Споделена история от Секс и интимност

Цикълът ми беше свършил 2-3 часа преди да го правим. Може ли да съм бременна?
Здравейте, правихме секс с приятеля ми и презерватива се скъса! Той смята, че не е свършвал.. но може ли да има малко сперма която е попаднала в мен! Мислим да вземем ескапел, но не знаем! Цикълът ми беше свършил 2-3 часа преди да го правим...но даже по презерватива имаше капки кръв! Възможно ли е да съм бременна?! Да взимам ли ескапел..? ..минали са 12 часа от акта.. да побързам ли.. ако смятате,че може да се пие нещо друго..пишете!
Благодаря ВИ!

Коментари

1.   Не, не трябва да пиеш Ескапел, няма страшно, няма как да си бременна. Знам, че се притесняваш, но с този Ескапел само ще си развалиш цикъла. Прочети в нета кога е овулацията на жена с нормален цикъл, т.е. ако няма аномалии, като да и идва на на 26-28 дни, а на по малко или повече от тези дни.
Споко!

2.   Няма смисъл да вземаш хапчето, не си бременна спокойно, а и след като той не е свършвал няма как. За да забременееш трябва да си в овулация. Прочети малко повече по въпроса за да не се притесняваш излишно следващия път.
Жена 28г.

3.   Да, може, тогава най-лесно става...

4.   Абе аре не се излагай, зимай си ескапела и да не ти пука. Кво ще изтерясваш като можеш да си го земеш и да си спокойна. Нищо няма да ти стане, споко ..

Ама то за тва първо се чете и се осмисля, а не се свалят гащите още в коридора .......

5.   Възможно е, даже зная за такива случаи. Това, че вероятността е много малка, не означава, че не може да стане. Не зная как могат хората от 1-вите коментари да си позволяват с такава сигурност да отричат. Най-вероятно нищо няма да стане, но според мен е добре всеки път да се грижиш за това да си колкото се може по-сигурна.

6.   До номер 1 и номер 2 - абе не знам кво сте чели в нета и колко много знаете по въпроса, но аз забременях точно след цикъла, разчитайки именно на гаранцията, че не може да се забременее по този начин. Престанете да се изказвате компетентно за въпроси, по които очевидно не сте компетентни. Да, риска е малък, НО ГО ИМА и това вече го знаят и децата в детската градина. До авторката - ти знаеш ли как се забременява?! (казано на прост език - когато мъжът се изпразни ВЪТРЕ, щото ако е навън мнооого по трудно се забременява), не е необходимо да пиеш хормонални бомби.

7.   Как пък свършва цикъл по час....не ми стана ясно

8.   И аз се чудя като номер 7. Момиченце, хубаво е , че искаш да се предпазиш, ама по всичко личи ,че нямаш елементарна сексуална култура. Дано да не си бременна. Вероятността е минимална. Образовайте се малко бе, че като правите секс, поне да сте наясно какво правите точно. Аз съм жена на 35. Не съм хич задръстена и на 16 г. ми беше първия път. Но знаех какво правя. А тогава беше много по-трудно да намериш информация. Нямаше и интернет.