Споделена история от Секс и интимност

Противозачатъчни
Какви противозачатъчни ще ми препоръчате? Те всеки ден ли се взимат?

Коментари

1.   И колко струват?

2.   Момче съм, но до колкото знам противозачатъчни трябва да се вземат до 36 часа след секс

3.   eskapelle ili Ясмина :)

4.   За да пиеш противозачатъчни, трябва да отидеш на гинеколог, който да ти ги предпише!

5.   За да се определят най-добрите за теб противозачатъчни е необходимо да идеш на гинеколог.

6.   Само лекар може да прецени какви. Всеки ден се взимат.
Тези, които са за спешни случай /2 таблетки са/ разбиват организма понякога за месеци.

7.   абе хора, като не знаете нещо-информирай те се....боже,,,какжа неграмотщина

8.   Не тези които се взимат след секс не са противозачатъчни

9.   Моят съвет е да отидеш на лекар, специалист, който ще ти направи изследвания и ще ти предпише най-подходящите за теб противозачатъчни. Те са много на вид и са на хормонална основа. Не можеш да се довериш на някакви си съвети от непознати и неспециалисти.

10.   Ако не искате да се консултирате със специалист /което е най-препоръчително/, обърнете се към аптекаря. Той ще Ви препоръча подходящи.
Попитайте и за контрацептиви, които се вземат в случай, че сте имали рисков полов акт. Не е зле да имате на разположение от тях.
Не пренебрегвайте и презервативите!

11.   Пиленца мили, контрацептиви са тези, които се взимат преди секс. Другите за премахване на бременост след полов акт не са контрацептиви и не са безвредни. А много отдавна има различни контрацептиви, които са напълно безвредни. Има таблетки които трябва да ги пиеш няколко дена, но да не пропуснеш, иначе рискуваш. Но има и такива които може да пиеш един час преди акта и да нямаш проблеми.
Препоръчвам ти фарматекс. Има го на таблетки един час преди акта, или вагинални свещи - 5 минути преди всеки акт. Няма нищо сложно.

СЛЕД СЕКСА ВЕЧЕ НЕ Е КОНТРАЦЕПЦИЯ, ВЕЧЕ СТАВА ДУМА ЗА ОПЛОДЕНА ЯЙЦЕКЛЕТКА И ТОГАВА МОЖЕ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ, КАТО ГО ПИЕШ ДА НЕ СЕ ОТЪРВЕШ ОТ БРЕМЕНОСТ, САМО ДА УВРЕДИШ ПЛОДА С ЛЕКАРСТВОТО И ТАКА ДА ГО РОДИШ!!! КОНТРАЦЕПЦИЯТА Е ДА НЕ СЕ ОПЛОДИ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА, А НЕ СЛЕД ТОВА.

12.   9 явно нищо не разбира. Точно тези които са на хормонална основа ще сринат организма ти. Няма никакъв проблем да се пита във всяка аптека. Ако е контрацепция - преди секс, а не след това, не е необходимо да ходиш да питаш лекар или за изследвания

13.   Ако пия противозачатъчни с алкохол ште има ли ефект от тях? Само веднуж ми се случи.

14.   Пия противозачатъчни от 4г! най - важното е наистина да се направи консултация с лекар специалист, да се правят прегледи редовно да се следят размерите на матката и най вече на яйчниците! При правилно приемане на противозачатъчните мисля че риск от забременяване няма!

Противозачатъчни аз не мога да препоръчам на всеки организъм действат по различен начин! Аз лично смених няколко вида докато попадна на моите. От първите напълнях, от вторите ми излязоха пъпки и т.н. общо взето по налучкване или сигурно не попаднах на специалисти! изследване за да ми предпишат противозачатъчни не са ми правили, което въобще не е странно! цените на обикновените (масовите) мисля че варират от около 10 до 20лв има и по скъпи но аз за сега не съм ползвала! Говоря за цена на месец има опаковки и за по 3месеца :)

Нормалните се пият 21 дни прави се 7 дни почивка и на 8мия се почва нова опаковка има и такива които се пият непрекъснато общо взето има всичко! В упътването пише че се приемат 6месеца след това се прави месец или два почивка аз лично за това се консултирам с лекар задължително е да се прави почивка!

А за алкохола сигурно си има някакво въздействие, но честно признавам си че и аз много пъти съм злоупотребявала за сега е нямало последствия! Много ме вълнуват тези противозачатъчни лепенки, някой ползвал ли ги е??? Какъв е ефекта, предимства и недостатъци? А за противозачатъчните има толкова много информация в нета... гугъл знае всичко!!! :)

15.   Приятеля ми свъпши в мен. Аз не знам какво да правя!
Да пия ли сега ескапеле?:(

16.   Ако неискаш бебе-пии! При мен подейства! Колкото по-скоро толкова по-сигурно е, че няма да си родител!

17.   Здравейте, искам да попитам относно противозачатъчните.... пия ги вече трети месец, редовно ги взимам... Ако приятелят ми свърши в мен има ли вероятност да забременея? Пия Линдинет 20.

18.   Кажете ми някой противозачатачи преди или след секс?
Моля ви важно е!!!

19.   Ако ще пиеш противозачатъчни.. се консултирай с гинеколога/жката / си, той/тя ще ти кажат кои са най подходящи за теб. Иначе можеш след секс да пиеш ескапеле, но не ти го препоръчвам да пиеш редовно... това е супер вредно за организма... най мн да го пиеш два три пъти в годината при гаф :)

23.   Не дочетох всичко.. и се извинявам ако накарам някой да се повтаря.... но прочетох за някакмо хапче "ескапеле"... :д въпросът ми е тия хапчета по колко се пият.. едно след секс.. или много в месеца.. дори да не правиш секс...?