Споделена история от Спорт и красота

Растеж на косата
Моля, модераторите да публикуват историята ми. На 12 год. съм, момиче. От много време искам дълга коса. Моята коса е дълга малко над средата на гърдите, искам да стигне до кръста до май/юни месец примерно. Ако има значение - мия косата си през ден, с по 3 шепи шампоан за мазна/всеки тип коса (иначе става като накисната в олио).
Ползвам балсам в умерен количество - 1/2 "цвъчки". Косата ми е гъста, кестенява. Моля предложете ми продукт/бабина рецепта за по-бърз растеж на косата. Бих била много щастлива на съвети. Благодаря предварително (: .

Коментари

1.   Значи ето какво ще ти кажа , попринцип съм на 13 и имам голям опит с косите , та
1. Мий си косата максимум 2 пъти в седмицата , защото ще изгуби своя блясък , ако остане така .
2. Много шампоан слагаш , слагай по малко и от 1 шампоан . Не е полезно да слагаш по много .
3. Чувала съм , че хининовата вода помагало за растежа на косата , ама потърси в интернет , за хубава хининова вода.
Това са нещата , за които се сещам :дд не е баш върху темата ама все пак .. :дд Надявам се да съм била полезна с нещо

2.   Хининова вода, лесно, не е скъпа и расте бързо, моята коса беше до брадичката, за един месец всеки ден я мажех и порасна малко под рамото.

4.   ТРИВИТАМИНОЛ.. Потърси в интернет има много и различни комбинации, избери си една. Аз си я направих общо 2/3 пъти. Отначало не видях да има ефект и затова спрях, около 2 месеца след последния път в който си правих маската започна да расте много бързо. Понеже се боядисвам и си личи. Корените ми израстваха около 2 см за има-няма 2 седмици. Не съм си я правила повече и чак след 1 година почна да расте бавно. Не знам до колко ще ме разбереш. Основното е ТРИВИТАМИНОЛ!! Надявам се да съм ти била полезна.

5.   Много благодаря за отговорите. Ще говоря с мама утре за хининовата вода. Ще пиша дали има видим ефект.
От Авторката (:

6.   Благодаря на номер 4 за тривитаминола също ще се поинтересувам

7.   Здравей!
Значи тази рецепта се прилага преди да се изкъпеш.
Прави се колкото пъти седмично желаеш и при една процедура(за една вечер)косата расте с около сантиметър(знам от личен опит)
Използват се 1 яйце зехтин и мед (и двете по около 50мл)
Разбъркваш хубаво и втриваш в корените(по скалпа).
От няколко месеца ползвам тази рецепта и съм много доволна!

•♥•The Black Lady•♥•

8.   Честно казана колкото повече я миеш толкова по-бързо ще се омазнява. Аз през зимата си мия косата само веднъж в седмицата и на първите 4 дена изглежда прилично. НЕ ползвай повече от 3 '''цвъчки''' шампоан също. Не бих казала че има магическа отвара или изобщо начин който толкова да ускори растежа. Най-важното е търпението и добрата грижа. Препоръчвам тривитаминол и рициново масло все пак.
Идва от човек с доста дълга коса - ето снимки да се увериш:

http://s8.postimg.org/z70wthnrp/image.png

http://s11.postimg.org/v3fbwbhkz/12562840_784198461725186_1529974659_o.jpg

9.   Благодаря N7 и N8 ще се поинтересувам. ;)

10.   След хининовия шампоан може ли да се използва балсам и след хининовата вода може ли сешоар? Също така да попитам, използвам бадемово масло уж за растежа на косата, втрива се в корените и се стои около час, след което се измива, нали и колко време е нужно, за да има ефект?