Споделена история от Секс и интимност

Анален секс, вреден ли е за дебелото черво?
Здравейте, интересувам се дали аналния секс е вреден за дебелото черво или въобще за нещо?

Коментари

1.   Аналният секс е вреден единствено за десетината милиона сперматозоиди, които отиват зян по този начин!

2.   Не е вреден, ако се прави в рамките на разумното. Ако си завираш остри предмети/предмети с диаметър 20 сантиметра е вреден.

Дядо Торбалан

3.   Зависи с кого и как го правиш:)))

4.   Обърни се към лекар с този въпрос, ние не сме медицински лица. Само мога да кажа, че хомосексуалистите хемороиди нямат...

5.   Попитай нашият приятел ГУГЪЛ.....
Там ще черпиш информация.........
Роси рос 49

6.   вредено е ако след него правиш вагинален - по този начин пренасяш бактерии

7.   А, бе номер 6, стига с тези простотии и народни легенди. Четири години имах любовница с която редувах по 2-3 пъти на сеанс, вагинален и анален секс и нито на нея, нито на мен, нито на жена ми и стана нещо! ! !
А, на въпроса на автора, щом се прави анален секс нежно и внимателно, няма страшно. Е, ако попаднеш на някой нерез, който го набива бързо и грубо, може да се получат и разкъсвания.. Аз съм Би-вервай ми:)

8.   Баче Кико - аналният секс е вреден колкото месото - ама го ядем. Хуят е вид месо - едни го ядат, други си го завират в гъзъ - верно че от един път педераст не се става ама който го влече да повтори. Най хубаво е след анален секс да направиш и свирка - така си припомняш какво си ял предния ден. хахахахах

9.   Номер 7 ама и ти си 1 от анус в влагалище не се слага бе умник пренасящ бактериите там жената ще има инфекции там от това нещо

10.   #7 ме разби евала човек... не ми останаха думи... толкова изчерпателен отговор не бях чувал хахахаха..

11.   Имах предвид #8 де

12.   В отговор на въпроса- ДА ВРЕДЕН Е, и не само за дебелото черво. По принцип на това място мускулите и посоката им на движение е навън, а при анален секс посоката се обръща, при което много бактерии с място на обитание именно и само там, попадат в червата. Това след време довежда до имунна недостатъчност и много често СПИН, поради тази причина именно по-големият процент от заболели са именно мъже със хомосексуална насоченост.

14.   Вреден е!!!

15.   Номер 12, ти с всичкия ли си? Не искам да те оборвам, защото твърденията ти са смехотворни. Не плаши хората! Аналният секс не само, че не е вреден, но и за мускулите и сфинктера е дори полезен. Разбира се, в рамките на допустимото. Т. е. да се прави с лубрикант, внимателно, а не на сухо. За съжаление, мъжете с много дебели членове е необходимо, да се въздържат от подобен секс, защото ще станат разкрития и разкъсвания, което вече не е в реда на нещата.

16.   Това на финала е право черво, трудно ще го вкараш до дебелото ;-)

17.   тука само загорели тигани пишат в тоя пост на статията, нямащи си представа от темата за аналния секс....

п. с. Аналния секс, не е вреден, ако се спазват малко правилата....

19.   За дебелото черво НЕ! Може да е вреден за ануса - напр. хемороиди.

20.   Вреден е, и още как! Казва ти го човек, който го е преживял!.

В аноректалната област има много нервни окончания, това е ясно, иначе нямаше да има удоволствие. Но тези окончания са дадени от природата не за секс, а за друго - за изпразване на червата. Без тях не можете да се изхождате нормално!

Когато ректума ви се запълни, той изпращи нервни сигнали до мозъка. Мозъкът пък на свой ред отпуска вътрешния сфинктер и вие усещате, че е време да посетите тоалетната. Когато седнете/клекнете и изхождането започне, изпражненията преминавайки през нервните окончания на ануса ги дразнят, а те изпращат сигнал до мозъка. Той от своя страна свива ректума и го изпразва - това се нарича парасимпатичен рефлекс за дефекация. Без нервни сигнали към мозъка нито един от тези механизми не работи!

ПРИ АНАЛЕН СЕКС ТЕЗИ ФИНИ НЕРВНИ СЕНЗОРИ БАВНО СЕ ПОВРЕЖДАТ - анусът и ректумът не са предвидени да се разтягат и през тях да минават твърди и дебели неща! И познайте какво става, когато нервите се повредят - не можете вече да се изхождате нормално, не усещате позив както преди, трябва да се напъвате, защото сигнала вече е слаб, недостатъчен да активира парасимпатичния рефлекс и да стане нормално изхождане. Напъването не може напълно да изпразни червата и това може да докара с времето рак на дебелото черво. Освен това още повече уврежда ректума и ви докарва хемороиди.

Веднъж повредени, тези нервни окончания не могат да се оправят! Казвам ви го от опит! Не правете и вие тази грешка, тялото ви е безценен инструмент, не го повреждайте безразсъдно, защото друго нямате на този свят!!!

22.   Не, не е вреден! Вредни са писанията на Н20 във всяка тема за анален секс!

23.   Номер 20 си е много правилен. Естествено, че е вреден. Логично е хора...

24.   Жена:Когато през 1984 год бях начинаещ практикуващ лекар в една голяма московска клиника, в отделението умираше една възрастна жена. Разказа ми, че по време на втората световна войната е била радистка и е била в плен на немците заедно с още други жени... скъсвали са ги от анален секс. В последствие.. няма задръжка на тазови резервоари, особен
о в напреднала възраст. Аз тогава бях млада, неомъжена... този разказ на тази бабка така ме впечатли, че никога и до ден днешен не съм пробвала анален, така си останах девственица отзад.. за добро или за зло.. не зная.

25.   Номер 24 - тези проблеми най-вероятно са не от анален секс, които бабката била правила преди 40 години, а заради раждания и инфекции, ГЛАД в Русия с липса на важни хранителни вещества, белтъци и разграждане на органи, а и едва ли немците са я били изнасилвали с лубрикант и внимателно както повечето хора практикуват аналния секс все пак.
Българските бабки не са били изнасилвани и пак се изпускат, да не би на село масово анален секс да се е практикувал?
Имат и много хора хроничен запек и тежки раждания, половината хора имат вече хемороиди, ние аналният секс ще обсъждаме.
Ти яж цял живот боклуци и не се изхождай нормално, после казвай, че преди 40 г. някакви немци са ти правили анален, а за 40 г. без анален секс не са се възстановили тъканите все пак.
Аз не съм фенка на аналния, честно казано, но съм на мнение, че всеки възрастен сам може да си решава. Интересно ми е обаче как трябва тези да са изнасилвали анално при положение, че моят мъж го боли и не иска да правим анален заради теснотията. Глупави истории, жалко че няма докторски работи по темата, за да има някаква научна информация, а тук трябва да си чешим езиците с глупости

27.   @24 и @25, мога да ви помогна!
М, 37 - 17/4, 5

28.   Имам гадже от близо 9 години. Беше пробвала анализ секс с някакъв преди мен и не даваше дума да се издума. Боляло я, вредно било, било против природата. От няколко години обаче така се нави, че не мога да я удържа. Иска анали секс постоянно, хареса й. И по същество : понеже и тя имаше подобни страхове, че е вредно и т. Н се допита ме до лекар. Майка й закъса с тумор на дебелото черво и просто ни се откри възможност да се консултираме. Чичо доктор каза, че ако е по взаимно желание, с лирикант и желателно презерватива, просто няма проблеми никакви.
Инфото ми е от 01. 09 тази година:-D
успех

30.   То затова много от мъжете ни търсят Бг туркини. Те си го практикуват и хич не им дреме, че един ден ще се изпущат. А според мен, ако на някоя жена ? доставя удоволствие анален секс, колкото нормален, блазе ?, няма лошо, при мен не се получи. Щом Господ ни е дал две отвърстия, значи всяко си има предназначение. Според мен, от позиция на зряла жена вече, отгледала децата си, проблемът е в потентността на мъжете, много кахъри имат горките, а народният лаф е : Болен х.... е... е, ама кахърен - не!

31.   н 30 защо не се получи при теб макар че, е голяма практика при вас?
до колкото зна че повечето жени са изпитвали по голям оргазъм при анален секс.

32.   Аз не съм туркиня, но може би си трябват лубриканти, да нямаш склонност към хемороиди и т.н..Макар че са ми казвали, че дори минавали от това, че наистина оргазмът бил по- силен. Аз лично не мисля, или може би ако е съчетан с огромно стимулиране и умела любовна игра, от която съпрузите рано- рано абдикират.А бе изобщо си е цяло изкуство секса и съвсем не е само проникване, както нашите Ганьовци най- често практикуват.От вратата за краката.Е, съвсем не съм против здравия, акробатичен секс, ама де ги тия потентни мъже? А аз не се пущам по сайтовете, не защото се страхувам мъжът ми да не разбере, той си го заслужава, а защото ми се струва пошло,като пазар за плътска консумация, и то много стеснен откъм читави мъже.Старомодна съм си, не желая да съм нечие забавление за една вечер, с което после да си чешат егото в мъжка компания.Ако изобщо ми се случи, то ще е наживо, във умел и забавен флирт,да те свалят интелигентно,но реалността е друга.Лесните и с меркантилно поведение кифли отнеха мъжката сила и способности на мъжа, да се бори, да полага усилия.Защо да се пънат завалиите, ами че то пазарът за плът е онлайн, нон- стоп.Отвратена съм.Нима сексът е сведен само до животинските ни нагони?Казват, че е винаги по- хубав, когато има и духовна подплата.То затова си имало и секс- шопове, заради жени, които не могат да се принизят толкова, че да правят секс с неподходящ, само за да са задоволени. Не ви пише бабичка и ценя истински силата и ролята на секса в живота ни.

33.   до н 32
много искрено се изразяваш, това ми харесва наистина но не разбирам защо си толкова жестока към нас ако искаме нещо само за една нощ щом повечето жени го искат и те!
а едно да ти кажа, ако жената си представи за 6 плус бъди сигурна едва ли някой мъж няма да иска да бъде с нея пък и пък всеки ден и може да се влюбва даже познавам двама мои познати така тръгнаха с жените им, ти искаш да бъда любовник и сваляч и ебач и супер галантен и да не ми пуснеш чак след много време за да ме изпитваш или да се доказвам че съм старомоден и да те сваля интелигентно и да съм мил и издръжлив и сигурно много красив, и да не поискам анално може би :)
ами ти да не си BARBARA PALVIN примерно или да не би да търся уникалната жена на която да се женя!!!
тук говорим за скрити неща без мъжа ти или жена ми да разберат, защото търсим разнообразието а не да рушим семейството нали мила :)
когато се задълбочават тези неща или отношения става много лошо.
сега по темата я кажи ти защо не се получи с теб аналният секс и какво стана че не се получи? и как изглеждаш като си с токова претенции :)

34.   Не става въпрос за женене, № 33, а затова, че за да легна с един мъж, трябва предварително да се усети тръпка. В смисъл- приятен разговор, духовитост, интелигентност. Тогава не е толкова важно как изглежда, стига да не е с неподдържани зъби, необран врат и миришещ на пот. Естествено, че пак ще се стигне до секс, но ако жената пожелае. Стига да не е съвсем отчаяна и без самочувствие. Тогава става съвсем курвенска история, или пък просто и жените станаха като мъжете- чук и чао. Няма лошо, не съдя, просто аз не умея. Защото съм чувала как се хвалят, как цинично обсъждат жени, с които са преспали, все едно са някакви мръвки, а нечовешки същества, от плът и кръв. А някои от тези жени може би наистина са се отдали искрено. Тогава е подло и нечестно. Наранява. Морал, морал, моето момче! Ние сме от Венера, вие сте от Марс. Освен това, естествено че с чуждото ще ти е по- хубаво, заради различното. Да, ама скритите неща често се разбират, защото на мъжа му личи, тогава стават бели. Е, не се притеснявам за мъжете, има си жени за една нощ, ако ще и омъжени, просто за да отмъстят на половинките си и да лекуват самочувствието си. В женска среда съм и си говорим за тия противоречия, лошото е, че сме с претенции и за акъл, освен за физика и потентност. А почтените и свестни мъже си стоят до свестните жени и деца и са осъзнали, че обичта в брака е за интелигентните играчи, които се пазят от изкушенията, а не да ги търсят умишлено. Затова, макар че изглеждам нормално, без да съм Дженифър Лопес, секси съм за годините си, не съм се престрашила, няма с кой. Мераклии има, разбира се, но все са женени, а за мен е табу. Неморално е за мен, ако ще и да са грозници. Богатите жени затова отдавна си плащат на жиголо, дискретен и със сигурен добър резултат, не ги дискредитира пред обществото. А бе няма да се разберем, сложно е, много мислим, а вие, блазе ви, мислите само с долната си глава.

35.   Не става въпрос за женене, № 33, а затова, че за да легна с един мъж, трябва предварително да се усети тръпка. В смисъл- приятен разговор, духовитост, интелигентност. Тогава не е толкова важно как изглежда, стига да не е с неподдържани зъби, необран врат и миришещ на пот. Естествено, че пак ще се стигне до секс, но ако жената пожелае. Стига да не е съвсем отчаяна и без самочувствие. Тогава става съвсем курвенска история, или пък просто и жените станаха като мъжете- чук и чао. Няма лошо, не съдя, просто аз не умея. Защото съм чувала как се хвалят, как цинично обсъждат жени, с които са преспали, все едно са някакви мръвки, а нечовешки същества, от плът и кръв. А някои от тези жени може би наистина са се отдали искрено. Тогава е подло и нечестно. Наранява. Морал, морал, моето момче! Ние сме от Венера, вие сте от Марс. Освен това, естествено че с чуждото ще ти е по- хубаво, заради различното. Да, ама скритите неща често се разбират, защото на мъжа му личи, тогава стават бели. Е, не се притеснявам за мъжете, има си жени за една нощ, ако ще и омъжени, просто за да отмъстят на половинките си и да лекуват самочувствието си. В женска среда съм и си говорим за тия противоречия, лошото е, че сме с претенции и за акъл, освен за физика и потентност. А почтените и свестни мъже си стоят до свестните жени и деца и са осъзнали, че обичта в брака е за интелигентните играчи, които се пазят от изкушенията, а не да ги търсят умишлено. Затова, макар че изглеждам нормално, без да съм Дженифър Лопес, секси съм за годините си, не съм се престрашила, няма с кой. Мераклии има, разбира се, но все са женени, а за мен е табу. Неморално е за мен, ако ще и да са грозници. Богатите жени затова отдавна си плащат на жиголо, дискретен и със сигурен добър резултат, не ги дискредитира пред обществото. А бе няма да се разберем, сложно е, много мислим, а вие, блазе ви, мислите само с долната си глава.

36.   до n33 i 35 :)

ВПЕЧАТЛЕН СЪМ искрено от това твоето самочувствие и мисля и преди сме говорели в една друга тема, а такива жени като теб не се забравят лесно или бързо а това искрено го мисля а не е комплимент.
ще почна от долу на горе, според мен много описа женската психика и начина на мисленето и тук е мястото да кажа че наш начин на мислене (ние хората от Марс) е по лесен и по опростен от вас ( хората от Венера), самото това задълбочаване на мисли и разни такива емоции води на никъде, сигурно богатите жени или по точно жените на богатите жени дали са мутреси или интелигентни са го разбрали и както ти каза, дискретен жиголо и готово, познавам такива жени които мъжете им могат да купят цяла София ама тихомълком отиват в студентски град и с млади 20годишни момчета прекарват 1, 2 часа и си тръгват след като му оставят някой лев или скъп подарък.
много съм съгласен че, не може с всеки, трябва да я има химията, тръпката, иначе не си заслужава труда нито авантюрата.
Харесва ми как описа топлият дом и уют при богатите и интелигентни семейства, според мен или много го ценят или са стигнали на макс от всичко и са отдали за този хубав живот но пък си оставям едно голямо НО ако им падне нещо супер, от личен опит го знам :)
Нета е пълен вече от педофили, изроди, прости, лъжци, жалки микроби дето си представят за всичко което не са те, а в реалността такива мъже дето хубаво ги описа са рядкост точно за това идва времето да задам въпроса къде са тези мъже дето ги искат всичките жени, с толкова много качества? ами няма такива супермени, просто ние от Марс и вие от Венера трябва да свалим малко гарда и да не губим толкова време а при някои жени години в търсенето на Идеалният партньор дали за секс или женитба.
Сега за теб милейди :) казвам че бих те заменил за Дженифър Лопес наистина, поради простата причина че, едва ли с нея бих говорил толкова хубаво за толкова много интересни неща от живота, както го правя с теб тук, с удоволствие бих те поканил на дълга вечеря на едно тихо прекрасно място.
Жалко че, няма как да ни го позволят тук в този сайт но ако измислиш нещо, сигурно ще ми е най хубавият подарък напоследък.
Целувам те по бузката и лека от мен :)

37.   Благодаря, Милорд, погали ми егото. Викаш, че ако не си допаднем физически, то поне ще си побъбрим по човешки, приятелски, добронамерено. Разглезени сте мъжете, защото има толкова лесен секс, с все по- млади супер парчета, поне на визия. А вас това и ви трябва. Флиртът на живо ме привлича повече, не че го практикувам, сивото ежедневие те смачква, годините текат, остаряваш. Богати щастливи семейства рядко има, защото мъжът е атакуван яростно от мъжемелачки. Говорим за усилия от двамата партньори, независимо от парите, да съхранят поне малко от пламъка, а сексът тогава е наистина важен. Навремето, един от най- красивите като физика актьори, желан от много жени- Кърк Дъглас, в свои мемоари казваше, че истинският джентълмен не позволява никога да нарани дамата до себе си, т. е. дискретен е, не се увлича, ако стане свалка. Ако мъжът си струва, жените им ще си траят, макар и да страдат, щом разберат и ако. Така е, вие сте вървежни много време, а жените са майки, гувернантки, психотерапевти, медицински сестри, слугини, готвачки, на разположение 24 ч, винаги, без отпуска, работят, поддържат се, колкото могат, но това ги скапва по- бързо. Е, няма справедливост. Примирила съм се.

40.   Вреден е! Може да се хване Лайнян катар!

41.   А може и да не се хване! Значи е полезен!

42.   Ако не прекаляваш и спазваш хигиена не е вреден. Ама нали знаеш след анален секс ако искаш пак отпред сменяш презерватива, че иначе ще пренесеш бактерии. А и не е лошо да ползвате лубрикант. И разбера се в началото бавно и внимателно да няма болки и разкъсвания.

44.   - почти невъзможно е сфинктера да се релаксира напълно без упойка;
- дори това да се постигне волево донякъде, сфинктера все пак запазва тонус, т. е оказва съпротивление;
- в реаултат горните две неща сфинктера се травмира; настъпват разкъсвания на мускулни влакна;
- тези влакна не регенерират, а се заместват със съединитена (фиброзна, цикатрициална) тъкан;
- повтарящата се травма води до все по-голямо увреждане на мускулната тъкан и заместването и с фиброзна (която е там, свързва здравите мускулни снопчета, но сама по себе си няма контрактилна функция);
- постепенно се стига до отслабване на сфинктерната функция и частична инсуфициенция (недостатъчност), която може да се прояви по различен начин - енкопреза, лигавичен пролапс и др
Или с други думи ако ти чукаш - след това всичко ще ти се струва широко. Ако теб те чукат - ще станеш като бетонобъркачка.

45.   Н. 37. Написахте, че съпругът ви заслужава да се "пуснете по сайтовете". Казахте и че няма да го направите, защото смятате това за пошло, а не защото бихте наранили мъжа си. Явно сте охладнели към него. Защо? Наранил ли ви е по някакъв начин? Или безразличието му към вас ви наранява? Звучите крайно уязвена. У мен се поражда съмнението дали все още го обичате. Ако греша в преценката си, извинявам се.

46.   С жена ми правим анален от гаджета. Тя сега е на 46 и казва, че не усеща да има проблеми със сфинктера. Вече навлиза в климакса и настроенията са непостоянни и е нервна. Понякога не правим секс цяла седмица, понякога иска през ден. А през последната година имаше спонтанни желания да правим любов през деня. И тогава в повечето случаи иска анален секс. Като по-млада не го искаше толкова често. И тя се чуди защо става така.

51.   Ами с мъжа ми го правим бавно и внимателно и не съм имала проблеми. Но не го правим всеки път анално.

52.   Здравейте! Искам да попитам нещо по темата... С приятелят ми сме от 7 год заедно, в началото на връзката сме правили доста често анален секс, но последните години някак си аналния секс остана по назад.. И с времето започнах да чуствам голяма болка, което вреди на отношенит ми с него, при всеи мой отказ положението се влошава.. Постоянно сме с пазарлъците и споровете за него, понеже мен ме боли и то много. Притеснявам се да си закупя гелчета които да облекчат болката, понеже ме е страх да не ми навредят, до колко съм чувала за тях -мястото изтръпва и реално не чустваш болка.. Но все пак, този ефект минава след известно време и мисля че след акта и минаването на действието на гела ще ме боли.. И така или и аначе : отказвам постоянно анален секс..
Причината да пиша е, че последното му изказване ме притесни доста : Вече не му било интересни да правим обикновен секс..
Искам да добавя, че той обича прекалено много секса, бих казала, че е нимфоман... Правимвсеки ден секс, понякога и по 2 пъти на ден..
Та с няколко думи : боли ме, страх ме е да не ми нареди ккео секса, така и гелчетата и въобще..
Та ако някой може да ми даде съвет какво точно да правя, ще съм благодарна..

53.   Обясни му, че наистина те боли и аналния секс за теб е изтезание.

54.   Моята приятелка не иска анален секс. Но настоява да ми поръча проститутка и да гледа как чукам нея анално. Много е странно, нали? Още не съм се съгласил.

55.   Ами странно е. То май за този анален секс всички са странни. Една девойка искаше анален само в банята, прави един зад друг, с много душ-гел. И като започнеше да стене, познай как се чува! После съседите ни гледаха странно.