Споделена история от Спорт и красота

Фон дьо тенът ли е причината?
Купих си наскоро фон дьо тен от dm на марката alverde за 8 лв. Купих си и от хубавите гъбички за нанасяне на фон дьо тен, за която пък се изръсих 7 лв. Проблема е, че като си слагам като че ли на някои части от лицето ми фон дьо тена просто не попива.. слагам си по няколко пъти, а все едно, че не съм слагала-цветът на лицето ми под бузите най-често си стои в естественият ми цвят докато на другите места от лицето ми фон дьо тенът си личи и се получава едно огромно разминаване и лицето ми е на петна. Пробвах с ръце, с четка, с прочутата гъбичка - резултатът е същият, затова мисля, че е от фон дьо тена. Въпреки, че не е от най-евтиния другият път сигурно ще се насоча към тези от 20+лв. Използвам и някакви продукти за акне и си мисля, че може да е от тях, ако не ги измивам достатъчно добре.. и аз не знам.

Коментари

1.   Нанася се с потупващи движения! Иначе лицето става на петна и продуктът е разнесен неравномерно. :) Може пък и да е от фон дьо тена. Моят е на Буржуа Healthy Mix (19лв) и пак се разнася неравномерно, ако не го слагам с потупване. Изгледай клипове в youtube, там всичко си е обяснено нагледно.

2.   Най-вероятно е от фон дьо тена, аз лично не съм чувала положителни отзиви за тази марка. По-добре го смени, препоръчвам ти тези на seventeen цената им е 17лв. , но си струва използвам ги от вече близо 2години.

3.   За акнето мога да ти препоръчам Далацин Т - редовно - сутрин и вечер. Но все пак ако имаш възможност, най-добре се консултирай с дерматолог и не прави експерименти. А за фон-дьо тен - ако си се насочила за тези над 20 ти препоръчвам Vichy Dermablend - най-доброто, което съм ползвала. Само внимавай с нюансите - трябва да подбереш това, което е най-близко до цвета на кожата ти, за да няма разлики. Успех!

4.   Фон дьо тените под 20 лева са боклуци бе хора. По-добре дайте 40-50 лева за качествен отколкото да давате по 8 и после по 100-200 за разни кремове да ви лекуват от създалите се проблеми.

5.   Офф бе, стига вечя с това.. какво, ще даде 20 и най- вероятно ще ги дадеш за някой бокук на Лореал.. уау.
Първо на първо- каква ти е кожата? Слагаш ли подходящ крем, който не изсушава? Така като чета ми бие на суха кожа(най- вероятно изсушена от продуктите за акне). Ако е така, тичай да си купуваш крем на натурална/био марка.
А фон дьо тена? Чете ли мнения и ревюта в интернет? Натуралните/ био фдт са малко по- странни, така, че е възможно вината да е в него неправилна подготовка за кожата преди фдт.
Другия път погледни фон дьо тените на Римел, Буржоа, Ревлон, Катрис. Ако ти се дават 50-60 за фдт- Клиник.

6.   От авторката:не използвам кремове за лице, защото смятам, че лицето ми и без това е мазно, а и не съм свикнала честно казано. Вмомента използвам акне аут, но съм използвала какво ли не. Също така, да, нанасям фон дьо тена с потупване. Ще видя какво ще стане днес и ако няма промяна, ще си купя друг.

7.   А крем и основа слагаш ли? Защото ако директно нанасяш на кожата е възможно да стои на петна. За това първо подготвяш кожата и тогава нанасяш фон дьо тена. Освен това винаги го прави с потупване, а не с размазване. Правиш няколко точки на едната буза и почваш с гъбичката леко да потупваш докато стане равномерно, после няколко точки на другата буза и пак същото, после челото и брадичката и така се нанася на тънък и равномерен сой, а не седи като изкуствена маска. А и щом имаш проблем с акнето, вечер задължително изчиствай фон дьо тена, че ако си легнеш с него ще стане много гадно и акнето и черните точки ще се увеличат.

8.   Никога не си лягам с грим. Веднага щом се прибера го свалям, иначе какъв крем бихте ми препоръчали да си слагам под грима, вие какъв използвате?

10.   от номер 11- в никакъв случай не слагай крем след като имаш мазна кожа, ползвай тази пудра която ти написах и тя ще ти матира лицето отгоре, и няма да стои мазно оне 4-5 часа! слушай ме, имам проблем и ти казвам съвети от моята дерматоложка.

11.   Lirene DermoProgram oily skin with imperfection; normalizing mattifying cream- този крем използвам аз, беличка опаковка с малко лилаво, но бих ти препоръчала да си потърсиш някой за мазна кожа, който съдържа слънцезащитен фактор. Как няма да слагаш крем преди това, абсурдно е, слага се основа и след това всичко особено, по-скоро ми звучиш да си със смесена кожа, като тази около носа ти е по-мазна, а по скулите по-суха, предполагам затова става на петна. Има кремове за мазна кожа, това, че си с такава, не означава, че не трябва да използваш, те контролират омазняването. Купи си нормален фдт иначе, този очевидно нещо не е както трябва.