Споделена история от Спорт и красота

Масло от шипка за белези
Здравейте,
В пубертета имах доста пъпки и ми останаха дълбоки белези отстрани по бузите и слепоочията. Доста години не предприемах нищо, защото смятах че няма да има ефект. От известно време научих за маслото от семена на шипка, което действа срещу белези. Разгледах в интернет и имаше доста положителни резултати. От близо два месеца се мажа с него, но само вечер, защото прочетох че не било хубаво да се показваш на слънце след намазване. Не знам струва ми се, че като че ли малко започват да се заличават, но все още няма много видим резултат.
Исках да попитам дали някой от вас е ползвал такова масло, имало ли е резултат и след колко време. Дали е възможно белезите да изчезнат напълно? Аз продължавам да мажа и съм решила поне 1 година да мажа, да видя дали ще има някакъв ефект.
Ще се радвам да коментирате, благодаря предварително.

Коментари

1.   до авторката:от къде мога да си купя такова и колко струва? Според мен продължавай да го ползваш, защото ще има ефект. Преди ползвах acne out и от него ми останаха такива белези, но сами се заличиха. Искам и аз да си купя да го пробвам и ще съм ти благодарна, ако кажеш къде да си намеря.

2.   Какво наричаш белези? Вдлъбнати/ изпъкнали кожни части или червени/ лилави петна? Първите се повлияват много трудно и само с масло трудно (дори невъзможно) да се справиш - най-добре се консултирай с дерматолог и започни редовно ексфолиране на кожата.
Ако са петна, маслото би ти помогнало и то доста ефективно, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да използваш слънцезащитен крем, защото положението ще се влоши, това е сякаш да избелваш блуза с белина и едновременно да я боядисваш, реално ще съсипеш материята, същото става и с кожата.
Успех

3.   От авторката

До номер 1
В почти всяка по-голяма аптека (Ремедиум, Медеа, Сейба и в Lilly) го има и струва между 4.80- 5 лв за 10 мл, но това стига за 2 месеца.

До номер 2
Третирам дълбоки вдлъбнати белези. Да и аз не съм сигурна дали ще помогне, но гледах клипчета в нета за доста жестоки дълбоки белези, които се заличават и за това реших да опитам, макар че може и да е само реклама.