Споделена история от Спорт и красота

Какво да правя с тялото си?
Здравейте,
Не съм красива, защото съм дебела. Никой не ме харесва. Пробвала съм много диети, но не мога да ги спазвам. За спорт много нямам време и нямам самочувствие да изляза с такъв вид. Нямам и най-добри приятелки да изляза с тях.

Предварително, благодаря!

Коментари

1.   Уважаема, просто е - ако искаш да си промениш физиката, ЩЕ ТРЯБВА да намериш време. И ще се потиш, и ще се смазваш от тренировки, и ще ядеш здравословно, и ще се храниш по график, и още сто не особено приятни неща. И ако успееш да си пребориш мързела, първоначалното притеснение и кофти храненето - резултата ще си заслужава, уверявам те ;) Друго решение не мога да ти дам.

bile

2.   Смили се над тялото си - спри да преяждаш.

3.   Без спорт и правилно хранене няма как да стане. Аз така с години пробвах всякакви диети и не става и не става. И да става е времнно.

Ако те мързи да спортуваш, като за начало гледай да правиш по-дълги разходки. После лека по лека почни да бягаш - в началото на почивки - примерно 100 м бягаш, 100 вървиш. Не е необходимо чак толкова време. 2-3 пъти седмично по 20 мин е напълно достатъчно. Когато спортуваш със средно по интензитет темпо притъпяваш и апетита и така ще започнеш спонтанно да регулираш и начина си на хранене.

Най-важното е да не става рязко, защото ще се пренатовариш и ще изгубиш интерес. Колкото ти е възможно - толкова. Просто започни от някъде, без да се напъваш. После от самосебе си ще се получи лека по лека. Даже колкото по-бавно толкова по-добре, защото ще е по-ефективно.

От личен опит ти казвам, че докато не започнеш от някъде, ще си стоиш цял живот дебела. Ако отслабнеш дори и 2 кг, ще се мотивираш и ще ти става приятно, докато спортуваш и ще става по-лесно нататък. Въпроса е просто да започнеш и постепено да си изградиш навик. В началото може и да е малко насила, но после е лесно.

Забрави диетите. Докато не комбинираш правилно хранене и спорт, ефективни резултати няма да имаш и това ти го гарантирам на 110%. Аз лично си ям от всичко, вкл. и сладко, просто гледам да е една идея по-малко от всичко. Дори само вечерята да намалиш с 20-30%, а през деня да си ядеш нормално и като комбинираш и със леко бягане 2 пъти седмично по 20 мин е достатъчно, за да отслабнеш в рамките на година и да си си нормална.

4.   Начи гледай са. Ще правиш домашни упражнения като те е срам да ходиш на фитнес. Ще ядеш само плодове зеленчуци и некви супички и то без хляб. Вечер пропускаш яденето. Ако пък не можеш и много ти се яде, клъвни си примерно половин бананчи. Ще клякаш. Добре е да си купиш некви гирички, ама не по 2 кг, ами от 5 и 7 кг. Не използвай асансиор. Всяка изгорена калория е важна. Още едно добре нещо е да постиш, ако ти е по силите. Хем ще свалиш, хем ще си изчистиш организма. Газирано и сладко просто забравяш. Най - важното нещо е мотивацията брат ;) Помни, че ако хапнеш едно парченце шоколад, ще си дебела и няма да имаш мъж. Но аз вярвам в тебе, че ще успееш. Само за 6 месеца се свалиш драстично. Кво са 6 месеца? Ей го кога беше нова година. Давай!!! :*

5.   И ние какво да направим, постарай се да отслабнеш и да имаш добро приятелки за излизане.

6.   Е, никой не е казал, че е лесно. Оня ден бях на йога в най-голямата жега, направо щях да се удавя от пот, а по едно време направо ми се ревеше от умора, ама си струва.

7.   Не се притеснявай, но ако искаш да промениш нещо в себе си, трябва да имаш желание и воля. Няма да е лесно, но не е невъзможно. Аз бях в същата ситуация, но с много желание, сега вече съм в отлична форма. Винаги съм била против диетити, но за сметка на това спортът е много важен за мен. Аз постигнах желаните резултати, спортувайки и с помоща на хранителни добавки. Спортувах по 2,3 пъти в седмицата и си купих хранителни добавки от https://healthstore.bg/. Аз си ги поръчах онлайн, но ако не си много запозната , може да отидеш на място. Един от магазините им се намира в София на ул. "Акад. Стефан Младенов" №1. На мен този мой режим наистина ми помогна, надявам се и при теб да има ефект. Успех, миличка!

8.   8, и на мен ми се иска да започна да приемам някакви добавки или витамини, които ще ми помогнат да отслабна по-бързо, трябва да отида в този магазин, за да ми обяснат по-подобро кое би било подходящо за мен.