Споделена история от Спорт и красота

Продукти против пъпки?
Здравейте. От известно време ползвам Acne Out лосион и Acne Out измиващ се гел, които доста ми помогнаха, особено лосионът, който отстрани всичките ми пъпки. Искам да ви питам, за всички, които сте пробвали и двете - доволни ли сте и от кое повече? Лосионът действа много бързо, но пък е и по-скъпичък, а количеството е малко. Гелът е доста по-голям, стига за месец и половина - два, но пък за сметка на това действа някак си по-бавно и мудно, накрая действието е едно и също според мен. И какво мислите за другите продукти от серията, ако сте ги изпробвали и от кое сте най-доволни? Също така някой пробвал ли е Neutrogena Oil-Free Acne Wash - ако да, какво ви е мнението за почистващия пилинг и за измиващия се гел? Кое е по-доброто според вас и кое да взема да пробвам? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз съм много доволен от акне аут активния лосион, като аз го ползвам като впръсквам в капачката и с клечка за уши нансям само на пъпките не на цялото лице. А като измиващ гел ползвам този на авен в синьо шишенце. На мен ми помагат и двете и съм доволен.

2.   Аз си купих от лосиона, но тук четох, че е много силен и не посмях да си го мажа направо на лицето. Мазах си в началото на лятото деколтето и раменете и честно казано имаше ефект. Само, че след като ходих на море (там не съм се мазала) не бях почерняла на местата лъдето го бях ползвала. Рамената ми останаха по-бели, все едно съм се пекла с фанелка и то точно до там, докъдето се мажех... голям смях:)))
Не знам какво съдържа, ама внимавайте, че този ефект е малко изненадващ и неприятен.

3.   Чувала съм много положителни мнения за продуктите на Acne OUt против пъпки - лосиони, гелове и т. н., но никога не съм купувала нещо на марката.
Аз лично използвам дълбоко почистващия лосион на Amrita с розмарин. Купувам го от аптеката за около 3 лева. Не е скъп, много е икономичен и върши чудесна работа за борбата с пъпките. Ако си с мазна кожа - още по-добре. Кожата на моето лице е суха и гледам след нанасяне на лосиона да се намажа с хидратиращ гел/крем (AVON предлагат такива;харесвам също тези на Bilka) или какаово масло (аз използвам блокче, можеш да го закупиш от аптека или био магазин).
Не отговарям конкретно на въпроса ти, но реших да споделя какъв продукт използвам и аз.

4.   оцет, най ефективното нещо против пъпки

5.   Ползвам почти всички продукти от серията Акне Аут и не съм доволен единствено от Активния лосион, всички много го хвалят, но аз не видях кой знае какво подобрение... Единствената положителна черта е, че регулира омазняването.
Но все пак всички сме с различен тип кожа, така че, щом ти действа, ползвай го. Реално и гелът, и лосионът действат върху пъпките, но лосионът е "тежката" артилерия, който би трябвало да лекува, докато гелът почиства, хидратира и се бори с възпаленията, но както сам/ сама казваш - по-бавно.
Мога да ти препоръчам маслото от чаено дърво, евтино е и доста икономично - едно шишенце от 6лв (на фирма "Катеко") ще ти стигне може би за половин година, маслото е доста ефикасно, но трябва да се използва внимателно, тъй като е концентрат.

6.   Аз ползвам La Roche-Posay и гела, и крема.
Мога да ти кажа, че останах много доволен! Няма и следа от тях, но да ти кажа процеса е много бавен( смисъл, че трябва да минат поне 4-5 месеца за да има отлични резултати). Сега аз ползвам само гела за измиване сутрин и вечер и съм много доволен. Взимай ги, и няма да съжаляваш!

7.   Здравейте, изключително ефикасно средство срещу акне е Полисорб Плюс. Пъпките изчезват и кожата се избистря.