Споделена история от Спорт и красота

Бенки
Аз съм момче, на 16 години. И по тялото ми има много бенки, не са ме обиждали за тях, но аз лично много съм комплексиран от тях и ги мразя и ме е срам да се събличам пред други хора. Почнах фитнес (една от причините е да могат бенките да останат някак на заден план), но никой не съм вжидал в интерент или наживо, който да има хубаво тяло, или да е модел и да има много бенки? Какво е мнението за тях на обществото? Чувал съм, че някой хора го намират за сладко, но аз със сигурност не съм от тях и мразя факта, че съм роден така. Моля ви споделете си мнението относно тях и също така, това, че няма модели с бенки, означава ли, че примерно ако някой с бенки отиде на кастинг ще го отхвърлят заради това? Наистина от сърце моля модераторите да публикуват темата, защото наистина се притеснявам дали хората ще ме приемат нормално... Разберете болката на един тийнеджър с комплекс относно нещо, което не може да се промени. (освен с премахване, но съм чувал, че ще е скъпо, а те са много, апък и май е опасно, не знам)

Коментари

1.   Ти си във възраст, в която е нормално да се компенсираш от всичко, но бемките не са естетически проблем, а здравословен проблем. Проблемът ти е, че не си се пазил от слънцето като дете. От тях така или иначе не можеш да се оттървеш, но хвани и работи да ги предотвратиш, защото носят и ракова опастност. Задължително щом си толкова бял ползвай слънчезащитен крем лятото дори не само на плаж, а лицето така или иначе - предпазваш се и от бръчки. Говоря от собствен опит - аз от 20 г. ползвам специално за лицето дори зимата крем с 20 слънчезащитен фактор, а за тялото 30 ползвам като не съм на плаж, а просто навън лятото, а на плаж 30 до 50 макар че съм с нормална кожа, която си почернява. Днес съм на 30 г. и нямам никакви бръчки, а мои познати изглеждат на 40 г.
Съпругът ми е обаче пълен с бемки, страшно бял и той не се е пазил като млад, но това не му пречи изобщо в живота, освен че е махнал оперативно, но и с лазер съмнителни бемки. Има белези дори от лазерните махкания, така че не ти препоръчвам. Най-добре просто се предпази от нови бемки.

3.   Стига моля ви с тия бенки, това си е нещо нормално всеки ги има. Ок повече са при теб и какво от това, приеми ги защото цял живот ще са с теб. По-добре от колкото да имаш пъпки определено, погледни го от хубавата страна. И аз на твоята възраст се комплексирах от луничките и бенките си, имах чувството че само аз съм така. Бях с едно момче като теб, но той беше уверен, страстен и възпитан и беше толкова готин. Никой мъж не се комплексира от бенките си. Не познавам такъв, спри да мислиш за това. Тренирай си, осъвършенствай себе си и спри да се вглъбяваш в глупости.
ж. 24

4.   Добре, бенки по тялото не е толкова голям проблем, тялото ти не го гледат всички. Аз имам бенки на лицето, които ми създават комплекси от много години. Искам да ги премахна оперативно, но много хора ме съветват да се откажа от тази идея.