Споделена история от Секс и интимност

Девствена..
Здравейте :)
Аз съм на 24 години и не съм правила секс. Като бях на 18 опитах с един приятел, но не бях готова и не се получи. От тогава съм излизала с момчета, но не са ми харесвали, някак си не съм била готова.

Не съм някаква грозна, слаба съм, закръглена на правилните места ;) А и не съм от глупавите, в смисъл че си уча, студентка съм и трудно се намират интелигентни момчета, които да са активната част, а не да чакат аз да ги сваля.

Въпросът ми е, ако на сегашния ми приятел му кажа, че не съм го правила как ли ще реагира, като се стигне до там...Не знам...

Коментари

1.   Кажи му като сте вече голи в леглото и нищо кой знае какво няма да се случи просто ще те отвори ;) Успех!

2.   Аз съм на 22 и също не съм правила..Също като теб съм-уча, излизам,и мам приятели и всичко, от което се нуждае един млад човек...Но не допускам хора до себе си, от страх че ще ги изгоня като разберат, че съм девствена....Отчаяна съм нацяло, но не мога и да кажа истината. Какво да правя дайте ми съвет......С всеки изминал ден се депресирам все повече...

3.   аз мисла че ще се зарадва че точно той ще ти е първият

4.   Какво да ви кажа момичета аз съм "19 годишен девствен" и също се депресирам обаче трябва да сме с гордо дигнати глави със самочувствие и да си кажен че ще ни харесат такива каквито сме.

6.   Много познато...И аз така се чувствах- на 21г. го направих за първи път. Сякаш се заинатих, че трябва да го направя, не казах на мочето, с което бях - мислех, че ще съм за малко с него. Не ми тече кръв. Той не разбра веднага. Но, както винаги се получава вече 7 години съм с това момче. казах му след доста време, че ми е бил първия, но той не ми вярва- не видя кръв. Но това няма значение. Секса наистина е страхотно удоволствие, но трябва да е с човек, който не мисли само за себе си. От първия път няма нищо да разбереш. Хич да не ти пука - това, че си девствена не е срамно. Може да опознаеш тялото си с маструбация - ако не си гоправила досега - пробвай. Както мъжете маструбират, така и жените го правят. Няма нищо срамно....Горе главата и да не ти пука!!!

8.   Аз съм на 19 години, девственвена съм, което немога точно да определя дали е проблем или не....проблемът е че всички мои приятелки са вече много напреднали и ме възприемат като "горкото момиче".
Небих казала, че съм грозна, вярно е че съм малко по едричка от обичайното, но какво мога да направя: физика:) Уча много сега ще канадидатсвам за специалност: медицина!
Излизам с мъже,но като че ли ме е страх да стигна до край, за да не се представя зле...........?!

9.   Аз не мога да разбера защо ви е срам от това? добре ли сте изобщо??? боже, вижте в какви времена живеем... трябва да се гордеете с това хора!!! няма нищо срамно в това ако имате доверие в човека с когото смятате да го направите не се замисляйте какво ще си помисли той! :))

10.   Напротив, ще се зарадва даже :) Възможно е обаче и да се поизплаши, ако и той не е опитен. Но това да не те тревожи. Според мен е по-добре да знае. А това че си на 24 няма никакво значение.

11.   Считам, че ако приятелят ти е "читав" и държиш на него, трябва да му кажеш в подходящ момент, преди "да сте вече голи в леглото". По-коректно е... за да има време да възприеме информацията.

Кога и с кого човек прави секс, за първи или следващ път, е въпрос на съзнателен личен избор. Значи ти просто досега не си срещнала подходящ и достен мъж.
Наистина има и такива мъже, които биха избягали като разберат, но това означава само, че не искат да поемат отговорности и съответно не заслужават внимание.
Ти си ОК.
Желая ти щастие.

12.   Вижте сега, няма нищо срамно от това че си девствена. Това означава, че си чакала подходящия човек и явно вече си го намерила щом можеш да му се довериш за това. Според мен е по добре преди да се стигне до леглото да поговориш с този човек колкото и трудно да ти е за да може той да се подготви ако не е бил с девствени момичета а и ще е по добре за теб да знае какво прави.
Ако е разбран и държи на теб ще те приеме така ако е някой страхливец ще си хване чукалата и ще замине.

13.   Според мен ще се зарадва че ти е първият:)

14.   Не се безпокой. Той най-вероятно много те обича и ще го приеме нормално.

15.   Е в какъв свят живеем вече? ДА ви е срам от девтствеността ви ? ДОкъде стигнахме! ТОва не е срамно, даже е нормално, просто не си срещнала този, който да ти е първият! НЕзнам според мен няма нищо срамно в това.

16.   Не се срамувайте от това, А СЕ ГОРДЕЙТЕ ЧЕ НЕ СТЕ НЯКОЙ К.....И КАКВИТО СА ПОВЕЧЕТО ЖЕНИ (ВКЛЮЧИТЕЛНО И ЖЕНА МИ) ама по дискотеките какво да срещнещ-няма избор. Сега имам сумати ортаци.

17.   Няма нищо лошо да си дествен много хора са казали, че е по-добре след като навършиш пълнолетие да правиш секс за първи път. Но уви днес повечето на по 15-16 години се мислят за много големи :)

18.   Приятелят ти ще се зарадва, сто на сто. Но ако не е опитен може и да се уплаши. Не се притеснявай.

19.   Не се притеснявай. Твоят приятел ще бъде със сигурност приятно изненадан макар да си на 24. трябва само да си самата себе си и да се отдадеш на този прекрасен момент. повярвай в себе си и в него и направи тази крачка.

20.   Aз пък не мога да разбера какво му е толкова важното на първият акт. много ревете това жените. айде стегни се малко. какво чакате да станете на по 20-25 години. какво толко пазите не знам. стожери на тъпотата. просто почнете да живеете нормално

21.   Не обръщай внимание на горния. Той явно е на сухо.
Гарантирам ти, че като му кажеш приятелят ти ще бъде на седмото небе от щастие, че си само негова и, че не те дели с друг и в миналото. Ако можех да съм с такава като теб...но вече сте в червената книга на изчезващите.
Не е нормално преди 18г да губиш девсвеност, а че си на 24 не е никакъв проблем. Кажи му само предварително за да знае, че малко или много ще се смущаваш и той ще е по-внимателен, докато преодолееш притесненията като за пръв път. Така е с всяко момиче.
2, същото важи и за теб, а ти няма за какво да се притесняваш, а приятелките ти.

22.   Може с вибратор или краставица да си поиграеш предварително но без той да знае за да може малко да се отвориш или поне да си по спокойна и да няма много болка.

23.   :) Мило момиче, защо се притесняваш? Това е хбаво. Какво си мислиш, че на приятелят ти няма да му хареса това ли? Стига с използваните парцали! Пазила си се за подходящия. Ако се чувстваш готова и с момчето, което обичаш, направи го! Когато научи, ако е свесно момче - ще се зарадва!

24.   Ако те обича, ЕСТЕСТВЕНО, че ще се зарадва, че ще ти първия!! Може да се смути малко в началото, но повечето мъже се гордеят. Не му казвай в последния момент все пак... И в никакъв случай не слушай 22!!!

25.   Еми ако продължаваш да криеш няма и да правиш скоро. Лично при мен ако приятелката ми каже че не е правила секс аз бих се зарадвал че на мен се пада вазможността да съм и първия

26.   Странно е защо така расъждава ме и аз има същият проблем няколко пъти съм стигала до леглото все с хора който обичам. Кажа ли им че не съм била с мъж се шашкат доста ...стараят се да бъде неповторима обстановка и др. не важни неща и не стига ме до краиният етап, защото влагат много емоции и чувства и в това се разминава ме не отдавам кой знае каква важност. В момента съм с един дългодишен добър приятел от който искма само секс и не изкамм да му казвам, че не съм била с мъж за да не изпадам в диви подробности. Не знам как да постъпя....

27.   Здравейте :) От кога да си девствена е срамно нещо!? Който когато го почувства тогава да го направи и не се срамувайте. По - добре по- късно но с правилния човек. Успех!!!

28.   Няма нищо срамно милички!!! Но ще ви дам една идея. В удобен момент кажи на приятеля си, че имаш девствена приятелка и тя се смущава да каже на своя приятел. Гледай тогава как ще реагира приятеля ти. Ще видиш, че ще ти каже, че няма нищо лошо, а като разбере, че тази "приятелка" си ти ще се радва.

29.   И аз скоро го направих, почти на 25 съм. Не се обвинявай, мъжете ценят това! Спокойно! Тов анетрябва ад те притеснява, а по-скоро, дали си избрала най-точния човек? Твоето момче ли е това или ти си поредната му изтривалка? Помисли! Чакането си струва!

Не бързай, какво от това, че си на 25, моя прителка е на 27, друга пък на 29 и още не са, а тази 27 год. е като топ модел, другата е срамежлива и не е много готина, но пък какво от това, имала е доста предложеняи за секс. те мъжете неотказват!
Не се притеснявай, че не си, просто му кажи !

30.   Това абсолютно не трябва да ти е проблемл. Аз бях на 23 когато го направих за пръв път. И с приятеля ми сме заедно близо 1 година. Не съжалявам, че чаках толкова. Така, че и ти недей. Всичко с времето си.

31.   Абе, къде сте всички девствени тук сте се събрали... Баси... аз през живота си с 2 девствени съм бил... Няма вече такива бе от къде точно тука се намерихте...?! :) Някоя да се обади да видя още веднъж....:) 3 пъти за щастие.:)

32.   Няма да се обяснявам много, а само ще цитирам приятеля си: "Имаш само един недостатък - не съм ти първия". За един мъж това е голяма работа. Така че - радвай се и му се отдай без да се притесняваш!

33.   Еи хораааа които не е бил парви незнае.
Не е сред наи приятните изживявания! И моята приятелка беше девствена, и аз не знаех. Като ми каза не повярвах, а трябваше. Аз на 22 тя на 20 и аз да сам парви. Не беше яко, но момичета, не е страшно. Малко боли (може и повечко) но след това си е страхотно, така че деиствайте. Рано или касно става, но по добре е рано.:)

34.   Аз съм грозничка и дебела и много ме бе срам. Но се появи едно момче, което доста време ме сваляше. Смятах, че иска само да се подиграе с мен. Обаче реших да го направя с него, защото нямаше да ми пука много от подигравките му. Направих го на 22 години и беше доста болезнено, но той беше много мил след това. Станахме гаджета и вече една година сме заедно. Аз му имам доверие, обичам да експериментирам и сега сексът е божествен. Чувствам се щастлива, когато съм в обятията му. Така, че щомто се появи подходящия стига двуумения.

35.   Това е много хубаво изпитание за мъжете:). Следиш реакцията. Ако се зарадва, значи те обича! Ако му стане кофти, или не те обича, или е незрял.. А на теб такъв не ти трябва, предполагам.

36.   За него не би трябвало да е проблем ако държи на теб.

37.   Спокойно мила.. от личен опит ти казвам че не е толкова страшно.. и аз бях супер уплашена от мисълта за 1 път.. ноп всичко стана.. и се оказа че не е било това което съм си бъобразявала ;)

38.   Спокоино на 22 сам и не сам правила !!!!

39.   Аз съм на 18 години Септември ставам на 19 и съм девствена точно заради това понякога ми се налага да търпя убидите на някои мои съоченички или познати! Това много ме разплаква и дразни!!!!! Но не съзжалявам въпреки всичко, мисля че любовта е най-святото нещо на света! А любов не е да имаш мн. гаджета.. иии .....! Знам че един ден ще срещна любовта на живота си и всичко ще си дойде на мястото!

40.   Ей мили момичета аз не мислех, че на едно място ще срещна толкова девици някога!! Не се срамувайте-няма от какво. Това, че ваши връснички Ви се подиграват да не Ви тормози въобще. Смешните са те. Не забравяйте, че живеем в свят, в който да си добър е слабост, а не добродетел. (така поне си мислят жалките душици имащи се за голямата работа).

Може да не очаквате от мъж това, което ще кажа но...:
- Знайте си цената! (изкам да кажа не се давате на който и да е)

Има хора, които Ви заслужават и Вие тях също просто ги познаите когато се появят.

41.   Какво по-хубаво от това приятелят ти да разбере, че той ти е първият.

Момиче на 15 години . :)

42.   До авторката и номер 2: аз също съм така е вярно по малка съм но все по често се замислям да се отворя сама ....... Дали ще стане и мога ли да си причиня нещо? :с