Споделена история от Спорт и красота

Как да кача килограми
Здравейте! На 15год. съм, почти 16 и искам да кача маса, тъй като съм висок 180-182см и тежа около 60кг. За закуска почти всеки път ям 2/3 двойни сандвича с месо, кашкавал и си слагам кетчуп или по 3 яйца на очи с хляб. След 1-2часа пак ям каквото намеря, а за обяд пица/пърленка с картофи или някаква закуска. За вечеря 9от10 пъти пържола с картофи или някаква друга гарнитура, а ако не е това-боб, леща или риба. Горе долу ям постоянно

Коментари

1.   Хубаво е и да тренираш, за да качиш и мускулна маса, а не само мазнини. Ето ти една статия, дано ти бъде полезна http://dieta.spisanie.to/диети/1094-диета-за-качване-на-килограми :))

2.   Мини на вегетарианско хранене като наблягаш предимно на тестени и млечни продукти, не пропускай и десертите - гарантирано се качва.

3.   Отиди в някой фитнес център и искай да се видиш с треньор, който да ти изготви режим на хранене и тренировки, някъде към 40-50 лева струва това, но има смисъл. После го попитай за протеини, отиди в мола и там има магазини за такива неща, един буркан с 200 хапчета е към 50 лева, може и 100 да е, но около тези пари. Съчетано с тренировки става супер, протеините не са вредни, не са анаболи, не се тревожи. Имам един приятел за една година взимане на протеини, правилна храна и тренировки и става направо машина, а е на 16, а миналата година беше едно джудже клечка, пълен смешник беше, а сега е уникален.

4.   яж колкото се може повече хляб

5.   Яж много мазнини!По 2-3 чипса чио със пиле те са най-мазнини.Яж пържени картофи мекици препълнени с олио

6.   Мисля, че даже ядеш много, а си доста слабичка. До миналата година бях като теб и ми откриха диабет от 1 тип. Направи си кръвни изследвания и прочети в интернет симптомите.

7.   Чудя се, дали това е ирония, или Авторката е луда.

8.   Абе, едно е да качваш-маса под формата на мускули, друго е да трупаш мазнини с мекици, пържени картофи и вскякава гадост. Да си виждал във фитнесите-големите здрави батковци да опъват мазни банички и мекици между сериите? Поне аз до сега такъв режим не съм виждала!
Най-добре е да говориш с треньор и да ти изготви хранителен план и такъв за упражнение и да ти препоръча протеин. Но, ако нямаш финансовата възможност има примерни в интернет има достатъчно информация, ако се разровиш. Относно протеина-мой приятел пие един в златисто пликче gold whey пише и има американския флаг, но не знам марката, за този протеин гарантирам, че върши добра работа, но може би е най-добре някой който разбира повече да ти препоръча такъв който ще е най-подходящ за твоята форма и цели.