Споделена история от Спорт и красота

Вода с лимон?
Здравейте. Искам да попитам хора които са пробвали, има ли ефект от вода с лимон, за отслабване. Някой казват да, други че било пълна простотия. Искам да пробвам защото искам да отслабна, правя упражнения но искам да сваля около 5 кг. Сега съм 53, висока съм 1, 60. На 16 съм, ако е от значение.

Коментари

1.   Значи, ако е така всички ще стоим и ще пием само вода с лимон и ще изгаряме излишните мазнини. Това звучи доста кумично. Значи, за да отслабнеш, първо ти трябва да си създадеш калориен дефицит в храната, с други думи трябва да изразходваш повече, отколкото приемаш. Мога да ти говоря много неща в детайли, но не те познавам, нямам достатъчно информация за теб, с какво се храниш, колко се движиш и прочие и прочие.

2.   При мен лично има много голям резултат, в самия лимон е "магията". Но не спирай да си тренираш, топлата вода с лимон прочиства организма и те поддържа в тонус, но е само добавка, не отхвърляй упражненията, защото тях нищо не може да ги замени.

3.   При мен за съжаление такъв ефект няма, не съм отслабнала, но поне лимонът съдържа много витамин С, та е полезен за имунитета. А иначе с годините се убедих, че трайно отслабване са получава само със спорт, никакви хапченца, прахченца и чудодейни диети не върша работа в дългосрочен план.

4.   Здравей!

Сутрин на гладно да се пие топла вода.
Полезно е за организма, не е само начин за отслабване.

Добави и резен лимон.
Дори и супена лъжица мед.
Направо ЧАЙ мед лимон!

Всяка сутрин преди закуската, която трябва да е в хранителния ти режим.
Ако си пристрастена към кафето, пий го след закуската (без захар е детично, но на гладно- опасно).

За 1, 60см добре е да тежиш от 50 до 60кг. Под тези килограми е опасно и грозно особено ако нямаш мускули, а само кожа и кости. За твоя ръст при здраво стегнато тяло 55-60кг. ще са оптимални. Над 65-70кг вече са повече, опасно и грозно както 40-45кг.

Подобри си хранителния режим, тренировки на този етап не са ти нужни.

Закуска, Обяд, Вечеря. По едно и също време.

Яж разнообразна и истинска храна - плодове, зеленчуци, варива, месо, риба.. абе ГОТВЕНО!
Без газирано, тестено, захарно, алкохол и тн..

И един съвет: не се прихлавсвай по диети, вегани и тн. Спазвай режим за цял живот (не 90 дневна диета йо-йо и тем подобни).

Обширна е тамата, затова набързо ти нахвърлях основни и важни неща. Лесно е да се поразровиш из интернет, относно храните, стига да ти се занимава.. а за здраво и красиво тяло се иска ВОЛЯ, а след това хранителен режим и тренировки.

Успех!

5.   Аз ходя на фитнес и треньорът ми каза, че храненията е добре да са 6, тоест храната, която са ти е деня(закуска, обяд, вечеря) я разделяш на половина всяка. Примерно закуска в 8 и 10, обяд 12 и 2 и т. н. По лесно ще се усвоява от организма и така е малко вероятно да се превърне в мазнини.

Хубаво е освен упражнения да правиш и кардио (тичане, каране на колело, скачане на въже, нещо, което да забърза пулса ти)

Пробвай с разделно хранене, намали шоколада(въпреки че трябва, аз просто не мога), чипсове и т. н. Пий повече вода(с лимон, лимонът свива мастните клетки и така се разграждат по-бързо, но няма как без останалото да отслабнеш).

Според мен не е хубаво да си на диета. На нашата възраст не е хубаво. Просто намали количеството и увеличи движението и яденето на плодове.

Чела съм, че постоянно в тялото се разграждат калории, дори когато седиш или слушаш музика.

Не бива чак толкова да се притесняваш, това са само 5 кг, но ако ще се чувстваш по-добре в тялото си без тях, те чодкрепях изцяло.

6.   Като цяло не се оплаквам от тялото си, а от ханша, който е много широк и дупето ми изглежда много голямо за което отнасям подигравки най-редовно, а имам и бричове. От много време опитвам, всичко се оправя само бричовете не. Баба ми и майка ми имат. Казват, че това си е наследствено и не може да се промени.
От авторката

7.   Нормално след като влезеш в пубертета ханша да се разшири. И моят е много голям и въобще не се харесвам, но мисли така: поне когато раждаш ще ти е по-лесно. Не бива да им обръщаш внимание. Поне си здрава. А за дупето, сега е по-модерно да е голямо. Някои момичета а толкова тренират, за да им се оголеми, ти си го имаш тва по рождение. Радвай се

8.   Лимона ти балансира кръвната захар и ако си гладна ти убива апетита на 100% за около 2 часа. Освен това лимонената киселина възстановява електролитния баланс на кръвта, полезно е много и ти препоръчвам да пиеш всеки ден вода с лимон.

9.   До 7: Нищо против авторката, обаче едно е да имаш голямо дупе, друго е да ти е оформено. Всички търсят голямо дупе, но оформено.

10.   Номер 4 не съм съвсем съгласна. Висока съм 160 см, тежа 46 кг и си изглеждам нормално. Строго индивидуално е