Споделена история от Спорт и красота

В търсене на идеалния фон дьо тен
Здравейте! Както всяко момиче в днешно време аз също държа на външния си вид. Изпробвала съм доста фон дьо тени сред които Rimmel Wake Me Up- не покрива достатъчно добре, пада бързо, Maybelline SuperStay Better Skin- ставам на петна, не идържа, Revlon Colorstay 24 Hours попива бързо и... отново не е фон дьо тена за мен, използвала съм и от AVON има и други, но не се сещам в момента. Преди нанасянето на фон дьо тена слагам основа, след това пудра, а самия фон дьо тен нанасям с гъбичка, но резултата е един и същ-попива много бързо, с повечето ставам на петна.. на 3-тия час ефекта е кошмарен... :( Четох доста из интернета, но.. нищо което да ме впечатли и да е на приемлива цена... Доста неприятно чувство е да чуваш как фон дьо тена ни стои зле... Моля ви за съвет.. търся си фон дьо тен който да е не повече от 20 лв да е плътен и да издържа повече време.. също така и някоя пудра ако ми препоръчате.
Моля пуснете темата ми, сигурна съм, че това ще помогне и на много други момичета.

Коментари

1.   Може да пробваш Maybelline Affinitone 24h. Моя приятелка го използва и е доволна. Не е нещо 'уау', но се задържа и изглежда добре. Аз го пробвах веднъж (за 3-4 часа), беше добре. :)

2.   Аз в момента използвам фдт на една марка Aura. Купих си го за 13 лв. и това май е първия фдт, който ми стои естествено и се задържа повече време.

3.   Пудрата се слага след фон дьо тена, не преди него. Щом става на петна значи нямаш добра техника на нанасяне и не фдт ти е виновен. Гледай повече клипчета в ютюб и пробвай.
Ревлонския е много добър фдт, няма как да стане на петна просто. Не си купувай Афинитон, пълен боклук е и да ми дават пари няма да си го сложа.

4.   Аз съм твърдо за Affinitone на Maybelline! Нанася се много лесно, няма никакви петна след това и много хубаво попива. За пудрата, според мен правиш огромна грешка, че я слагаш преди фон дьо тена. Нанася се последна. Бих ти препоръчала пудрите на Лореал :)

5.   Стига сте го препоръчвали тоя Афинитон, за нищо не става. Дори и с база се задържа максимум 3-4 часа, не се нанася равномерно, оксидира и стои на петна.

6.   Пудрата отгоре, а не под фон дьо тена! Това запечатва и предотвратява появяването на лъскавина. Аз съм с доста мазна кожа и съм най-доволна от essence soft touch mousse, струва към 8 лева, стига ми за около 3 месеца при почти всекидневна употреба. Също съм доволна от Garnier Miracle Skin Perfector BB Creme. Иначе съм ползвала какво ли не, с продукт за 20 лева няма да постигнеш много по добър ефект от колкото за 10, за това няма смисъл да даваш 20.