Споделена история от Спорт и красота

Белези по лицето
Здравейте, аз съм момче на 16 с доста тежко акне /пъпки, черни точки /, от години пробвам всичко, мазал съм се с много мазила, пил съм хапчета, но нищо не помага... вече съм се примирил с това, но проблемът е, че имам много белези, буквално цялата ми буза е в дупки от черните точки... не са широки, виждал съм хора с доста широки дупки по лицето, но си нямам и на представа как и с какво трябва да се мъча да ги махам, разбира се когато се махне акнето, понеже сега няма смисъл... бих искал малко помощ от хора в моето положение, знам, че лицето ми едва ли ще се оправи напълно, но все пак...

Коментари

1.   Задължително искай от личния си лекар да те прати на дерматолог. Тези белези ще избледнеят с времето, има и избелващи кремове за лице в аптеката, НО трябва да нямаш в момента пъпки - искай крем избелващ, те знаят.
ВАЖНО - ползвай крем за лице със слънчезащитен фактор поне 30 ако ще избелваш белезите, защото иначе ще стане по-лошо

2.   Избелващ крем... щели да избледнеят... пълни глупости!
Взимай бележка от личен лекар и отивай в частна клиника... ако имаш спестени пари или сте по-заможни ще можете да си го позволите.
Първо, ако имаш възпаления ти правят 2-3 месеца макс(може и 1) различни процедури като пилинг и други подобни. Продължава 30 минути и представлява мазане с разни маски и кремове и различни подобни, което разбира се е напълно безболезнено, освен че щипе, но не е болка за умиране. Зависи дали ти е много възпалено лицето(те трябва да решат). Може да се наложи 2-3 процедури, но ако възпалението е в повече може и 5-6. Една процедура струва 70-80 лева. Ако можеш да си го позволиш отивай или започвай да събираш пари и примерно след 1-2 години, ако дай боже възпалението се е премахнало отиваш, но вече не за пилинг, а за лазерна процедура, която е доста скъпичка, но след нея белезите почти изчезват. Малко по дълготрайна е процедурата, те ще ти обяснят, ако отидеш, и струва от 200-300 лв до 700-800 лв макс(зависи). Надявам се да съм помогнал. Ако не можеш да си го позволиш сега, събирай пари и след няколко години отивай за белезите... проучи това с лазера, на много хора е помогнало, има и снимки

3.   Шест месеца роакотан и ще се оправиш!! Но задължително след консултация при ОПИТЕН дерматолог!! :) Аз така се оправих!

4.   Роакутана силно НЕ ти го препоръчвам, много дерматолози също. Само на първия, при който отидох при предложи програма с определен срок, докато не ми се премахнат пъпките, но корема ме болеше има много странични ефекти и струваше доста скъпо и ефект никакъв, по-добре, ако ще си даваш парите някъде последващи съветите на коментар 2

5.   Купуваш си един сапун - "Imex", миеш си лицето всяка сутрин и вечер с него. След като свършиш сапуна - мажеш си лицето с мед (1-2 месеца), задръж колкото се може повече (8-9 часа).

6.   Виж, за тези вдлъбнатини по лицето не знам, и аз имам няколко и то големи, но си живея с тях, но за пъпките ти препоръчвам да започнеш диета. Спри сладкото, пий поне 2 литра вода на ден, спри всякакви млечни продукти, яж страшно много плодове и зеленчуци. Прочети в нета кои плодове и зеленчуци, както и други храни са добри, също гледаи и в Ютуб клипчета и хора, разберете че тези кремове, за които давате луди пари само ви влошават състоянието, спрете да се мажете с тях, производителите им не искат акнето ви да се оправи, а да става все по-лошо и по-лошо, за да може да печелят още и още пари на ваш гръб, замислете се... За мен лично мога да кажа, че имам доста лошо акне и от 2 седмици се храня здравословно, без пържено и т.н. и с много плодове и зеленчуци и има положителен ефект, но трябва търпение. Има много излекували се по този начин, не мисля, че с някакви кремчета ти и много други хора ще се оправите, това е начина-здравословен начин на живот, опитайте!!!

7.   Дермабразио или химически пилинг според преценка на дерматолога. Ще ти махнат горния слой кожа, за да се покаже нова и здрава. Обикновените мазила няма да ти помогнат за дупките.
Черните точки се оправят само с внимателно изстискване, което можеш да правиш и сам след парна баня. Изисква се редовно почистване.
За пъпките ползвам Акне Аут Актив от 10 години, пращам го и на приятели в чужбина. Не лекува акнето завинаги, но с профилактична употреба, ми излизат само по 3-4 пъпки преди да ми дойде. Много е ефикасно и след бръснене или всякакъв друг вид обезкосмяване.

8.   Дълбок химичен пилинг би ти подействало добре. Мажат те с една киселина, която буквално изгаря кожата, ще усещаш парене, но се търпи. След това още на другия ден ще усетиш как ти се стяга лицето и след още един ден ще започне леко да се бели. И така докато се обели цялото лице. По този начин сменяш няколко слоя кожа и след поне 2 процедури съм абсолютно сигурна, че ще видиш ефект, а да не говорим след 5-6 процедури какъв ще е резултатът. Процедурата е около 80 лв за 20 мин в месеца е добре 2 пъти да се прави. Наистина не може да се каже, че е безвредно, но според мен и всички тези кремове, които аз съм използвала са били вредни и с много малко въздействие.

Ж18

9.   Здравей, аз съм на 30 години и проблема с пъпките и белезите ги имам от 12 годишен. Бях много зле в лицето, пъпките бяха ужасни и при премахването им оставаха много белези. По това време - през 1999 г. нямаше много информация за това как да се справя с проблема. Още повече че живеех на село, и единственото което имах беше едно огледало. Подигравките на децата и погледите им бяха ужасни, постоянните подхвърляния и обиди ме правеха затворен в себе си. Друг е въпроса че нямах гадже и истински приятели защото никой не искаше да дружи с мен. Минаха години и сега белезите седят все още не изчезнаха! Аз обаче се научих да превъзмогвам проблема и да живея с него, имам прекрасна жена и дете. Разбрах че живота е изпитание което трябва да преодолеем, ако имаш шанс се лекувай за да си спестиш всичкото това което ти описах.