Споделена история от Спорт и красота

Боен спорт
Здравейте драги читатели на този прекрасен сайт. Редовно го посещавам и участвам в дискусии, дал съм и много ценни съвети, само че сега аз се нуждая от един такъв от компетентен по темата човек. Отскоро вече не пия, но се чувствам леко зависим, изцяло психически и осъзнавам, че единственото нещо, което ми доставя удоволствие е спорта, по-точно кикбокс или муай тай. Много бих искал да започна такъв, даже съм се насочил къде да започна, треньор, зала и т. н., та бих искал хора, които са тренирали да изразят мнения. Да ми кажат как са настроени хората там. Позитивни ли са? Можеш ли да създадеш приятелства чрез тренировките. Най-вече искам да се обосновя защо искам точно боен спорт, в частност кикбокс. За да се откаже човек от алкохола трябва да го замести с хоби, което му доставя удоволствие толкова, колкото и алкохола, а за мен удоволствие е спорта. Тичам, скачам на въже, правя лицеви, коремни преси, клекове, но искам да го съчетая и с кикбокс. Фитнес не мога, тъй като работата ми е достатъчно натоварена физически, така че не се нуждая от силов спорт, пък и имам проблеми с кръста, които в скоро време ще ги оправя. Искам да тренирам, за да се чувствам добре и моля ви приятели дайте мнение какво е на тези тренировки.

Коментари

1.   Не само може да срещнеш много приятели, а защо не и приятелки :P Спорта наистина е много приятен, но изисква много издръжливост. Евентуален проблем ще са ти честите контузии... И ако това ти стане хоби трябва яко ядене. Аз тренирах 2 години, играх в по-ниските категории до 69 кг. Чувствах се много добре, а и самочувствието се повишава. Като цяло спорта е супер и ще създадеш нови приятели. Успех!!! И да разказваш след първата тренировка ^. ^

3.   Благодаря ти.Ще разказвам.

4.   Здравейте и от мен, тренирал съм боен спорт, карате-шотокан, и че чувствах чудесно и физически и психически. Много се държеше на дисциплината и взаимното уважение, тренировките започаваха с кратка медитация. За муай тай, в България на много малко места се практикува, кикбокс е добър боен спорт, много тежък, иска се много твърдост и издържливост. Аз, ти препоръчвам, или кикбокс запиши, или карате-киокушин, най-твърдия стил карате, има удари от кикбокса.

5.   Благодаря ти за вниманието.Ще се пробвам на кикбокс,просто мн ми допада.