Споделена история от Секс и интимност

Болезнен секс
Здравейте,
Знам, че този сайт се посещава от много интелигентни хора и затова реших да задам въпроса си тук.
На 20 години съм и преди 21 дена правих секс с приятеля ми за пръв път. Беше изключително болезнено преживяване, въпреки че той беше много внимателен и като цяло пооправихме ситуацията с техники на дишане и т. н. Следващите два три пъти ме боля почти както първия, но предположих, че е нормално. Вече обаче мина цял месец, правили сме го около 10-15 пъти и мен отново ме боли, особено при първото проникване. Стараем се винаги да съм добре овлажнена и т. н. Дори след половия акт продължава да ме боли или по скоро е изтръпнало.
От около седмица се усеща и сърбеж в областта на влагалището, също така и болки в долната част на стомаха-областта на матката. Сърбежът сякаш започна да намалява обаче. Не знам дали е възможно това да е ефект от противозачатъчните, а и по принцип имам много болезнена менструация.
Та въпросът ми е дали е нормално да ме боли толкова или това са симптоми на някое заболяване. Ходих на гинеколог преди около 15дена и всичко беше наред.
Благодаря предварително за отговорите!

Коментари

1.   Не смятам, че имаш проблем заради противозачатачните. По-скоро не успяваш да се овлажниш достатачно. Задължително повече любовна игра, а и задължително лубрикант и то много. Ако не ползвате кондоми - можеш да вземеш и неща като възелин, бебешко олио за овлажнител, защото лубрикантите пък са на водна основа и изсъхват бързо - те се ползват заради кондомите.
Дискомфортът, който чувстваш е от механичното триене на „сухо“. Препоръчвам ти да спрете за 2 седмици със секса и да минете на Петинг - взаимно задоволяване с уста и ръце.
Според мен просто не си била готова за секса или си имала някакви прекалени очаквания и изопачени представи за него. Да почнеш рано сексуален живот не е много препоръчително, но и късното започване идва с проблемите си. В твоя случай най-вероятно не можеш да се отпуснеш с мъжа, а първото разочарование води до очаквания за ново и ново и то се случва.
Най-големият сексуален орган на човека е между ушите му.
Твоята вагина няма проблем - тя е направена така, че да може да ражда дете от 3-4 кила, а и нагоре (има такива случаи), та с един пенис ли не може да се справи? Когато обаче не си влажна и възбудена достатачно (и заради мислите в главата си), то се получава едно триене на сухо и от там и болката.
Разочарованите очаквания разбиват всеки следващ опит, а вече си и наранена.
Просто 2 седмици пауза, НО задължително с Петинг и ползвайте неща като бебешко олио, възелин и няма да останеш разочарована. Знай, че има и жени с недоразвити жлези - възбуждат се, но не могат да достигнат нужната влажност. Има и възможност заради хормоните да имаш сухо влагалище, но при съвременните трето поколение хапчета не смятам, че е от това - твърде ниско концентрирани са.

2.   Възможно е да има хормонален проблем точно заради противозачатъчните. Аз имах болки, когато ми беше спряла менструацията, въпреки че години преди това водех нормален полов живот.

3.   На преглед при гинеколог

4.   Отиди на няколко гинеколога, а не на един само! Отиди на по - обстоен преглед. Може и да е от по - груб секс, може да не си пасвате по размери - т. е. твоето влагалище да не е еластично и да си твърде тясна, а неговия размер да е твърде едър за теб, може и да е от недостатъчно овлажняване, но може и да е от някоя раничка на влагалището или на входа на матката, може да са кисти, може да е всичко...
Може да не е добър гинеколога, може да не е хванал по погрешка нищо, може да е всякакъв.
Отиди поне на 4 - 5 гинеколога, и ако от тези 5 поне двама ти открият едно и също, се замисли дали не е това.
В никакъв случай не им позволявай обаче да ти изписват каквито и да е било хапчета или лечение, докато не си сигурна вече какво ти е!
Успех!!!