Споделена история от Спорт и красота

Пиърсинг на зърната
Здравейте,
Много ми се иска есента да си направя пиърсинг на зърната (на 20 години съм, ако това изобщо има някакво значение? ), много ми харесва. Искам от доста време. Но честно казано доста се притеснявам, не толкова от болката при слагането, а от това, че е възможно да загубя до някаква степен чувствителността в тази област, поне това четох из някакви форуми :)) Бих се радвала, ако споделите опит и мнения (не относно това дали ви харесва, или не). :) Също евентуално къде в София би било най-доброто място да се направи?
Благодаря :)

Коментари

1.   "на 20 години съм, ако това изобщо има някакво значение? "

Разбира се, че има значение.
На тази възраст може да се каже, че вятър те вее на бял кон и не е добра идея да правиш неща, в които не си сигурна и които са дълготрайни и необратими... Примарно като татуировките - много са модерни, всеки се описал целия и се фука, но как ще ги махате когато им мине модата??

Единственото сигурно нещо в живота е ПРОМЯНАТА, така че когато се пробивате и драскате, имайте едно на ум.

На 20 години, явно имаш много свободно време и някой друг те храни и ти плаща сметките - човек, когато няма какво да прави, му минават едни такива нездрави мисли...
Измисли да се ангажираш с нещо смислено, на пълен работен ден, и тогава няма да мислиш за глупости ;)

2.   По-добре недей! Първо наистина има шанс да загубиш чувствителност, второ мястото е деликатно и има шанс от инфекции и тогава става много гадно. Може да се стигне до доста сериозен проблем. За това потърси някое бижу, което може да се прикрепя без да се налага да дупчиш.

3.   Аз съм имала пиерсинги но само по лицето, сега са ми останали като малки дупчици. Не знам но на мен тази идеа не влече за зърната но щом на теб ти харесва. Много ме болеше като ми пробиваха устата отгоре, защото това е кожа и е плътно а за зърното не знам какво ще е. Много си я харесвах но явно не й е било писано на горката и взе че падна а мястото се запуши отвътре. Не мисля че ще се загуби чувствителност, по добре се консултирай със спецелист във тази област, отиваш на място и питаш.

4.   Номер1, да съм ти искала тъпото мнение на абсолютен, недоволен от живота комплексар? Не :) След като не можеш да отговориш на въпроса, който конкретно ме интересува, не се бутай да коментираш. Най-малкото, защото нямаш идея какво на какъв кон какво ме вее. Освен че следвам в доста добър университет извън България, работя във въпросната дъжрава (виж ти, било възможно на 20 години да си плащам сама сметките и да се храня :О), спортувам, ми остава време и за глупости и хобита, познай как- като не чета по цял ден неща, за които си нямам и представа и не пускам тъпи коментари. Доста неподготвен се изказа и в първата част на коментара, жалко за ниската култура. Хайде хубава ти вечер.
Към номер 2, мерси, аз четох из някакви други форуми, не български обаче, че български така и не намерих, че по-скоро повишавали чувствителността, това с губенето било много рядко... За инфекциите знам, но при добра хигиена и грижа са редки. Такова бижу не съм виждала до момента... Благодаря за мнението :)

5.   Ако искаш да си останеш сама завинаги сложи си и на пусито, не само на зърненцата. :) Баси глупавите хора. И как ще си храниш бебето през тия продупчени цици? Нетрезво мислеща глупава ''жена''.

6.   Офф моля те НЕ се прави на магаре... Щяла да си пробива зърната.. и за какъв х*й ще го правиш това? Първо че е много грозно. Второ че някой ден когато имаш дете и се наложи да го кърмиш - ще суче през пробита боска ли? Жената си е красива по природа и без татуйровки, пиърсинги и купища гримове... Стига се правихте на клоуни...

7.   Ето заради тези неадекватни мнения помолих да не споделяте мнение относно това дали е красиво, или не, моля, само ако имате какво да кажете относно това, което питам, коментирайте.

П. П.
Кърми се без проблеми, млечните жлези не се засягат, неинформирани и яко прости хорица. Имам си сериозен приятел, който ме обожава и не би ме оставил заради подобно нещо, даже напротив, дишайте спокойно, сама няма да остана :) нито неродените ми деца гладни :Д колко тесногръдо, неинформирано и просто общество...

8.   Една моя приятелка лежа 2 месеца в болница заради брутална инфекция. А уж беше в елитно студио (говоря за Пловдив). Просто си помисли повече, не те съветвам.

9.   Пробий само едното!

10.   Пробиването на зърната няма как да попречи на кърменето, справка - всеки учебник по биология.

Не очаквай да намериш полезни мнения относно тази тема тук, преобладаващите коментиращи са grumpy дядовци in the making, обичащи 'натуралната' красота, имащи добре аргументирани политически пристрастия и критични към всичко, което не спада в неактуалния им светоглед.

Не знам в кое студио можеш да се пробиеш, търси такова с повече години стаж в бизнеса, разтърси им портфолиата във фейсбук, виж какви са най-нестандартните неща които са правили, т. н. Доколкото съм чувал или чувствителността се повишава или си остава същата без промяна. Мястото е популярно в западните страни, но тук по-скоро е рядкост. Успех.

11.   До 10 номер! Педро, аз съм на 20 години и мога да й кажа на тая мацка да не го прави защото това е много глупаво ако го стори. Ама явно хората носят главите си за равновесие а не за да мислят с тях. Все едно аз да си продупча уя на главичката. -_-

П. С. Аз съм номер 5 ако има някакво значение.

12.   Много забавно, авторке! Първо търсиш мнението на хората, обаче когато се оказва, че не е точно това, което искаш да чуеш, започваш да обиждаш. Ами като не искаш да разбереш това, което са ти написали хора, защо пишеш тук? Ходи, надупчи се цялата ако искаш, все пак тялото си е твое и не пиши.
В крайна сметка на никой от нас не му пука какво лично ти ще направиш с тялото си и дали ще имаш проблеми след това или не. Ако искаш и кокал в носи си служи на нас ни е все тая.

13.   Няма да ти хареса, но да си кажа мнението, че и за мен това е глупаво, защото нито е красиво даже е грозно и извратено, нито има някакъв смисъл да рискуваш инфекция, загуба на чувствителност и куп други неща, а полза не виждам. А и утре като мине тази мода или ако се окаже, че в един момент вече не го искаш, какво правим? А ако пък скъсаш с приятеля си, после върви търси друг ненормалник, който да харесва дупчени гърди.

14.   Питам конкретно нещо, ако не виждаш, написала съм дори, че последна грижа ми е мнението и не ми е нужно, особено пък на некомпетентни хора. :)

15.   Питам конкретно нещо, ако не виждаш, написала съм дори, че последна грижа ми е мнението и не ми е нужно, особено пък на некомпетентни хора. :)

16.   П. П
От прости хора няма как да се обидя, още повече непознати, намерих нужната информация в малко по-нормален форум, бих искала да не получавам повече имейли от тази тема, ако е възможно :)

17.   Н.12,

"Бих се радвала, ако споделите опит и мнения (не относно това дали ви харесва, или не)"

Тя какво пита, а вие какво и отговаряте? Ок, на вас не ви харесва, но не това е въпросът. Ако имате какво да кажете по нейния въпрос, тогава кажете, иначе другото се нарича спам, защото не е по темата. Извинявам се, че се обръщам лично към Вас, това се отнася и за другите. Искам да отбележа, че нямам нищо лично към Вас. Дразня се, когато се постне тема с определен въпрос, а отдолу коментари за нещо абсолютно различно.

Авторке, каквото и да решиш, направи го за теб самата. Ако така ти харесва, ок. Супер. Има много други хора, които няма да мислят, че си магаре, клоун, грозница, и т.н. това този пиърсинг няма да се вижда от всички, а само от човекът, с когото си. Щом той е с теб, значи те харесва с или без обеца на зърната. Не съм запозната, честно казано, с този вид пиърсинг, но и не претендирам да съм. За мен лично изглежда секси, и на мен ми харесва. Аз също имам пиърсинги, но не по интимните места, и на мен си ми харесва. Естествено, има много хора, които те питат "Не те ли боли?", и т.н. Сякаш всеки ден е непосилна болка да носиш обеца, но такива са хората. Не приемат различното. Който трябва ще те приеме, който не те приеме, не ти трябва.

Depravity

18.   до тия които казват че от зърното не става за сучене... а бе вие къде сте били в осми клас по биология. млечната жлеза при жената има повече от един отвор. тя е повече пореста. някой обтурират ама останалите остават

19.   Номер 17, по принцип съм съгласна и нямаше да напиша коментар 12, но авторката сама си го изпроси заради коментарите си, например номер 4. "Да съм ти искала тъпото мнение... " Е, просто не издържах. Това, че е авторка на темата НЕ и дава право да се държи така и да обижда хора, които просто мислят различно от нея.

20.   Да, аз също не останах очарована от поведението и, но и от коментарите тук. Тук важи и максимата "Дръж се с другите така, както искаш да се държат с теб". Но, кое е първото? Авторката ли трябва да се държи любезно с коментаторите, или коментаторите трябва да се държат добре с авторката? Човек, ако има някакво възпитание ще се държи добре с околните, независимо от това как те се държат с него.

Depravity

21.   Аз също се кефя на пиърсинга на зърната, за протокола съм на 21 и сама се изхранвам и си плащам сметките. Не бих го направила, защото имам белези от пиърсинга който съм имала -на устните (на лицето), на веждата и сърфейс пиърсинг под стомаха. Не е приятно да си като швейцарско сирене след като свалиш обеците! Не знам как е на зърната, но на веждата мигрира много бързо и трябваше да го сваля.

24.   Здравейте! Ако някой нов се интересува от темата, аз съм на 24 и имам пиърсинг и на двете зърна. Боли много, казват, че е най- болезнената зона от всички след гениталиите, но болката е за секунди. След това има тъпа болка, по- скоро дискомфорт няколко часа, след което ако пиърсингът е направен правилно няма болка следващите дни. Единствено при по- силен натиск или удар, за което трябва да се внимава. Зарастването също отнема доста време, зависи от организма, но няколко месеца със сигурност. През това време особено първите седмици е много важно да се измива с бебешки сапун поне 2 пъти на ден внимателно, и поне 5-6 пъти на ден да се промива с клечка за уши и кислородна вода. Пак казвам, болката е секунди при самото пробиване, и няколко часа след процедурата, след това болка вече няма :) успех!