Споделена история от Спорт и красота

Прегърбена сойка - може ли да се поправи?
Здравейте,

не знам дали има подобна тема, но все пак ще пробвам да попитам. Аз съм мъж на почти 33 г. От няколко месеца, поради ред причини, се наложи да обърна по-сериозно внимание на здравето си. Започнах да се храня здравословно (доколкото това е възможно), да се движа повече (спортувам е малко пресилено) и други подобни, непривични до скоро за мен неща. Наред с новия начин на хранене и движението, логично свалих килограми и мазнини. Все по-често се поглеждам в огледалото, защото, да си призная честно, тази промяна ми харесва. Та, по същество. Напоследък, гледайки се в огледалото установих, че стойката ми е прегърбена, което освен, че не изглежда добре, убеден съм, че сигурно има и други отражения върху организма. Причините са ми донякъде ясни. Въпросът ми е - възможно ли е на тази възраст този проблем да се коригира и ако някой е успял, ще съм благодарен ако сподели и методите, чрез които го е постигнал. Евентуално, какъв вид медицински специалисти се занимават и с кои такива в София мога да се свържа.

Благодаря предварително! Вярвам, че доста хора имат подобен проблем, предвид съвременния ни начин на живот, макар и голяма част да не са обърнали внимание. Хубав ден на всички!

Коментари

1.   Аз съм на 14 и имам гръбначно изкривяване сколиоза. От 1 година правя специални упражнения, изготвени от специалист и преди седмица отидох на скенер и имаше подобрение. Потърси някой добър кинезитерапевт, който ще ти изготви комплекс с упражнения. Не знам дали ще има подобрение, тъй като костите Ви вече са укрепнали, но със сигурност няма да навреди. Без упражнения няма как да стане за съжаление, но в край на сметка това се превръща в нещо като задължение. Успех :)

2.   Това е външен израз на вътрешната ти неувереност.

3.   Няма лечение. Костния ти строеж е отдавна завършил. Кифозата се лекува в ранна детска възраст, но при такава напреднала възраст няма лечение.

4.   Аз също имам подобен проблем.

Моя съвет е стабилен фитнес и постоянно да си коригираш стойката, докато ти стане навик.

Отдели 30 мин пред огледалото и виж как най-добре ти харесва и започни да си се изпъчваш и протягаш, докато ти стане навик и в един момент ще вземе да ти харесва как изглеждаш.

А фитнеса, ако го почнеш сериозно, е много вероятно за месеци да се изправиш.

Аз лично не вярвам, че операцията е нещо разумно.

Няма по-хубаво от спорта, а защо не - натоварена фитнес програма и редовно ходене.

Който и да питаш от треньорите във фитнеса ще ти кажат, че стойката ти може да се подобри със спорт!

Успех!

5.   Имаш правописна грешка в заглавието, няма да казвам коя е.