Споделена история от Секс и интимност

Моля ви помогнете - не съм правил секс от години
Няма кого да питам защото ще ми се смеят. Проблемът е, че не съм правил секс от отдавна. От 7 години. Сега съм на 24. Преди си мислех.. "какво толкова, с времето нещата ще потръгнат. " Обаче се оказа, че с времето нещата стават по-зле. Преди ми се струваше лесно "просто излизам известно време с едно момиче, целуваме се и я каня след известно време в нас. " Сега обаче след 7 години ми се струва направо невъзможно. Сякаш съм неспособен да го направя. Имам чувството, че липсата на секс е влошила много качеството ми на живот и психическото ми здраве.. Моля ви помогнете

Коментари

1.   Е, кaк дa ти помогнем, дa ти се предложим зa секс ли? !
Не кaзвaш кaкъв ти е точно проблемa, зaщо не стигaте до секс с момичетaтa? Ти ли се притеснявaш, те ли се дърпaт? Кaжи повече! Въобще връзкa имaл ли си? Кaк изглеждaш, с кaкво се зaнимaвaш, кaкви хобитa имaш?

3.   И как да помогнем по-точно? Съжалявам за това, което ти се случва, но през нета няма как да ти помогна.

Съветвам те да отидеш при проститутка. Може след като я из**каш да ти се вдигне самочувствието и така... Не знам.

Надявам се да успееш да се справиш с това! :)

5.   Отивай на проститутка бате

7.   Проблемът е в твоята глава. Отпусни се и живей щастлив живот. Сексът ще дойде, бъди спокоен. Той не е изискване, а само един от резултатите. Научи се да обичаш себе си, след това вече ще можеш и да обичаш момиче. Но задължително трябва да обичаш себе си, иначе без това ще "увиснеш" на шията на партньора (в случая, партньорката) и това ще скапе връзката.

8.   от автора..
Симпатичен съм, забавен съм, имам приятели, работя и имам долу-горе нормален живот. Има интерес към мен от страна на момичетата, проблемът е, че го убивам.
Проблема ми е, че когато се появи момиче и започвам да говоря глупости, притеснявам се..
Преди си казвах "спокойно с времето нещата ще се оправят" Сега след като минаха толкова години си давам сметка, че нещата не се оправят а стават по-зле..

9.   Ами съветвам те да четеш книги. Жените харесваме начетени, умни, възпитани, зрели мъже. На 24 години си казваш. Предполагам имаш работа, сигурно и завършваш университет. Някоя колежка нещо... Заговарял ли си?

Седни и чети книги. Наистина помагат. Когато говориш с момиче какви са ви темите? Как се държиш докато говориш с тях? Гледаш ли ги в очите? Усмихваш ли се? Обясни повече.

10.   Хората са казали една мъдрост: срам пу*ка не е*е! Не се срамувай, не отива на мъж! Просто се дръж естествено, какво им се сдухваш на няк"ви кифли.

11.   Еми отговори си на въпроса кое те притеснява, когато се появи момиче, и ще разбереш къде е проблемът. След това пусни тема как да се справиш точно с конкретния проблем и ще видиш какво можеш да направиш за решаването му.

12.   Автора
Благодаря ви много, но ми се струва невъзможно.. Преди беше притеснение, страх от това да не кажа някоя глупост, но сега проблема е по-голям.. Преди време срещнах едно момиче, за пръв път не се притеснявах. Флиртувахме, говорихме си до късно нощем, излизахме. Въодушевих се и започнах да си мисля , че най-после живота ми се усмихна. Оказа се, че момичето си има приятел и си прави някакви игрички с мен.. Сега вече не само се притеснявам, ами и когато тръгва да ми се случва нещо хубаво с някое момиче някак си автоматично го блокирам, започвам и да се чувствам зле.. Страх ме е случката да не се повтори..

13.   Не съм предполагал, че ще получа толкова много съвети от напълно непознати хора. Ще направя някой промени в начина си на живот и се надявам да потръгне. Благодаря на всички

14.   Възможно е сам, макар и несъзнавано, да саботираш връзките си с жени, защото се страхуваш от близост, т. е. боиш се, че ако се сближиш с някоя, тя може да злоупотреби с теб или ти можеш да загубиш идентичността си. Възможно е и да си се формирал така, че да смяташ секса за нещо мръсно, нечестиво, за което трябва да се чувстваш виновен. Повтарям, че тези убеждения са на несъзнавано ниво и че това са само предположения от моя страна. Аз имах такива проблеми и ги осъзнах едва след като тръгнах на психоанализа. Но докато се случи това, минаха двайсет години. Опитай с психоанализа, не чакай да пропилееш цялата си младост. Ако имаш интерес, дай знак да се свържем някак, за да ти дам координати на най-добрите специалисти. Ако отидеш там, не значи, че си луд. Всеки има някакви проблеми, просто не всеки ги признава и поради това зацикля.

15.   Моето мнение е, че си се вглъбил прекалено много в това, което ти се случва, или в случая- не ти се случва. Звучи тривиално, но когато спреш да мислиш всеки ден за подобни неуспехи и неудовлетворени желания, животът ти ще се промени към по-добро. Не се концентрирай върху това, което нямаш- надграждай това, което имаш. Бъди уверен, контактувай с приятели, създавай нови познанства, излизай и се забавлявай. Това е начинът да се измъкнеш от ситуацията. Реално погледнато, никой тук не може да ти помогне, защото проблемът е изцяло в твоята глава- решил си, че едва ли не никога няма да срещнеш подходящо момиче или пък, че ако съдбата ти се усмихне, ти ще развалиш работата. Няма такова нещо! Давай го по-спокойно, прекалено млад си, за да те налягат подобни мисли и съмнения. Като се отпуснеш малко, ще видиш, че жените не са толкова недостъпни и много малко им трябва, за да ги впечатлиш- една добра дума, малко уважение, разбиране и приятелско отношение. Никой не е роден научен как да общува с противоположния пол, но от теб зависи да се вземеш в ръце и да направиш поне опит.

16.   Автора.. Мисля да послушам 15.. Терапийте са много скъпи и не винаги помагат. Аз лично ходих 8 месеца редовно на психотерапия и не ми помогна.. Изчетох и сумати психологически книги. Изпълнявах духовни практики, до някъде ми помогнаха, но сега започвам да си мисля, че това което ме развива най-много е контактите ми с хората. 3апочна все повече да ми харесва да общувам с хората. Имам чувството, че това ме тласка много напред..

17.   До 14 .. Да и двете неща ,които казваш ги има при мен. Смятам секса за нещо нечестиво..и това за идентичността. С първата ми приятелка ,когато правихме секс някак си ми стана противна след това и повече не и се обадих.. Как успя да се справиш с този проблем?

18.   Давам ти следните съвети. Имай предвид, че на мен тези неща ми се отразиха добре в това отношения. Моят проблем продължи по-малко, но това е само, защото разбрах някои неща.

1. Тръгни на фитнес. Това ще те накара да се чувстваш по-добре цялостно. Не, еднва ли ще те направи с по-голямо самочувствие, но повярвай ми - помага да чувстваш самото си тяло по-различно. Отделно е полезно за здраветото ти, пък и жените харесват по-здрави мъже, независимо, че не си го признават.

2. И това е по-важното. Аз прочетох една книга по темата. Казваше се "Как да се влюбят в теб за 90 минути". Не и правя реклама. Искам само да ти помогна. Тая книга на мен ми промени живота. Не се майтапя. В нея е описано как да говориш с жени, как да се обличаш, къде е добре да я поканиш.

Например: какви теми на разговор са подходящи и какви не.

Ако не можеш да намериш книгата мога да пробвам да ти напиша тук някои неща от нея. Но наистина е по-добре да я прочетеш внимателно.

19.   От 14: Има разлика между психотерапия и психоанализа. Първата поражда измамната вяра, че знае решението на всичките ти проблеми и може да те излекува, все едно си болен от грип. Психоанализата се опитва да те доведе до осъзнаване на онези твои страни, които са невидими за теб и те въвличат в безкрайно повтаряне на една и съща грешка. При нея пациентът не е безучастен, а зависи изцяло от него дали ще приеме истината за себе си и ще промени начина си на съществуване в съответствие с нея. Единственият път, по който човек може да се промени към по-добро, е чрез собствените му усилия, а не когато разчита пасивно на помощ отвън или следва сляпо някакви рецепти. Вярно е, че психоанализата е скъпа, но човек може да се договори и за 20 лв на час. Това е инвестиция, която е по-важна от всяка друга, защото касае собственото бъдеще и щастие. Съветът на 15 да общуваш повече и препоръката на 18 да упражняваш тялото си са изключително смислени и ти желая те да имат ефект. При мен двете неща бяха незаменима част от психоаналитичната терапия. Ако не сработят обаче, причината за това би била, че не е разкрита онази неосъзната част от собствената индивидуалност, която блокира отношенията ти с жените и ги прави да изглеждат невъзможни. Бих те посъветвал в подобен случай да се обърнеш вече към психоанализата.

До 17: Макар, че има обща типология на проблемите, всеки случай е конкретен, т. е. всеки човек стига до тях в контекста на собствената му лична история. За да се предложи някакво решение, трябва да се познава добре този контекст. Най-общо казано, начинът, по който ми помогна психоанализата, се състоеше в това, да осъзная проблема, в който съм зациклил от толкова години - това, че не съм интегрирал сексуалността ми към моята личност. Бях се социализирал почти във всяко друго отношение - имах работа, в която съм продуктивен, бях добър гражданин и т. н. - но жените ме привличаха само по най-първичния, животински начин, съвсем отделно от личността им, и се стремях към някоя само ако е недостъпна или има нещо мръсно и неморално в това. Същевременно не си лягах с тези, които ми харесват физически, защото не съм някой футболист и не ме привличаха като дух. След като осъзнах проблема, който ме правеше толкова раздвоен и нещастен, и реших, че искам да се променя, започнах да правя опити - да се срещам с жени и да си "затварям очите", . т. е. да не търся в тях собствените си стереотипи, а да се опитвам да ги опозная и да постигна близост с тях. Един мъж не може да каже, че еди коя си не е негов тип само като я гледа, т. е. докато не я е опознал като човек и не е правил секс с нея. Страхът, че можеш да загубиш идентичността си, ако бъдеш трайно с жена, се дължи точно на това, че не познаваш собствената си сексуалност, че тя не е станала част от въпросната идентичност, а е нещо диво, природно.

20.   Отново от 14: Пропуснах да кажа, че доколкото занм, за да има ефект от психоанализата, трябва да се ходи поне 2-3 години 2-3 пъти седмично. Това е наистина дългосрочно усилие, което обаче според мен няма алтернатива при по-сериозни зацикляния.

Също така е много хубаво, че авторът е увеличил социалната си активност - невъзможността на един човек да създава връзки с противоположния пол може да бъде само една от страните на неговата нарцистична затвореност в себе си, на това, че не е открит към другите в тяхната другост, а иска те да са материализация на собствените му представи, да следват неговия сценарий. Освен това много важно за един мъж, който няма опит в секса, е да споделя с приятели как се правят нещата. Това обикновено се случва в момчешката група през пубертета, но при някой хора като мен например е било пропуснато. Ако няма такова споделяне, момчето или мъжът се бои да не би това, което му се иска, да не е нормално, а извратено, да не загуби човешкия си облик в случай, че се отдаде на желанието. Споделянето помага да се "операционализират" сексуалните фантазии, каквито има всеки от нас, да се знае какво приблизително следва след флирта, вместо да се пребивава в пълна неизвестност.

21.   Пич, бъди по-смел и решителен! Просто споделяш с момичето, какво чувстваш, какво ти се иска и какво ти се прави! Секс се иска така, както си искаш хляб! А как се иска хляб? Ами, първо казваш, че си гладен и след това си искаш хляб.
При секса, първо казваш какво ти се прави, после питаш дали и тя изпитва такива желания и накрая казваш, защо да не го направим! Открито, ясно и директно! Е, може и да си по-красноречив и по-художествен в думите си! Забрави срама и го изхвърли от себе си! Смело напред и успех!

23.   Точно срама ти е проблема, а от там идва и говоренето на глупости. както казваш. Това тотално отблъсква момичетата.
Според мен е по-добре да общуваш с хора, които ще ти помогнат да преодолееш срама, а това може да са мъже, жени, просто които биха ти подействали добре.
Жена на 46

25.   И аз съм имал сходни на твойте проблеми и моят първи секс дойде когато бях на 23 години и си хванах сериозна приятелка. И аз съм залитал по момичета, но като по-малък и идализирах една от тогава и само нея исках, не стана секс, а просто тогава не се притеснявах от нищо - хлапе на 14-15 години, обарвания, сексуални намеци и всичко, но не стигнаха нещата докрай. Имаше някакви момичета, които искаха нещо с мен, но аз не исках с тях, с едни просто ме беше срам, аз си бях поставил за цел едно момиче, хем най-хубавото, хем към нея нямах срам, но уви не стана.. с времето все повече животът ми тръгваше надолу, защото обичах повече да стоя пред компютъра отколкото да излизам с приятели и от социално хлапе, станах а-социален младеж. На всичкото отгоре първият път в който реших, че вече е много късно и трябва да го направя бе непосредствено след бала, а и реших да е с проститутка, че и да спестя някакви пари, дойде адски дебела жена, не беше въобще готина и вместо да ми донесе нужното самочувствие, като я изклатя, аз само се молех да не се стигне до секс и не се и стигна, прилоша ми като се качи върху мен. Чак след 5 години от тази случка се стигнах до интимност с момиче, дори и не се бях целувал няколко години с момиче. Притеснявах се и от срещата даже и от целувките треперех и от всичко, все едно 5-6 години не бях общувал с хора, а аз имах самочувствие, но сам с момиче го нямах. В последствие и сексуално ми бе трудно да се отпусна, но към ден днешен мога да кажа, че и сексуално вече съм адски отпуснат, това е абсолютно човешко и нормално. Излизам и с други момичета, защото с приятелката ми не вървят нещата и аз не знам какво искам, може би и фактът, че не съм се наживял го допринася понякога. Сега излизам с една адски яка мадама и въобще не ме притеснява вече да общувам и да се запознавам с нови момичета, но и аз от 2 срещи с тази новата не знам как да подходя, че да се стигне по-далеч.. пък и бившата се върна, а и нея я обичам, тя не беше в София и се чудя с нея ли да започна. А и с още едно момиче излизам, но ине ми харесва особено, дебеличка ми е.. и не знам с жените какво да правя