Споделена история от Спорт и красота

Родителите ми не ме пускат да отида в спортното
Здравейте,
И така въпросът ми е как да накарам нашите да ме пуснат в спортното училище? Казват, че няма да си изкарам матурите за 7 клас, а аз ще съм 7 тази година, защото тръгнах една година по-рано, тоест на 6. Тренирам волейбол в Пловдив и искам наистина да се преместя, но родителите ми не ми дават. За мен това е най-важното нещо, а две приятелки от тренировките вече се преместиха. Едната от тях ми каза, че не можело да отида след 7 клас. Изпитите вече минаха, но има и повторни август месец. Моля ви помагайте бързо! До месец вече трябва да съм убедила родителите ми да ме пуснат.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   На твоята възраст бях в абсолютно същата ситуация. Е, на края послушах родителите си и не отидох и сега съм им адски благодарен, че са ме предпазили, защото видях какво се случи с приятелите ми, които отидоха.

Колкото и да ти обяснявам, сега няма да ме разбереш, но повярвай ми, ще сбъркаш, ако не ги послушаш. Просто ги послушай, един ден ще разбереш защо.

2.   Не ти трябва да ходиш там. Във всяко едно "спортно" училище учениците излизат масово неграмотни и недоразвити умствено. Ще се провалиш, продължавай да тренираш. Не е нужно да завършиш спортното, за да станеш изявен спортист. Един приятел, който е в спортното има 5 по БЕЛ, а вчера ми пише:
:Портогалия победиха...
Намери грешката.

3.   Който плаща той казва къде.

4.   №3 Точно пък да казваш на детето си какво ще учи и какво ще прави с живота си е най-голямата тъпотия. В случая обаче... Абе да кажем, че един, който да го е завършил това "спортно" не е свършил като нещо по-различно от някой бачкатор по 12 часа за мизерни пари.

5.   И какво точно плащате?
Спортното училище е безплатно. Плаща го държавата, т. е. данъкоплатците. Аз съм данъкоплатец и нямам деца и нямам нищо против синът ти да учи в спортното училище с моите пари.

6.   Какво стана, отиде ли в спортното?

7.   От авторката : N6 не отидох в спортното, в момента съм в една от най-елитните гимназии в Пловдив и съм много благодарна на родителите ми

8.   Послушай ги и не отивай. Брат ми го преместиха преди 5години. Има само изпити(той е на индивуален план)през 5 месеца. Дори и да се развиеш в спорта и да се занимаваш с него, няма да има какво да следваш и ще имаш спортна кариера, но само до около 30години и после ще ти трябва работа за да се издържал, а само със спортно образование каква работа искаш. Имаш вариант 1. Спортно и треньор като пораснеш 2. Хубава гимназия и възможност да реализираш мечтаната ти професия.
Не си мисли, че Владо Николов е бил в спортно и за това е толкова добър(той вече напусна отбора де, но тва е др тема)
И аз тренирам и съм шампионка на България(няма да кажа на кой спорт)но ще вляза в гимназия. И аз исках в спортното но като видях че брат ми не може да реши и задача за 4клас се отказах.
Помисли добре и направи правилния избор и кажи на майка си и баща си че това е твоят избор и мечта и ще направиш вс за да я збъднеш.
Успех
Момиче 13г