Споделена история от Спорт и красота

Силиконови импланти - да или не?
Здравейте. За разлика от повечето момичета, които биха прибегнали до тази опция - аз нямам малък бюст или никакъв. Напротив, аз имам прекалено големи гърди (чашка Д), но въпреки че тренирам усилено и цялото ми тяло е стегнато, гърдите ми си остават мега отпуснати и се чувствам като крава за доене! Не искам да съм така. Правила съм упражнения за гърди, вземала съм разни кремове, но резултатът е нулев! Предпочитам да нямах гърди пред тези торби... но както и да е. Та ми се върти в главата мисълта дали да си сложа малко кубика, колкото да държат гърдите приповдигнати? Силиконовите винаги повече са ме кефели от истинските, харесва ми как стоят просто. Какво мислите? Избрала съм си сигурен и уважаван хирург, но пак се притеснявам.

Коментари

1.   На теб ти трябва не силикон, а само повдигане. И все пак това е хирургичекса интервенция, която си крие рискове. Има си и период на възстановяване, който не е никак приятен.

Сама си прецени дали си заслужава, но повечето мъже предпочитат жени, които са се научили да се приемат каквито са, отколкото такива, които се комплексират от външния си вид.

Ако си орпавиш гърдите, ще искаш и други неща след време.

2.   Мъж съм и винаги съм подкрепял подобренията по гърдите!

3.   Недей... Силиконовите гърди са ужасни. Най-вероятно са ти страхотни, просто си си създала комплекс.

4.   Недей. Не ми се вярва да са толкова зле, колкото ги описваш. Според мен, се водиш от имиджа на разни силиконки и чалгеси.

5.   Освен, ако не си на 50 и гърдите ти висят до пъпа, никой мъж няма да предпочете силикон пред истински гърди, особено щом вече са големи.

6.   Има процедури за повдигане на бюста. Много холивудски звезди прибягват до тях, според мен по-добре потърси още малко за различни алтернативи вместо веднага да прибягваш до импланти.

7.   Действай щом не ти харесват, но се консултирай с повече от един хирург! Придържай се към максимално естествена форма (капковидни да речем) и не си ги прави като футболни топки.

8.   По-добре не си занимавай с глупости. Доколкото знам много повече се котират истинските големи гърди, отколкото изкуствените. И между другото внимавай, ако се решиш - силиконът е мега опасен. Вече не се използва именно затова (не знам дали и тук, в България е така). Ако си слагаш, сложи си имплантанти с физиологична течност, която е безопасна.

9.   Аз мисля, че силиконовите импланти са за жени, които нямат никакъв бюст. Аз не открива смисъл човек да си слага силикон когато има голям бюст. Къде е логиката?

10.   По- скоро си направи редукция на гърдите и няма да стоят така увиснали ;) Имплантите няма да ти повдигнат бюста, а само ще го утежнят

11.   Това е твоето тяло и можете да си правите каквото желаете. Успех!

12.   А защо не ги намалиш? Имплантите ще ги държат горе за определено време, после пак ще се отпуснат.

13.   За съжаление крие много рискове и се появяват проблеми дори след години, макар и първоначално всичко да е било наред.

Знам го от приятелки, които имаха смелостта да го направят и сега съжаляват. Иначе и аз бих, наистина после изглеждат много по-готино, но мисля че риска не си струва.
Мисли, че все пак повечето време хората ходят облечени и едва ли това е най-важното, освен ако няма да се снимаш гола, но пък и затова вече си има лек - фотошоп :)

14.   Раждала ли си, ако не си не е препоръчително да си слагаш.

15.   Една колежка имаше силикон, сложен с точно такава идея и на външен вид... колкото мога да видя през блуза с деколте си изглеждаше доста добре и тя също беше много доволна от резултата. Даже не се бях замислила, че може да има силикон просто един ден бяхме навън и тя се притесняваше, че като се разхожда мъжете я зяпат в бюста, защото носеше изрязана тениска и ми каза, че хем ги е направила, за да са красиви, хем я притеснява да я ги показва. Мисля, че в България си ги е правила, но не знам при кой лекар, до колкото ми сподели не е слагала много и е искала да изглеждат максимално естествено без да са увиснали.