Споделена история от Спорт и красота

Махане на мустак
Здравейте, момиче на 16 съм и проблема ми е следния - от дълго време имам нещо като мустак което всъщност по-скоро е русо мъхче което трудно се забелязва освен ако някой не стой на няколко сантиметра от лицето ми и не се взира. Преди време започнах да си го махам с лентички, но след тях ми оставаша лепило по кожата и също така ми излизаха няколко пъпки на мястото. Тези пъпки завяхваха по седмица и просто за мен е страшно неприятно да имам пъпки точно над устната. Пробвах и с пинсета, но е по-болезнено и изисква страшно много време. Държа да си махам мустака защото нито е красиво, нито пък искам да боцкам на гаджето ми. Предложете ми друг начин за махане или моля ви кажете с какво да се мажа, за да не ми излиза нищо там след като си го махна с лентичка. Моля модераторите да публикуват историята ми!

Коментари

1.   Аз ходя на козметик-взима ми четири лева да го махне с кола маска и нямам проблеми с пъпчици и такива неща. Много по-различно е от колкото сама да си го махаш-все пак тези жени си знаят работата и аз съм напълно доволна. Ходя някъде на два месеца веднъж плюс оформяне на вежди, защото всеки път като ги направи до следващия съм ги развалила.
Иди веднъж... не са толкова много пари и ако не ти хареса резултата можеш да не повтаряш пак. Една приятелка си ги, , бръсне", но според мен не добър вариант... другото което се сещам е с крем-депилатоар.

2.   Вече няма какво да направиш! Сега вместо русо мъхче ще имаш чернс брада... Ходи на козметик и ще си ок

3.   Отиваш при козметик за кола маска?

4.   Според мен най-добрият начин за обескосмяване на тази област става с конец. След това косъмчетата ще стават все по-рядки и все по-тънки. Недей с пинсета, защото после стават твърди както при веждите, ще съжаляваш.

5.   Най-доброто и безболезнено е фотоепилацията. Струва 20-30 лв всяка процедура. Прави се веднъж на две-три седмици и ефекта е траен. Още от втората процедура ще видиш разликата. Само не знам дали можеш да си правиш фотоепилация на 16, провери.