Споделена история от Спорт и красота

Петна от грим
Здравейте!
Тенът на лицето ми е много неравномерен, затова използвам фон дьо тен, но... но след час, два фон дьо тенът попива и става на петна, нанасям го с пръсти. Използвала съм ок. 5, 6 различни вида фон дьо тени, както по-скъпи така и по-евтини, но ефектът е един и същ- петна, слагала съм база (основа) за грим и крем, но нищо не помага...
моля кажете нещо по въпроса... ако нанасям фон дяо тена с гъбичка така ли ще е, от кожата ми ли е този проблем.. дайте ми някакви съвети, защото не издържам всеки втори да ми казва че грима ми е на петна...
Моля, проблемът ми да бъде публикуван..

Коментари

1.   1. Вероятно фондьотенът, който ползваш не е съобразен с типа кожа, който ти имаш. Има фондьотени за мазна, както и за суха кожа. Това не е обозначено на опаковката. Трябва да разбереш какъв тип е твоята кожа. Ако кожата ти седи по-мазна трябва да търсиш матиращ фдт. Ако кожата ти е суха, трябва да ползваш по-овлажняващ и мазен фдт. Аз много се ровя в интернет, в различни блогове на български, ако разбираш английски-може и на английски блогърки. Там дават мнения за различни продукти, добри ли са, струват ли си и т. н. Ако си с комбинирана кожа през Т зоната или пък мазна и фдт ти е леко покривен или пък също е мазен е нормално да изчезва от лицето. Лятото особено е страшно.
2. Опитвала ли си да нанасяш пудра върху фдт? Винаги, дори при матиращите фдт-ни е хубаво да се нанася пудра с четка за пудра. Пудрата фиксира фондьотена и го задържа на мястото му малко по-дълго време. Има различни видове пудри на пазара, има цветни и прозрачни. Цветните добавят леко покритие, но понякога има ефект на утежняване, въпреки, че матира, за това аз обикновено търся прозрачни пудри.
3. Щом го нанасяш с ръце, най-вероятно проблема е в това. Мажеш ли го? Фдт, когато се нанася с ръка не се маже по лицето, защото се получава неравномерно покритие. Нанася се с четка, като качествените четки за фдт са от 20 лева нагоре. Но не плоските, тип бояджийски! Те правят черти по кожата. Търси така наречените buffing четки. Продават се евтини имитации на оригиналния beauty blender за по 5-6 лева от различни марки, както и има едни триъгълни гъбички от Джъмбо. Те са 8-10 в опаковка и са около 1 левче, качествени са. Такъв тип гъба се ползва като се намокри хубаво на чешмата и после се изстиска много добре, за да не капе вода от нея. Така ефекта на лицето е по-добър и не попива много от фондьотена в гъбата, т. е не се хаби. Но внимание! За фдт не може да се използват онези кръглите плоски гъби, които се продават. Те са предназначени само за пудра! Гъбата за фдт се пере след всяко използване, иначе задържа бактерии. Ако пък не можеш или не искаш да отделиш никакви пари за някакво средство за нанасяне тогава продължавай с ръце. Но не се маже, а се потупва върху лицето. Така се получава равномерно покритие, не толкова, колкото с четка, но пак по-добре отколкото с мажещи движения. Влез в ютуб и напиши на български език "Как да нанасяме фондьотен" И отвори клипа на Боряна Стефанова. Много е информативен. Аз не съм професионалист, но повечето неща, които знам ги знам от нея. Тя има и клип "Как да изберем фондьотен" Надявам се да са ти полезни! Проблема ти може да е както от неправилния начин на нанасяне, така и да идва и от неправилно подбрания фондьотен за теб.!

2.   Ами не се притеснявай, тена на много жени е неравномерен и ако не ти е твърде необходим фон дьо тен просто не използвай или слагай само на зоните на които мислиш, че изглеждаш по добре с него. Щом толкова бързо попива, може би кожата на лицето ти е дехидратирана, пробвай когато махнеш фон дьо тена да намажеш с крем лицето си и виж след това ще попива ли пак. :))

3.   Първо фон дьо тенът и кремът за лице трябва да са на една и съща основа - маслена или водна! Така че чети съдържанието внимателно. Второ кой ти каза, че се нанася с пръсти???
Върху гъбичка слагаш малко от фон дьо тена и разнасяш по лицето. Хем ще е равномерно, хем няма да натрупваш излишни слоеве по кожата! ;))

4.   Според мен проблемът е в кожата ти, но може да пробваш с пудра за лице-разбира се, ако не си опитвала.

5.   Според мен проблемът е в кожата ти, но може да пробваш с пудра за лице-разбира се, ако не си опитвала.

6.   За да не ти стои гримът на петна има няколко трика. Първо, 1 път седмично прави пилинг на лицето си в домашни условия. Ей, така купуваш си скрап за пилинг, намокряш лицето и разтъркваш продукта. Това маха мъртвите клетки и изравнява тена. След това изплакваш. Преди да нанасяш фон дьо тен винаги слагаш крем съобразен с типа кожа и отгоре основа. Това подготвя кожата за гримирането и задържа продукта на мястото му вместо да се разтече. Третото важно нещо е да се стремиш да нанасяш фон-дьо тена на много тънък слой и с потупвания. Много е грозно като се напласти и стане като маска. Изобщо колкото по-естествено изглежда лицето, толкова по-добре. В общи линии това е, но ако след всичко описано от мен фон дьо тенът ти пак става на петна, просто го смени с друг, защото явно този не е подходящ за твоята кожа. Освен това понякога, ако кремът, който ползваш е много мазен и фон дьо тенът също е мазен е възможно да не си взаимодействат добре и да се получат въпросните петна и разтичания. А и още нещо, ако искаш по-дълготраен грим, като нанесеш фон дьо тена, накрая можеш леко да го фиксираш с пудра (нанасяй с четка, а не с гъбичка, че иначе ще размажеш фон дьо тена и ще стане ужас). Толкова от мен, дано съм била полезна! И експериментирай смело с гримовете. С времето ще откриеш най-подходящия начин за гримиране за теб.

7.   Здравей :)
Според мен проблемите в грима са два:
-самият ФДТ
-това, че го нанасяш с пръсти
Гледам страшно много влогърки (американки, британки, българки) и съм забелязала един ФДТ, който се води "дръгстор" (евтин) и те буквално го боготворят. https://www. beauty. store. bg/p154770/fon-dio-ten-lasting-finish-25h-za-estestveno-izlychvane. html срещала съм го и с 2-3 лева по-евтин в ДМ. Казват, че за цената е много добър и предпочитат да използват такъв вместо много скъп ФДТ. Виждала съм го нанесен на лице и наистина е много хубав. Аз не използвам ФДТ, но ако решиш да го използваш си купи четка, а не гъбичка. Нанася се по-лесно и добре с четка :)
Надявам се да съм била полезна

8.   Значи послушай ме, слагай през ден на лицето си маска с мед и лимон и дръж за около 30 мин. Много помага, изсветлява петна и белези от акне и прави кожата много хубава. Взимаш една супена лъжица лимон, една супена лъжица мед, смесваш ги и нанасяш. Държиш между 30 мин-60мин (ти си решаваш)