка прилага се вътре в вагината (дактокорт) то е за подмазване и приятеля ти трябва да пие хапчета от Флукорик 3 таблетки 1 ден 2 ден и чак на 7 я ден ще пие последното хапче по същия начин и ти пак има едни други те да пият дълго време за да не се разболееш били са хубави и аз щях да си взема нъ нямах вазможности когато имам ще ги взема (Econer DN 1) при инфекции и са мии с тетра и сода може и с лаика и с сапун или шампоан не се измии и ако решиш да си купиш интимен гел трябва да няма вътре мляко щото от тях се получава повече инфекции дано да се оправиш мила жена съм на 20 години омъжена съм

5.   Той дори и да няма оплаквания, не значи, че няма гъбички. При мъжете няма никакви признаци за това състояние. Щом сте правили секс с презерватив, едва ли те е заразил, той нали е за това. Щом е приемал и някакви медикаменти значи няма страшно. И аз бях така с моя приятел. Откриха ми гъбички, пих лекарства, той също и от тогава никакъв секс без презерватив и всичко е наред.

6.   Да мерси мила

7.   От авторката: Благодаря ви, гъбичките наистина са много неприятни и трудно се лекуват но бих искала да попитам дали има проблем ако следващия път го правим без предпазни средства,просто все още ми е притеснено понеже знам колко време ми отне да се излекувам. Лекар ми е казвал, че просто няма никаква гаранция кога и от какво може да се повтори гъбичната инфекция и сигурно вече звуча параноично