Споделена история от Спорт и красота

Момиче спортна натура-грозно ли е?
Майка ми ми каза, че трябва на спра постоянно да спортувам, защото тялото ми изглеждало като на момче и било грозно. Аз иначе нямам някаква мъжка структура, талията ми е тънка, имам гърди и дупе, но краката ми са доста стегнати, имам и бицепси и плочки на корема и това било грозно и отблъскващо за момиче. Ако някой мисли, че се хваля с тялото си-греши! Просто за мен това е готино, мисля, че тренираното тяло изглежда много добре, независимо от пола, но се замислих, че наистина може да е отблъскващо за някои хора. Дали пък да не поспра малко с тренировките?

Коментари

1.   В животът трябва да има баланс. И това не прави изключение. Хубаво е момичето да спортува. Това показва, че не е мързелива, поддържа се, и я е грижа за здравето. Но, чак плочки и бицепси ми се струват прекалено. Намери баланса между спортното и здраво тяло, и женствеността ти.

Depravity

2.   За мен е наистина отблъскващо момиче да има плочки. Не виждам нищо женствено, дори напротив - все едно си с някакъв пич, вместо с нежно и ранимо създание. В случая, майка ти е права.

3.   Освен ако ръменете, ръцет и врата ти не станат по-големи от мъжете със твоя ръст, не би трябвало да имаш проблем.

4.   Супер си, не спирай! :)

5.   Без да те видим, няма как да ти кажем. Някой харесват кожа и кости, други "с извивки" трети стегнати. Ако си просто стегната, няма проблем, ама ако си вече нацепена, наистина може да е отблъскващо. Питай момчета, които могат да те видят, какво мислят.

6.   Важното е ТИ да се харесваш, какво ти пука за мнението на другите, било то и майка ти... все пак тя е от друго поколение! Аз обожавам спортните натури, не някакви измислени лигли, харесва ми е телосложението, както го описа. Не се променяй, особено заради друг!!!

7.   ако ти се харесваш не спирай

8.   if you like it, do it. С други думи вече можеш сама да разсъждаваш така че не се води по чуждото мнение. има достатъчно момчета, които ще те харесват така. И да искаш не би могла да угодиш на всички, просто така работи светът. Един те харесва, друг не...
Слушай сърцето си.

9.   Боже, съжалявам че ще го кажа, но майка ти е луда. Мила, знаеш ли колко момичета мечтаят за твоето тяло? Аз лично се бъхтя от години насам да се стегна много и да имам плочки, но не просто плосък корем и леки мускули на краката. Наистина ти завиждам добросърдечно. Продължавай да тренираш, въобще не е грозно.. разбира се всеки човек си има мнение, някои момчета харесват анорексички, други по-пълни, трети спортистки, но най-важното е ти да се харесваш такава каквато си, защото от там идва самоувереност и самочувствие и се чувстваш добре. Ако се харесваш, то няма смисъл да спираш да тренираш, това е супер. Успех!

11.   Щом ти си се харесваш, не виждам проблем.

12.   Щом ти си се харесваш, не виждам проблем.

13.   И според мене е грозно... няма нищо секси в това момиче да има плочки и бицепси, както споменаха по-горе наистина все едно си като момче. НО... Това е мое мнение, най-важното е ти самата да се харесваш. Ако се чувстваш добре така, въобще да не те засяга кой те харесва и кой не. :) Казвам моето мнение, НО също така ти казвам да останеш вярна на себе си и да не го вземаш особено под внимание, защото реално мнението на никой от тази тема няма значение.

14.   Нямa зaщо дa спирaш сaмо зaщото някои имaт рaзлично мнение оттвоето. Определено нямa дa те хaресaт зaпуснaти, неспортувaщи мъже, но пукa ли ти от тaковa мнение?
Aз съм бившa спортисткa и сегa вече сaмо зa удоволствие си продължaвaм. От личен опит знaя, че мъже спортувaщи и със сaмочувствие хaресвaт спортни жени.
Товa е много труд, дисциплинa, a и увaжение към себе си.
Здрaв дух в здрaво тяло!
Хaххa, познaвaм съвсем пряснa родилкa, която си рaждa с плочките и буквaлно чaсове след рaждaнето беше със стегнaт корем и с плочките "невредими". A бебето здрaво кaто биче :)
Не спирaй! Мaйкaтa ти дa вземе поукa от теб и дa поспортувa мaлко и тя.

15.   Спортните момичета за мен са най-възбуждащи. Не слушай съветите на майка си според мен, все пак обаче не прекалявай с бицепсите :)

16.   По-гадно и отблъскващо от мъж с тяло на круша за мен е жена с мускули. Неслучайно жените са наречени "нежния пол". Тази нежност трябва да си личи. Ние, мъжете, имаме нужда да защитаваме някой и сладуранките до нас ни задоволяват тази потребност. Лично аз никога не бих погледнал жена с мускули като сексуален обект. По-скоро като извратена шега на майката природа и болните амбиции на собственичката.
АКАТИМ

17.   Здравей, аз съм на 14 и тренирам модерен балет. Когато описваше тялото си, имах чувството, че описваш мен... Аз имам широки рамене като на плувец, но това е, защото правя много упражнения за ръце (за салтата ми трябва много сила), краката ми са мускулести, дупето стегнато и т. н. Не спирай да тренираш!!! За мен лично е секси, особено ако говорим за дупето... Че имаш плочки- това е най-страхотното за една жена, защото след като родят, на повечето жени им излиза коремче, защото заради бебето кожата се опъва... майка ми го знае отличен опит. Преди да роди сестра ми, мама е имала плочки и каза, че коремчето и се е прибрало много по-бързо отколкото на други жени и не е останало. Въпреки това е правили упражнения, за да стане стегнат като преди, но след като съм се родила аз сме станали две и е нямала много свободно време... Мисълта ми е:"Не спирай, мъжа ти ще те хареса, такава каквато си и след време всички тренировки ще си покажат добрата страна и не, че се хваля, но много момичета ми завиждат за тялото и не веднъж е ставало спор в у-ще за него, много момчета ме харесват именно заради това, може да не си забелязала, но при теб съм 100% сигурна, че е така... Когато момчетата разберат, че правя повече лицеви наведнъж от тях се засрамват и за да го прикрият казват че приличам на момче, а аз в отговор им отвръщам "Ти също можеше да приличаш на момче ако вдигаше малко по-тежко и беше тренирал повече... " ;))))
Ще видиш, ще проработи, а засега не спирай да тренираш (под роклята се вижда само добре оформеното дупе и крака, а на плажа стегнатото тяло без целулит)

18.   Момиче с големи мускули е красиво!