Споделена история от Спорт и красота

Пушене и спорт?
здравейте. на 16 съм и съм пушачка, но не активна, дори пуша малко - около кутия и половина на седмица. спортуването ми е 2 пъти в седмицата - ходя на народни танци, но искам да тренирам и друго, но нито знам какво, нито имам много време. първият ми въпрос е много ли ми вредят тези цигари не само на белите дробове и зъбите ами като цяло на спортуване, сваляне на килограми и т. н.? също така не знам какъв хранителен режим да си изготвя и какви упражнения да правя. за храните мога да кажа, че не пия газирано, не ям чипсове и майонеза и се опитвам да избягвам пици, пържено и общо взето по-вредните храни, но много обичам шоколад и винаги ме изкушават всякакви десертчета. моля дайте някакви съвети.

Коментари

1.   Цигарите предполагам знаеш, че до сега на никой не са помогнали. Прецени си дали ти пречат и дали си заслужава да си даваш парите за тях особено ако пушиш просто защото няма какво да правиш.
Храни се редовно, но не разбира се да преяждаш на всяко хранене. Хапвай зеленчуци, месо, ориз, кис. мляко, ядки, плодове общо взето неща, които не се купуват от бързите закуски.
А относно спорта..народните танци са нещо прекрасно! Иначе да 2 пъти в седмицата не са достатъчни. Ако имаш енергия и нерви за хабене запиши нещо бойно, като това да се защитаваш ще ти бъде като бонус. Друг вариант е да се запишеш и на друг вид танци. Или пък на някой отборен спорт с топка ако те те влекат, като тези спортове учат на колективност, координация, ориентация в пространството, сръчност даже.
Пробвай ако трябва от всеки спорт, пък който ти хареса. ((=