Споделена история от Спорт и красота

Красиво лице и нос с чупка...
Здравейте, на момиче на 21г. съм. Историята ми може да ви се стори малко странна, но въпреки това реших да я споделя с вас, тъй като имам нужда от мнение, което по една или друга причина не мога да получа. Така, става въпрос за носа ми. Не го харесвам изобщо, защото имам една лека чупка по средата. Останалите черти от лицето ми са красиви - имам плътни червени устни, идеални вежди, хубави тъмни очи, гладка кожа, косата ми е тъмно руса, мека и дълга... Но носът ми в профил съсипва всичко, или поне така е в моите очи. Когато попитам някоя от приятелките ми, те ми казват, че съм красива или че изглаждам прекрасно, а аз смятам, че ми го казват, за да ме успокоят.

Много пъти съм мислила дали да не се подложа на ринопластика, но много се страхувам от резултата, болката не ме плаши. Страх ме е, че няма да получа желания резултат, а още по-лошо - да стане много зле и да трябва да си слагам кърпа на лицето преди да изляза. Ту се решавам, ту се отказвам от тази стъпка, защото никога досега не съм се подлагала на пластична операция.. Вие как бихте постъпили в подобна ситуация? Благодаря предварително!

П. П. : Моля без коментари от сорта на: "Дай си номера или скайп-а, за да се запознаем. " Търся съвет, не запознанство.

Коментари

2.   Недей да се бараш, ако не е много голям носът ти и всичко е само една разкрасителна процедура никой не може да ти гарантира че ще се получи както го искаш, има жени които си правят повторни операции след като не им харесват резултатите. Мисля че ти трябват доста парички за да се направиш във чужбина, аз не ти препоръчвам България.

3.   Щом си създадена така, така трябва да си останеш. И аз нямам перфектен нос, но въпреки това не ми пречи.

4.   Аз съм също като теб. Имам си една лека гърбица, в профил не е много красиво, но не е и фатално. Просто и мен ме е страх от ефекта, а и близките ми все ми казват, че не одобряват да си правя такива интервенции и аз все гледам да угодя, иначе отдавна може би щях да съм го направила...
Просто не се вманиачавай, на хората не им пука за нашите носове, а е само в нашата глава и желанието да сме харесвани.
Ако дишаш добре с него нямаш проблеми.

5.   Радвай се на това което ти е дала природата защото нали се сещаш че леката чупка можеше да е гърбица.

6.   Моя съвет е да си направиш операция. Аз съм жена и съм на мнение, че колкото и да си красива, гърбавия нос проваля всичко. Моя приятелка беше със същият случай като твоя. Оперира се, и няма по щастлива от нея. Просто избери добър доктор. Успех!

7.   Мисля, че чупка в носа е изключително голям недостатък, който много ще ти пречи в живота. Чупката не пречи на другите хора, а на теб. Срива ти самочувствието тотално до обсебване. Така че, без да се колебаеш, още утре запиши час при някой лекар.

8.   Да ти имам проблема. Като не си харесваш носа или се примири и започни да се харесваш такава каквато си, или го коригирай, както и сама си се сетила, че можеш да направиш. Има хора с обезобразени лица от катастрофи, пожари, различни болести.... ти си седнала да се комплексираш за носа си. На 21си.. започни да мислиш малко по-зряло, външността не е всичко. Който не те харесва -пътя, чантата и за хляб. А ако ти не се харесваш, тогава няма как да очакваш и другите да те харесват.

9.   Номер 8 евала! На същото мнение съм. Има хора с вродени проблеми на кожата или структурата, а ти се притесняваш за един нос. Оценявайте това, което имате!