Споделена история от Спорт и красота

Много сладко - някакви съвети?
Здравейте! Момиче съм на 17 години. Имам следния проблем-ям прекалено много сладко, от което пълнея ужасно много. Сигурно ще кажете"Ами просто спри и не го яж, какво толкова трудно има? " Е, да ама аз съм пристрастена, наистина! Никога не съм била пълна, всички в семейството ми са слаби. Не съм от най-високите, 1. 56 съм и винаги съм си била около 43-44 кг. (сега съм около 50-51)Имаше период, в който бях 38 кг., но тогава се ограничавах доста и спортувах всеки ден. Сега също полагам грижи за тялото си и спортувам, но просто тази мания за сладко ми пречи много и не постигам нищо! Бихте ли ми дали предложения как да се откажа, какви опасности ме чакат, ако продължавам така? Наистина ще съм ви много благодарна.

Коментари

1.   Освен ако не се скъсаш от бягане, няма да стане. И под бягане, имам предвид по час и половина два. ГОворя за 25 километра всеки ден. Дори и тогава, пак няма да има особено голям ефект, защото просот ще ядеш повече сладко. Проблема е, че освен тотална липса на време, на 35-40 години, ще започнат да те болят колената.

2.   номер 1, това някаква подигравка с момичето ли е? мила, за тази височина килограмите ти са добре. да, може да свалиш 3-4, но и с тях не пречи. при мен ситуацията е подобна, аз обичам да си хапвам от всичко по много и не върви да си правя диети, защото не издържам повече от 3 дена. но напоследък отслабнах защото ходя на работа и на училище, излизам, правя редовно секс и танцувам

3.   №1 ще те направи маратонец. Какви 25 километра, ти добре ли си? Авторке, решението го знаеш, приложи го отново и проблема ти е решен. От много сладко ще останеш без зъби, но ще се сдобиеш с диабет и доста голям товар на гърба си. Направи това "Имаше период, в който бях 38 кг., но тогава се ограничавах доста и спортувах всеки ден. " Нищо повече, вече знаеш как се прави, направи го пак, докато ти стане навик!

4.   Притесняваш се от 51 кг, но 38 кг определено е проблем!

5.   Медът е добър заместител на сладкото.

6.   Изисква се воля. Много воля! Само тези, които никога не са променяли начина си на живот, не знаят какво е. Започни да се храниш по-здравословно. Сведи тестяното и хляба до минимум. Също така и чипосвете, и сладките неща. Започни първо по малко. Започни на ден да си определяш какво количество сладко ще изядеш. Примерно, един десерт на обед, и 4 блокчета шоколад след вечеря. Недей да ядеш повече от това. И така една седмица, след това сведи сладкото до един десерт на обед, и 2 блокчета шоколад след вечеря. На другата седмица, отново намали порциите. После започни да пропускаш дни, в които да ядеш сладко. И така, докато не стане по веднъж-два пъти на седмица. Тези дни се водят като cheat days. Тогава може да увеличиш сладкото (но не прекомерно), за да привиква организмът ти към нискокалоричната диета, и да спреш да сваляш килограми. Също, плюсът от тези дни е, че не спираш напълно и до живот това, което ти вреди. Ако го спреш напълно, ще жадуваш за сладко всеки ден, и някой ден просто ще се натъпчеш с де, що видиш-сладко. Същото важи и за другите нездравословни неща. Яж повече зеленчуци, риба. Замени пърженото с печено, или варено. На скара също, ако имате. Намали въглехидратите, движи се повече, и спортувай. И за Бога, каквото и да правиш, не падай под 40кг! Не е здравословно и красиво, само ще си навлечеш куп здравословни проблеми. За твоята височина, смятам че към 45-52кг., ще си най-добре, и най-здрава.

Успех! И запомни, нещо повторено сто пъти, се превръща в навик. Та, и при теб така. Отначало ще ти е възможно най-трудно, но вярвай, с времето ще става все по-леко.

Depravity

7.   Е, 50 кг и вече дебела. Това е психологически проблем в главата ти. На него обърни внимание.

А за сладкото да, пристрастява се човек. Ами трябва да отвикнеш. Намали го; яж от време на време, но не често и не по много. И не се чувствай престъпник че си изяла 1 шоколад, или да мислиш, че ще станеш дебела. С такива мисли вредиш на психиката и на тялото си.
тялото си отмъщава, запомни това. Ако не го харесваш и го тормозиш, клетките помнят и си отмъщавт.

8.   Яж черен шоколад! Или въобще шоколад, но гледай да е сутрин, съчетай шоколада с диетата на Ваня Червенкова!

9.   Ей какви проблеми имат хората. Не мога да спра да ям сладко - еми не си купувай и няма да ядеш. Голям проблем - ще кажеш, че ще отказваш наркотици.. Яж плодове и мед. "Сигурно ще кажете 'Ами просто спри и не го яж, какво толкова трудно има? ' " - а ти какво очакваш да ти кажем? Да дойдем да ти вържем ръцете ли? Няма друг начин, освен да го заместиш с нещо или просто да го спреш.

10.   На тази височина спокойно можеш да качиш до 250 кг. тогава разбира се няма да можеш да се движиш сама, но изчакай и тогава започни да спортуваш и да отказваш сладкото. Сладкото е отрова.

11.   Мед не се продава!!! Аз имам алергия към мед би трябвало да получавам супер кризи като ям мед, ял съм много мед през живота си, но само един път имах криза (което значи само един път е било мед и всичко друго е глюкоза, аромати, оцветители и епичен етикет с поетична история за пчеличките :) вместо сладко си мисли за друго нещо което харесваш. Примерно спорт, секс т. н. заместител на сладкото :)

12.   Ами ти си си съвсем добре! Даже перфектна. А на 38 кг не си била слаба, а кльощава. Извинявай, не целя да те обидя. Изказвам мнението си.
Ж28

13.   Яж мед когато ти се дояде сладко. Постепенно намаляй дозите. Ако трябва си мери грамажа. Ако ядеш много сладко те чакат много болести. Диабет, проблеми с костите и зъбите, със сърцето и още много.

14.   Номер 5 медът си е сладко. Тялото не прави особена разлика между бяла захар и мед - все полизахариди!
Авторке, без ограничения не става, много добре го знаеш. Воля трябва. Дори и да спортуваш диетата пак е задължителна. Лошото е, че колкото повече остаряваш, толкова повече трябва да се ограничаваш и контролираш.

15.   От това, което прочетох, мисля, че сама знаеш, кое може да ти помогне, макар да смятам, че си си добре. :)Коментар № 5 е прав-наистина медът е заместител.
Може би трябва да се ограничаваш, хапвай но по малко и не прекалявай, защото може да имаш проблеми със зъбите, а да ходиш на зъболекар не препоръчвам на никой.
Успех!

16.   Пробвай да заместиш сладкото с плодове или постепенно да го намалиш. Наистина е трудно, аз имах същия проблем преди време, но постепенно спрях да ям сладко и сега дори ми е гадно като ми предложат нещо подобно. Нужно е време и най-вече воля. Успех!

17.   Здравей! Може да си качила няколко килограма, но не смятам, че е болка за умиране. Стига да пожелаеш, можеш да ги свалиш. Но имаш по-голям проблем - прекомерното ядене на сладко. Това, според мен, е много по-сериозно от 3-4 килца в повече. Дори да не беше напълняла, пак щеше да е много важно да се опиташ да промениш тези навици, защото няма да ти се отрази добре за в бъдеще.
Работата със захарта е такава, че колкото повече сладко ядеш, толкова повече организмът ти има "нужда" от него. Казваш, че си развила зависимост и това донякъде е така. Това е т. нар. "въглехидратен глад", в който ти пада много рязко кръвната захар, която първоначално се е покачила пък прекалено бързо, заради поглъщането на голямо количество сладкиши и шоколади, след което нивото й рязко слиза надолу, а ти имаш чувството, че ако не изядеш нещо сладко, ще припаднеш. Тялото ти е свикнало да получава големи количества от тези изкуствени захари и със сигурност няма да е лесно да се откажеш. Но не и невъзможно! На мнение съм, че всеки може да промени диетата и хранителните си навици към по-добро, стига да има желанието за това. Просто трябва да заместиш сладкото, с нещо по-хранително и полезно, от което можеш да ядеш в по-големи количества, без да се притесняваш, като например плодовете. Освен, че са източник на витамини и минерали, някои са много свежи и приятни на вкус и ще те заситят. Друг вариант е да си хапваш мед, домашно сладко или компоти, които със сигурност са по-добра алтернатива от вафлите или бисквитите. А като цяло, гледай да промениш начина си на хранене така, че да включва повече зеленчуци, сурови ядки, млечни продукти, яйца, месо, с които да можеш да се чувстваш сита, без да е нужно да ядеш сладко след това. Не казвам напълно да го изключиш от храната, но малко по малко, трябва да го ограничаваш, докато не стигнеш до момент, в който вече няма да изпитваш тази нужда. Недей да се отказваш изведнъж, ами ден за ден намаляй количеството.
Друг съвет, който мога да ти дам, е да пиеш много, много вода! Хидратацията е от огромно значение за здравето, както и за тонуса и има определяща роля при детоксикацията на организма. Можеш да си правиш чайове, шейкове или да си изстискваш сокове, за да си разнообразиш вкуса, а и за да има доза сладичко, все пак. Във всеки един момент, в който усетиш, че те наляга гладът за сладкото, побързай да го притъпиш малко с вода.
Общо взето, спирането на сладкото е малко като спирането на цигарите. Иска се постоянство и силна воля, както и куп други неща, с които да заместиш навика. Но веднъж мотивираш ли се, няма начин да не успееш.

18.   Има едно решение, което поне при мен действа: не купуваш шоколад. Като няма и да ти се яде, няма. Издържиш ли един-две дена, нататък е по-лесно. Колкото повече не ядеш, толкова повече няма да ядеш. Дори няма да ти се дояжда.. Пробвай. Номерът е да НЕ ДЪЖРИШ ШОКОЛАД ОКОЛО СЕБЕ СИ! Късмет!

19.   Аз имам същия проблем, и вече си изпочупих зъбите от това проклето сладко-сега съжалявам, че не съм си ги мил навреме, или изобщо съм посягал към сладкото, ама няма връщане назад!

20.   Вземи си хранителна добавка съдържаща в състава си хром, намалява значително апетита към сладкото.