Споделена история от Секс и интимност

Гърди след кърмене
Привет! Искам да попитам кърмилите дами с какво си възстановиха бюста? Кърмих 1 година и са в ужасно състояние. Вече 2 години откакто не кърмя, би трябвало всичко да е възстановено, но не е. При Вас как е? Възстановихте ли си предишния размер и влоши ли се формата им?

Коментари

1.   Аз кърмя в момента и изглеждат по добре от всякога. Дано и като спра да се запазят. Иначе силикон. Или фитнес. Контрастни душове.

2.   Не искам да те плаша, но аз два месеца кърмих само и гърдите ми виснаха ужасно, но нищо де, не съжалявам за това. Мисля, че има упражнения за стягане на бюста, ще следя темата с интерес :)

3.   Здравей! Аз имам две деца, не съм ги кърмила по здравословни причини и много съжалявам, че бях лишена от това уникално преживяване. Но! Бюста ми също пострада. Преди беше ехеее, сега като се погледна ми се реве. Според мен се дължи на факта, че по време на бременностите ми напълнявах много точно там. Няма оправия. Сега крънкам мъжа ми за операция-не силикон, по скоро реконструкция някаква. Той естествено се опъва и ми обяснява, че всякак ме харесвал. Само, че в случая е важно как жената се чувства. Така че, ако държиш да възвърнеш предишния им вид, това е единствения начин.

4.   Що реши, че някога гърдите ти ще станат като преди?
Това е едно от многото неприятни неща да бъдеш майка. :)

Освен надебеляването, разширавянето и разшльокването на вагината, появяването на стрии, гърдите също понасят някои странични ефекти като деформация и увисване.
Честито майчинство. :P

5.   До номер 2, а случайно рязко да си отслабнала след като си надебеляла?

6.   Имaм две децa, кърмилa съм и двете. И сa ми добре и стегнaти гърдите, но aз тренирaх преди бременностa, по време, a и след рaждaнето. Докaто бях бременнa естествено сaмо по леки упрaжнения, но нaблягaх нa гърдите.
Опитaй с тренировки зa мускулите нa гърдите. Имa много из нетa. Едно от нaй- лесните е- в легнaло положение, ръцете рaзтворени в стрaни, във всякa по еднa гиричкa 2-5 кг. ( aз със 5кг) вдигaй бaвно ръцете нaгоре докaто се съберaт и изходно положение отново. Поне по 5 серии по 20 пъти. Също лицеви опори, aко не можеш нa земя, ги прaви нa стенa. Може би нямa дa върнaт видa си от преди рaждaнето, зaщото не си тренирaлa и преди товa, тa дa си имa мускулa, но със сигурност ще сa много по- добре изглеждaщи, a и ще увеличиш поне един рaзмер.
Успех!

7.   Нещата са строго индивидуални- аз съм чашка B, по време на бременността гърдите ми бяха станали двойни и отгоре. Кърмила съм около два месеца. Поражения нямам кой знае какви - но така или иначе има известно отпускане и след раждането започнах да нося сутиен. Дотогава не съм носила и изглеждах перфектно. Родих на 31. Просто няма начин бременността и кърменето да не ти се отразят, но ако са много трагични нещата май само лекарска намеса остава. Аз винаги съм правила упражнения за стягане и контрастни душове и най-вероятно това ми е помогнало.

9.   Имам близначки. Кърмих ги до 7-мия месец имах много кърма, за да възстановя бюста си правих какви ли не тренировки спазвах режим нищо не се получи, а перфектната фигура -тялото си го възвърнах почти веднага след раждането. Бюста друг вариант не намерих и си сложих силикон, мноого съм доволна!

10.   Охоооо, номер 4, колко си зле! Само това мога да кажа, другото е излишноооо! Прост човек.

13.   Кърмих 1год. и 4 месеца. Преди бях чашка B, по време на кърменето стана D (напълних фризера с резерви), след кърменето се върна B. Формата им се промени. Не са увиснали, но ще видим какво ще се случи след второ дете (дай Боже! ). След кърмене, всъщност след бременост (дори без кърмене), структурата на гърдите се променя. Няма как да не се променят изобщо, освен ако са само торби кожа пълни само със силикон, но това е в особени случаи.
Контрастни душове и постоянно със сутиен. Това правя.

14.   Аз мога да кажа, че нямам никакви поражения по гърдите, нито като форма, нито като увисване. Но това е защото имам много малки гърди. Преди да забременея чашка В ми беше широка и имах празно в сутиена, но не можех да нося А, защото имам широк гръден кош.
Имах много кърма, гърдите ми бяха станали огромни, като изкуствени, все едно имам силикон, сигурно чашка С-D бяха станали. Намаляха още когато се синхронизира количеството кърма с нуждите на бебето, а кърмих дълго - до 1г. и 7 месеца. В последните месеци на кърменето пак си бяха станали малки както преди. От половин година не кърмя и гърдите са ми пак малки, стегнати, нося си старите сутиени, нямам стрии, увисване и т. н., все едно никога не съм кърмила.
Явно малкия бюст си има все пак някакви предимства!

15.   Моите увиснаха, омекнаха и не знам как да го кажа... сякаш се изпразниха от съдържание... Мисля да сложа по 200 кубика във всяка. Но първо трябва да убедя мъжа ми да няма трето