Споделена история от Спорт и красота

Отслабване с 5кг без много ограничаване откъм храната
Здравейте! На 15 години съм, висока 1, 63 и тежа около 52-3 кг. Моят проблем е, че не си харесвам тялото. Имам изградени мускули на краката, които си харесвам, но заедно с тях има и мазнини, които карат краката ми да изглеждат прекалено дебели. Тренирам от месец в отбор по плуване пет пъти в седмицата, новият сезон от септември ще продължа. Иска ми се да отслабна излишните три килограма и целулита от тялото си. Знам, че става със спорт (което за мен не е проблемът), и режим на хранене (което всъщност е проблемът). Много обичам сладко. Това е единственото нещо от вредни нещата, без което не мога. Иначе без мазнотии и тестени, пържени неща мога. Даже от тях изпитвам погнуса. Та, въпросът ми е дали има хора, които без много ограничения, понеже сега раста и не трябва да пазя стриктни режими, биха ми дали някакви съвети как да отслабна. Също да споделите мазила, маски, които на вас са ви помогнали с целулита. Благодаря ви предварително. :)

Коментари

1.   Трябва ти кардио (бягане) в зала или на парк, прави го всеки ден за по час примерно а храната - може да ядеш и сладко но в малки количества, спазвай калории около 1300 на ден приблизително! Препоръчвам да ядеш малки-срерни порции през 2 часа- това ще ти забърза метаболизма! Храната - 60% протеин 20% въглехидрат 20% мазнина! Препоръчвам ти да ядеш храни като: боб, мюсли, пържола, яйца, мляко, салати, плодове, зеленчуци и така. Може би ще се зачудиш защо ти е мазнина и въглехидрати, трябват ти повярвай ми! Но в малки количества. Въглехидрата дава енергия, мазнината помага за изгарянето на калории. Избягвай кола и захар. Успех, надявам се да съм бил полезен.

2.   Нищо не знаеш, отслабване се получава с отрицателен калориен баланс - по-малко храна. Спорта не гори много, но отваря апетит. За да изгориш един шоколад трябва да плуваш непрекъснато 1 час.

3.   Захарта не ти е нужна в растежа така или иначе. А щом обичаш сладко, плащаш и цената.

4.   Щом тренираш първото, което трябва да знаеш е, че КИЛОГРАМИТЕ НЕ СА ВАЖНИ!!! Може да тежиш 80 кг. и да изглеждаш като богиня. Това е така защото мускула тежи много повече от мазнината, а изглежда по-добре. Теглото за ръста ти е идеално. Според мен не трябва да отслабваш, а да се стегнеш и да изчистиш мазнините. За съжаление- да трябва да спреш сладкото, но повярвай ми направиш ли го няма да ти липсва. Ако искаш да влезеш във форма трябва да се храниш минимум 3 пъти на ден. Може да ти звучи нелогично, но когато даваме на организма си редовно храна той НЕ натрупва мастни депа, а когато му даваме нередовно храна, например 1 път на ден той се "запасява за черни дни" и за това дебелеем. Дано послушаш съветите ми. Аз съм треньорка във фитнес, висока съм 160 см, тежа 52 кг. и имам плочки на корема ;). Поздрави.

5.   И аз имам същия проблем. На 15, момче, имам мускули, обаче не мога да сваля излишните 4-5 кг мазнини