Споделена история от Спорт и красота

Проблем заради татуси!
Здравейте. Момиче на 18 години съм. Много харесвам татуировки на жени, особено така наречените "ръкави". Бих искала да си направя, имам много идеи, които биха изглеждали страхотно върху ръцете ми. Бих си татуирала или и двете, или поне едната - от рамото до китката. Просто това ми харесва, затова спестете си коментарите какво ще стане като остарея, какво мога да хвана (човекът, при който ще отида е сигурен) или че е грозно. Проблемът ми по-скоро е от друго естество. След като завърша гимназия (предстои ми да съм 12-ти клас), ще се явявам на курсове за професионален пилот. Искам за в бъдеще да пилотирам пътнически самолети и това да е моята професия. Няколко човека обаче ми казаха, че за професии като пилот, полицай, пожарникар, социален работник, в която и да е страна не разрешават да имаш големи видими татуировки или поне ти влияе зле на имиджа. Тоест хората няма да ме взимат на сериозно като професионалист в повечето сфери, дори в някои ще ми е забранено да работя заради татусите. Вярно ли е това според вас и лоша идея ли е в крайна сметка да си правя татуировки? Благодаря предварително.

Коментари

1.   "До сега нямам татуировки.
В главата ми мастилен океан.
-Обещавам си: Всичко ще се помни. "

Нещата наистина стоят така в сферата и средите към които си се насочила.

Помисли два пъти и разбери дали това ще те удоволетворява дълго или просто е куха, естетическа, модна тенденция.

Нагона и желанието ти към татусите ме водят на мисълта, че си в известна степен човек на изкуството. В тези общности, нарисуваното тяло, няма да ти е пречка - дори противното.

Просто е. Следвай сърцето, желанието и таланта си, докато се бориш със социалните стереотипи, догми и предразсъдъци. Успех!

2.   Всичко е много относително. Защо не пробваш в цирка? Там всички шарки са интересни.

3.   Не знаех, че пилот на пътнически самолет се става само с курсове. Съмнявам се да е така, но това е друга тема.

А колкото до татуировките в която и да е професия се гледа лошо на тях, просто защото е несериозно зрял човек да има видими татуировки. Хората са скептични за сериозността на такъв човек и с право. Има си определен дрескод и начин, по който да изглеждаш.

Ти ако си шеф, как ще погледнеш на някой метал със кожено яке, дълга мазна коса и синджири? Това е горе-долу същото, макар че ти не го приемаш така, но отстрани изглежда почти същото.

На мен също сте ми много странни такива и аз като ръководител на отдел със сигурност не бих наел такива като теб на работа дори ако говорим за офис работа, а какво остава за полицай или пилот. Това просто накърнява имиджа на професията.

Знам, че няма да ме послушаш, но за твое добро ти казвам да не си правиш никакви татуировки, няма да са ти полезни с нищо, най-много да те злепоставят в решителни ситуации. Сега си на такъв акъл, ама след няколко години няма да си такава и може да съжаляваш. Ти си на такава възраст, че тепърва ще се променяш във всяко отношение.

4.   Направи си, щом искаш, но наистина забрави за всички по-горе изброени професии, както и за още някои. Просто нямаш никакъв шанс.

5.   Не трябва да са на видно място. Това е условието.
И като искаш толкова направи си, но не до китката, а преди това.
За да може като си с дълъг ръкав и се отдръпне да не си личи.

6.   Мисля, че Vichy имаха някаква серия, която става за покриване на татуси - пиши в гугъл vichy tattoo cover и прочети, че не говоря от опит.
А за останалото те съветвам да си избереш дизайн за татус, да изчакаш поне няколко месеца и ако още те кефи - действай :) Също добре разпитай за професията, към която си се ориентирала как седят нещата, за да си абсолютно убедена какво точно се има впредвид. Успех! :]

7.   Вярно е, че хората имат предразсъдъци относно татуировките. Помисли дали това е толкова важно за теб, че не дай Боже да стане пречка за бъдещето ти. Баща ми например е с дълга до средата на гърба коса, винаги е бил, и ми е казвал, че в бизнес средата, в която работи (той е в IT сферата и е работил за няколко големи компании), не са гледали на това с добро око и дори няколко пъти са се опитали да го накарат да се подстриже. Е не го е направил. Но ми е казвал, че хората все още са доста ограничени и едно такова нещо, което е личен избор, себеизразяване, може да се окаже пречка за кариерата на човек. Тъжно е, но е факт.
Може да си направиш татуировки, които да са по-дискретни - или да са на такива места, които няма да се виждат, когато си облечена за работа, или да са видими, но да са малки. Гадно е, че трябва да се съобразяваш с това, но все пак помисли за мечтите си.

8.   Единствено и само в армията са забранени със закон. Като правило, избягвай шията и главата и всико ще е наред.
Зависи много, от компанията в която ще кандидатстваш, но доколкото съм запознат, повечето авио компании още живеят в 50те години. Т. е - Никакви татуси, еднии същи прически, жените са за да се усмихват и да чистят пода. Само 3 процента от пилотите са жени. Имам позната, която работи в SAS (Шведските авио линии). От нея знам, че изискванията към хората, са като тези в армията (с изключени на факта, че може да пътуваш навсякъде почти за без пари и понякога, те настаняват безплатно в доста добри хотели). Ако пилот има татус, се изисква да го покрие, пилотите, които тя позйнавала, са си направил татуси, едва след като са имали няколко години опит в компанията. Разбира се, винаги може да се обадиш и да ги питаш. Не ти коства нищо.

9.   Аз работя в сферата на транспорта, жена съм, имам ръкав и ДА лятото с летните ризи се вижда. Не съм имала проблем. Винаги можеш да сложиш дълъг ръкав, никой няма да те съблича преди да те назначи на работа.

10.   Работила съм като стуардеса и да, забранено е да имаш видими татуировки. Не съм виждала и пилоти с татуировки. Ти решаваш, но по-добре не го прави, че да не си саботираш кариерата.

11.   Не знам дали официално е така. Но ще ти кажа, че съм си мислим много пъти- добре, че нямам татуировки. Представи си отивам на среща, където се сключва договор за няколко милиона евро. Изтупвам се с костюм на 40 градуса жега, обувки, часовник. Наема се някаква хубава кола, не, че ми дреме, но не върви да идеш с нещо смотано. И на цялата тази ситуация като си махна сакото, отдолу нарисуван целия- не върви. А в такава ситуация може да попадне всеки, който се издигне малко нагоре, не е нужно да си собственик на компанията. Ще съжаляваш за това си решение според мен. Рано или късно всеки поратсва. Тогава ще ти пречи. А и мечтите са едно, дано ти се получи, но реалността може и да е друга. Ако зависи от мен и ми дойде някоя изрисувана, да ти кажа честно ще ми направи кофти впечатление, ако не работи с клиенти директно бих я взел, но иначе- абсурд.

12.   Честно казано не знам дали е забранено, но аз не могат да взема насериозно човек с татуировки. Може би това има общо, че преди само затворниците са си правили татуировки, преди да се разпространи масово тази мода. Има си някаква стигма. Аз не казвам, че хората с татуировки са лоши, но лично аз като видя такива са ми с една идея по-разхайтени, не знам защо просто си я имам тази нагласа и не ги имам за много сериозни хора.

13.   Твоето тяло е твоята визитна картичка - не драскай върху нея!!!

14.   Имаше един крем за прикриване на татуси-много беше добър. Пробвах го само веднъж от една позната и бях впечатлена покри ми перфектно цветен-червено и синьо, татус от рамото до лакътя. Дермабленд е фирмата. Аз просто исках да видя наистина ли е такова чудо, каквото съм чувала и се мацнах. Срещу сумата от 30 евро за тубичка, можеш да ги скриеш. Въпросът е защо да го правиш? Аз не си крия татусите на работа, работя с хора, но професията ми е креативна, така че ми е простено малко екстравагантност. Истината е, че само този татус ми се вижда, иначе имам още пет по тялото, но рядко се виждат -трябва да съм много, , оголена". Все пак мястото няма такова значение, ако е татус който желаеш и обичаш ще му се радваш навсякъде. Имай предвид, че за човек който няма други татуси, цял ръкав е малко... Абе, трябва да си много сигурна, защото е огромен, няма махане, няма скриване... можеш цял живот да се мажеш, но той ще си бъде там! Ясно, че сега ти харесва, но сигурна ли си, че го искаш винаги -до гроб?