Споделена история от Секс и интимност

Завиждате ли на мъжете?
Не мислите ли, че е много по-хубаво да си мъж-нямаш цикъл, не раждаш деца, получаваш всеки път оргазъм, не се грижищ толкова за външния си вид и куп други неща-природата страшно много е ощетила жените, което изобщо не е честно-на нас се падат всички неприятни усещания

Коментари

1-50 от 102

1.   Така е наистина много мразя цикъла и раждането защото мразя децата

2.   Добро утро! Най-големия подарък го получаваш преди да се родиш- това да си мъж. Но изброеното са само физическите предимства. Въпреки че заради тях се градят всички останали, редно е да се спомене дискриминацията в обществото. По тази тема доста може да се изпише, но питай някой мъж дали би искал да се беше родил жена. Отговорът ще е достатъчно красноречив. Аз нямам някакви по-различни наклонности :Д и вече съм се родила така, но ако можех да избирам със сигурност щях да искам да е бях родила мъж. На тях всичко им е дадено.

3.   Винаги искаш това, което не можеш да имаш. Виждаш им положителните черти, ама мислиш ли, че всичко им е толкова идеално? За всеки има някакъв недостатък. Далеч не е толкова хубаво да си момче

Мег*

4.   А и на мъжете не е лесно.Те трябва да имат хубава работа да бачкат за повече пари да имат кола жилище ,че да осигурят сигурност за едно бъдещо семейство.Всеки с неговите си задължения едни да са красиви други да са обезпечени:)

5.   Глупости.

7.   ДА, така е.

8.   В грешка си! Мъжете не всеки път получават оргазъм и в днешно време и те за длъжни да се грижат за външния си вид!

Сега само да не почнат всички да изборяват добрите и лошите страни и на двата пола. Има ги в изобилие и от двете и в двата случай.

9.   Не, не им завиждам. Мъжът не е само физика и физиология. Той си има социална роля, която никак не е лека.

10.   Не мислите ли че е по-лесно да си жена?Не е нужно да угаждаш и да се молиш за секс :-) Не е нужно да носиш отговорност за хляба на масата.Не е нужно да си силния пол който закриля половинката си и когато нощем се тропне в кухнята може да се завиеш през глава :-).Не е нужно да вдигаш тежести за да имаш хубаво тяло а може просто да се изрусиш и сложиш силикон :-) . Не е нужно да се притесняваш дали ще задоволиш половинката си в леглото и след като и там отговорноста не е твоя може просто да лежиш по гръб :-).И няма да ти се внушава че ти дават нещо в леглото като там и двамата получават едно и също

11.   определено съм съгласна!! и аз съм го казвала това мноооого пъти !

12.   Да си мъж със сигурност има повече предимства,но ние жените сме много по-красиви

13.   А не мислиш ли, че е по-хубаво да си жена - ти си раждаш детето и само ти си знаеш дали е от въпросния МЪЖ ;) , получаваш оргазъм, когато ти е прекалено хубаво..независимо дали свършваш всеки път..поне не го правиш механично, само за да се изпразниш с извинение като някои МЪЖЕ, това за външния вид е доста относително..както има жени, които имат нужда или просто обичат да стоят пред огледалото, в салоните и т.н. така има и МЪЖЕ, които го правят...и тук не визирам хомосексуалистите или така наречените метросексуални ;) Бих поспорила природата кой кого е ощетил повече, но в крайна сметка и двата пола си имат плюсове и минуси..като например не е по-хубаво да си мъж, защото в семейството на теб се пада основната роля за финансовото състояние да кажем..или пък на отделно интервю за работа може да си с 5 висши, но да изберат засуканата мацка, кандидатствала заедно с теб..примери колкото искаш. Нямам идея какво е да си мъж, но определено се радвам, че съм жена!!!

14.   ами не аз лично не им завиждам.нищо,че наистина са много по привилегировани от нас.

15.   Аз пък съм мъж и не завиждам на жените за нищо освен за това, че могат да се подиграват на всеки без да ги пребиват. А много жени го правят това - присмиват се на свои колеги и колежки. Иначе, относно бащинството, всеки мъж трябва да си прави тест за бащинство, ако половинката му е вярна няма от какво да се притеснява, аз чужди деца няма да гледам.

16.   Аз пък никога не съм искала да съм мъж.Мисля си че щях да умра от тъпотия , ако бях мъж.Някакси по-елементарни са от жените-мисълта е по-опростена , имат някакви скучновати интереси.Не знам не ми харесва това и се радвам , че съм жена.Първо -външния вид- една жена и да не е толкова хубава, винаги може да се облече , гримира , прическа, това онова, експерименти с външността.А един мъж какво- нито като дрехи има някакво кой знае какво разнообразие , нито като прическа , нито нищо - скучна работа.Като мисъл са по-опростени- знаят 2-3 неща и това е , а една жена има и мисли , емоции , различни интереси , интуиция ,може по-добре да усеща нещата и какво ли още не.Жената ако иска може да роди , ако не иска не ражда , а един мъж и да иска да роди не може.Освен това един мъж трябва да ходи да се сваля на тази и онази нон стоп , да се чуди какво да измисли за да го харесат и т.н , а една жена не е нужно да прави толкова усилия.Още толкова примери мога да дам , че ... Искрено съм се чудела как издържат тия хора , които са мъже ... то това не е живот.

17.   Ами не, не мисля, че има за какво да им завиждам. Жените сме много по-силни и борбени от мъжете. Много повече жени са успели САМИ в живота си, а зад мъжете и техните успехи винаги крие и силата на една жена - било то майка, сестра, съпруга, любовница или приятелка. Определено се радвам, че не съм мъж!

18.   Това, че жените раждат не е предимство е едно от нещата, заради които никога няма да сме равни с мъжете. Те са можели да откриват и създават неща, жената е служела само за инкубатор. Те управляват света, заради тези биологични разлики. Не съм тръгнала да се тръшкам, но е повече от ясно, че е по-добре да бъдеш мъж. Всичките останали неща, които се изброяват са с цел жените да преодолеят по-лесно това, че им е дадено по-малко. А що се отнася до това, че мъжете трябвало да осигуряват семейството- 1-во това не трябва да е така и не винаги става, 2-ро мъжете го искат защото по този начин стават глави на семейството, иначе е прекалено унизително за.... крехкото им самочувствие.

19.   Това са пълни глупости! Напълно подкрепям номер 10. Да, хормонално е по-гадно да си жена, но в другите аспекти е точно обратното.

21.   към номер 9-и коя е тяхната не лека социална роля? напротив-мъжете винаги са били по-уважавани и зачитани ,само ,защото са мъже-напълно съм съгласна с номер 2 ,но защо и на нас природата не ни е дала подарък-не е честно,голямо проклятие е да си жена

22.   До 16 напротив, женскитр интереси са по-глупави и ограничени. Колко жени се интересуват от наука? На повечето все модата им е в главата.

23.   Баси глупостите!!!

24.   E, то е по-добре и да си богат, но здрав отколкото беден, но болен, само че природата си знае работата.
Мечо Пух

25.   В кой век живеете? Не разбрахте ли че няма такова нещо като мъж и жена?! По гени сме 90% и повече еднакви. разликата е нищожна. Мисълта ми е, че не трябва да се говори за мъже и за жени, а за индивидуалности. В 21 век е смешно да се твърди, че само мъжът трябва да работи и да плаща сметката в ресторанта, а само жената трябва да чисти вкъщи и да гледа децата. Това са остарели разбирания. Всеки човек е своя индивидуалност и няма значение дали си млад или стар, мъж или жена. Ако всички мъже бяхме еднакви, а жените бяха еднакви щеше да е много скучно. Тези стереотипи са измислени от примитивното общество, за да вкарат хората в някакви глупави рамки. Аз съм нормален, хетеросексуален мъж, но не робувам на стереотипи - харесвам малки (т.нар. "женски") коли, доста разговорлив съм (кой каза, че само жените са разговорливи?!), харесвам денс и диско музиката (но не съм гей). Стига клишета от типа "всички мъже са такива, пък жените такива". Човек е преди всичко индивидуалност, чак после сме млади и стари, мъже и жени. Писна ми от жени, мразещи мъжете и мъчещи се да докажат, че били по-висши от нас и от мъже, третиращи жените като секс кукли. Само аз ли съм единствения човек на света, който вижда индивидуалността, а не дели хората по пол?!

М21

26.   Изобщо не са глупости ,но за съжаление нищо не може да се направи-искаме или не трябва да търпим гаврата на природата ,която явно е решила ,че жените трябва да се мъчат и да им е по-гадно- ако беше по-хубаво все някой мъж щеше да иска да е жена и номер 18 е напълно прав просто самите ние се опитваме да се залъгваме ,че е хубаво , а изобщо не е

27.   Стига с клишета и стереотипи които не са верни. Има много жени, които паркират по-добре от мен и от много други мъже. Има жени, които са много по-аналитични от много мъже, както и мъже, които са по-чувствителни от много жени. Има много жени, за които да имаш деца не е толкова важно. Има и мъже, които си мечтаят за хубава работа, но и за съпруга, деца и семейство. Има много мъже, които са по-добри готвачи и имат по-добър естетически усет за интериорен дизайн от жените. Има мъже, които са по-бъбриви от някои жени, които говорят малко. Трябва ли всеки който не отговаря на стереотипните очаквания на обществото да се срамува, че е различен от "нормалните"?

И кой решава какво е нормално? Аз съм виждал много подредени мъже и жени, които вкъщи им е разхвърляно и така им харесва. Моята майка не обича да подрежда къщата и е много разхвърляна, това не я прави по-малко жена. Аз съм много по-подреден от нея и от много други жени, но това не ме прави по-малко мъж. Полът не е от значение. Тези стереотипи за съжаление още ги има, но не са вярни. По-скоро има значение какъв тип характер си - сангвиник, холерик, флегматик или т.н. и дали си екстровертен или интровертен. Има много жени които трябва да им вадиш думите с ченгел и те са такива защото са интровертни, има и екстровертни мъже, които са доста разговорливи. И въпреки това постоянно се твърди в обществото, че вие жените сте по-разговорливи от нас, а ние можем да паркираме по-добре от вас.

Мислете със собствените си мозъци, напънете се, не приемайте това, в които медиите ви карат да вярвате за истина и за чиста монета - не всички жени готвят добре и не всички мъже паркират добре. Не всички жени са устати и клюкарки и не всички мъже са разхвърляни и мърляви.

28.   Който завижда на противоположния пол е комплексар. Има успели и неуспели хора. Самото делене на полове е безсмислено. Едни без друди не може. Всеки пол има предимства и недостатъци, но нещата са уравновесени. Ако мразиш срещуположния пол значи си неудачник в любовта.

29.   Ами това сме ние хората - устроени сме да искаме това, което нямаме и да бъдем такива, каквито не можем.
FerNando

30.   Това са клишета- "не можем един без друг"- и кое по-точно е уравновесено? Изобщо не е вярно- жените са много по-ощетени за ужасно много неща и всеки ,който твърди обратното просто така му се иска и играе ролички ,но истината за съжаление е една и тя е ,че жените сме супер прецакани само ,защото сме се родили жени и защото тъпата природа е решила ,че нас трябва да ни интересуват само деца ,раждания и трябва вечно да се водим от тъпите си хормони и да търпим цикли и какви ли не глупости!

31.   Добре аз не мога да разбера като не ви се ражда - направете си операция да ви извадят яйчниците и си осиновете дете. Така хем ще имате дете и ще сте майки, хем няма да преживеете ужаса на бременността (майка ми казва че е ужасно - все едно детето се разяжда отвътре - а като го раждаш без упойка имаш чувство, че ще хвърлиш топа).

32.   №30, винаги можеш да си смениш пола. :)

Холи

33.   Съвсем сериозно ви казвам, че ако бях жена щях да съм лесбийка и нямаше да искам да родя. При нас мъжете това ни е хубавото - може да си имаш деца от 100 жени ако искаш и няма да те боли като се раждат. Много жени се заблуждават, че бременността е прекрасно нещо, обаче има жени, които са много по-интелигентни и имат други цели в живота от това да бъдат нечии инкубатор. За ваше сажаление някои от вас трябва да се жертват, за да се продължава човешкия ни род. Много жени са ми казвали, че ако забременеят отново ще убият детето, за да не страдат, да не ги боли докато са бременни и докато раждат. Хубаво е да имаш свои собствени, биологични деца БЕЗ да ги раждаш ти, но за ваше съжаление при вас това е невъзможно все още. Споко, един ден някои мъже ще забременяват, а вие ще ги осеменявате, някъде пишеше, че учените работят върху това. Генното инженерство е по-развито от колкото предполагате.

34.   Ами аз не мога да разбера защо жени ркоито не искат деца трябва да търпят гадния цикъл? Искаш-не искаш ,трябва ти -не трябва ти - ще си го носиш и това е - не е честно

36.   Аз съм мъж, обаче ненавиждам другите мъже, за мен те са инфантилни и не са на умственото ми ниво. Освен това женското приятелство е по-истинско и дълбоко, при мъжете приятелството се свежда до пиене на бира заедно.

37.   Мъжете са ненужния пол, така че не съжалявайте. Препоръчвам ви феминистка литература.

38.   Аз пък твърдя, че жените са ненужния пол, щом така ще си говорим. И генното инженерство като напредвало, какво си мислите??! Деца ще могат да се създават и по изцяло изкуствен начин, без да се налага някаква комплексирана патка да ги износва по 9 месеца и после да хленчи цял живот колко била онеправдана.

Аз съм мъж и въобще не смятам, че съм някакво ограничено същество, простовато и повърхностно, както пишат някои "специалистки" тук, а също така и "специалисти", които явно имат някакви дълбоки комплекси и се опитват да ги оправдаят с мъжкия си пол.

п.п. ебати глупавата тема сте подхванали.

39.   Мъжете са ненужният пол?!?! Хм...добре че жените се възпроизвеждат и съществуват сами, че иначе щяхме да загинем...

Мег*

40.   Теоретично жените МОГАТ да се възпроизвеждат сами! Е, с малко медицинска интервенция, разбира се. Яйцеклетката носи винаги X (женска) полова хромозома, докато сперматозоидите са 2 вида - едните носители на X (женска), а другите на Y (мъжка) полова хромозома. При оплождането се получава или комбинацията XX (жена), или XY (мъж). Ако обаче направим по изкуствен начин "оплождане" между две яйцеклетки, всяка носителка само на X-хромозома, то винаги ще се получава комбинацията XX, т.е. жена.

Като гледам обаче - колкото повече се доближаваме до деня, в който това ще е възможно като технология, толкова повече половете губят значението си... Накрая ще станем всичките един пол, една нация, една раса... и кой ще ни е виновен тогава, ако сме комплексар(к)и...!?

Ray

41.   Номер 37: Мъжете са ненужния пол, така че не съжалявайте. Препоръчвам ви феминистка литература.

ДТ: Аз пък ти препоръчвам един корав и як паламарец и гаранция, че ще спреш да говориш глупости.

Номер 36: Аз съм мъж

ДТ: Не, не си.

Номер 36: при мъжете приятелството се свежда до пиене на бира заедно.

ДТ: Да ти имам средата...

Дядо Торбалан

42.   Ми така както го подхванахте след време ще се създадат и хибриди, които ще изместят човека..ще се възпроизвеждат по съвсем изкуствен начин и малко по малко човешката раса ще загине?!?! Значи и двата пола са ненужни, така ли?!

Не ми казвайте само, че като ви е толкова добе без жени (както и на жените без мъже) досега сте живели съвсем сами?! Светът се върти около тези връзки! Защото това са най-здравите връзки и те поддържат света такъв, какъвто е! Това са връзките между мъжете и жените.

Мег*

43.   Номер 38, когато това стане, за което аз си мечтая, тъй като бременноста и раждането могат да ти провалят всичко, тогава ще стигнем по-близо до това да сме ви равни и няма да можете да се пъчите колко сте велики! :П

44.   Светът ще е идеален без вас, номер 43, ще програмираме така, че само мъже да се раждат, хихихихи.... Колкото до секса - нали сте гледали онзи филм със Сталоун, слагат си там някакви шлемове на главите и "правят" секс виртуално. Така съвсем ще изчезне нуждата от мрънкащи жени като теб и авторката, хихи...

45.   Обикновено жените са пъчат колко са велики. Хвалят се дори с най-дребните успехи. Това е поради някакви комплекси явно. Иначе да си жена е по-лошо, освен цикъла, бременността въобще не е приятно нещо. И ако си жена и не харесваш децата и кажеш, че не можеш да ги понасяш те гледат като откачена, докато един мъж може и да мрази децата и хората го приемат за нормално. Аз мразя децата.

46.   Номер 38/44, темата е сериозна. Човек, който осъзнава колко е ощетен и ясно си казва нещата е мрънкащ... ами хайде тогава няма да говорим за това в тази тема, а само за това колко сте велики.... Тогава със сигурност ще бъдеш доволен, нали. Значи, не стига, че толкова много ви е дадено, ами и много знаете... о, мъже велики.... :Д

48.   По тъп коментар от този на 33, не може да има.А по принцип как може някой да задава подобна тема- завиждаме ли на мъжете? Накъде отива светът...
Да, и на мен не ми е много приятно да имам един пречещ и обременяващ цикъл всеки месец и да съм физически по-слаба, но това е животът. ТОЙ не е концерт по желание, не сте ли разбрали?

А да казва жена, че ще убие детето в себе си, за да не се мъчи и да не я боли, това не знам на какво да го оприлича... То е глупост и безбожност невероятна!. Тя обаче жестоко се плаща един ден...Жестоко....
Ванга е казвала: ''Един глас ми говори да не се мъча да обяснявам каквото и да е на страдащите хора около мен, защото за всичко са си виновни те самите, всичко са си заслужили (дори да не разбират как...), всичко е заслужено...''

49.   Подкрепям мнението на № 30 че жените сме прецакани по природа и не само там, а и в социалния свят.
До № 28, който твърди, че: "Който завижда на противоположния пол е комплексар... Ако мразиш срещуположния пол значи си неудачник в любовта.".
1. Не съм комплексарка, а реалистка. Заради чисто женски фактори не успявам достатъчно, а не защото съм неудачница.

и 2. Не мразя другия пол, а просто приемам с благородна завист, че мъжете са толкова по-олекотени природно и в същото време по-високо иерархизирани в обществото (и морално, и икономически!). Нито пък смятам, че съм неудачница в любовта, защото съм любимка не само на един мъж...

Така, че според мен всеки един трезвомислещ мозък може да прецени преимуществата на мъжкия пол (не говоря за индивидуалните разлики на представителите и на двата пола, а средностатистическите).

50.   Номер 16 , аз съм мъж на 28 и не съм съгласен с теб! Мисля по същият начин , но за повечето жени..... Та какви интереси имате вие ?! Интересите на повечето , се ограничават до следното - " как изглеждам " и " шопинг " ! Вярно , че днес и мъжете сме доста елементарни , но някои от нас имат доста полезни дейности и упражняват рзлични интереси , смятам себе си за един от тях! На мен също ми тежи липсата на по дълбок смисъл в делата и мислите на хората , но времената са такива! Би ми било интересно да си комуникираме с теб! Ако проявиш интерес , може да ти оставя мейл за връзка :)))

51.   Да си мъж не е по-добре от това да си жена.
Смятам, че и едното и другото си има както своите предимства, така и недостатъци. Не знам на жените какво не им харесва да раждат, като това е една магия, дадена им от природата или Господ, зависи кой как го възприема. Но мъжете пък трябва да работят повече, вярно, че има и много търтеи, които неискат да работят и се осланят на жените си, но булшинството са все дето работят повече.
За външният вид на мъжа дане говорим, защото като идеш едни обувки да си купиш и като им видиш цената ( аз съм мъж, междо другото) и като видиш едни ботушки колко пари струват и женските патъци са по-евтини, те хваща яд.

Има болести от които само мъжете се разболяват.
Немисля, че е лошо да си мъж или жена. Според мен природата си е свършила работата и съм категорично против педерасите и лезбийките, защото явно несе възприемат такива каквито са.

52.   номер 50-какво говориш за бога,елементарното мислене е присъщо на мъжете(3 неща- да се наспят,дз се наядат,да се на.бът)ето това е животът на съвременния мъж,жалко,много жалко,древните китайци казват"един баща струва колкото 10 учители,една майка,колкото 10 бащи"-защо според теб..............................Жената психически е по-устойчива,духовно извисена и мотивирана да отгледа и възпита децата,които е родила,едва ли някой мъж разбира какво значи износване и раждане на дете(представата ви е от долни порноклипове,приемат се от мъжете като забавление),но както казва моят личен лекар "ако мъжете раждаха,светът да се е затрил".Отдавна жените се грижат наравно с мъжете си за добруването на всички в семейството(говоря за труд_не включвам домашната работа(готвене,чистене,пране,което междувпрочем се приема от мъжете като женско задължение,под какъв предлог не знам.Имам толкова интереси-свободната енергия ме вълнува ,психология,история,но за да не ощетя семейството крада от съня си,за да изследвам проучвам,това,което ме вълнува.Става ми болно ,когато има такова разделение-(мъж-жена),във всеки има божествена искрица,не е важно какъв си като полова принадлежност,важно е колко струваш,какво оставяш след себе си.Засъжаление българските мъже са ограничени ориенталци(съжалявам,че ги обиждам)разсъждават с онази глава,в която бошува тестостерона,На 1000-1-ин ще се замисли за съществото с/у себе си не като полов обект

53.   към №49 -напълно съм съгласна с теб ,но искам да те попитам как го приемаш ,защото аз изобщо не мога-смятам ,че не е честно и много се дразня ,че нищо не може да се направи-каква е тази несправедливост?

54.   оо да това е ИСТИНАТА ! Аз съм МЪЖ и се гордея всеки ден че съм се родил такъв ! Да си МЪЖ е уникално ! Символизираш силата и твърдостта и определяш правилата ;) Уникално е да си МЪЖ , както каза ти , не испитваш болки нямаш цикъл , макар че и мъжете си имаме трудности не само вие жените сте така но предимството при вас пък е че ни правите многоо щастливи и че сте красиви и нежни същества които ни показвате какво е любовта ! така че споко , никой не си избира пола но наистина УНИКАЛНО Е ДА СИ МЪЖ !!!!!!

1-50 от 102