Споделена история от Спорт и красота

Мания по перфектното тяло
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Висока съм 173 см. и тежа 60 кг. Преди бях много слаба ( около 52 кг. ), но миналото лято напълнях доста и станах 58кг. От тогава започнах да се опитвам да ги сваля. Около 3 пъти бях започвала диети, но нищо не се получи, спортувах, но единственото което се случи беше да кача още и станах 60 кг. Осъзнавам, че през тези 10 месеца всеки ден си броя калориите, тегля се по около 6 пъти на ден и постоянно обмислям какво да ям и какво не. Някои дни се чувствам ужасно, дори съм плакала няколко пъти. Бях се опитвала 3 пъти да повръщам, но знам че не е правилно и реших да не го правя.
Мисля, че това не е нормално. Има много по-важни неща, за които да се притеснявам, а не по цял ден да мисля какво да ям.
Моля ви, дайте ми съвети.

Коментари

1.   Започни да тичаш

2.   Явно не се храниш правилно. Какво ядеш?

3.   Ти съзнаваш ли, че в момента размерите ти са идеални? Съжалявам, но 52 килограма при 1. 73 ръст си е анорексия за мен. Я се стегни, намери си хобита, които ти допадат, излизай с приятели, спортувай си за здраве и не се вманиачавай, не посягай към диети! Та аз съм 64 килограма при ръст 1. 70 и се чувствам супер, далеч съм от пълна, камоли ти!

ELSA

4.   Все едно аз съм го писала. Аз бях същата и искам да те предупредя, че при мен нещата само се влошиха. Опитай се, дай всичко от себе си да спреш да броиш калории и да се мериш. Знам колко е трудно, но трябва.
Ще ти разкажа какво стана с мен. Аз съм на 18, първо. Имах си един лимит от 1000ккал на ден и ако го превиша, почвах с тренировки (кардио всеки ден). Беше огромна мания!!! Отслабнах с 12кг - от 60 до 48кг. Аз се харесвах страшно много, въпреки че ми казваха, че изглеждам твърде слаба. Цикълът ми стана дооста нередовен. Най-лошото - косата ми започна да пада страшно много. Буквално при всяко къпане падаха кичури и винаги плачех. Даже се чудех как още имам коса на главата. Дори като се поглеждах в огледалото се виждаше скалпа, все едно оплешивявам.
Можеш да си представиш какъв стрес беше това за мен. Уплаших се и реших, че трябва да спра. И сега следва другото. В опитите си да се храня повече се случи така, че или преяждах страшно (отначало рядко), или ядях много малко. С времето преяжданията се зачестиха. Станаха почти всеки ден, а после и ежедневно. И така съм вече 1 година. Мотивацията ми за упражнения се изпари и спрях. Днес съм 58- 60 кг (не знам точно, не искам и да знам). Отново се опитвам да отслабна, но този навик с преяждането (хиперфагия) ме е превзел. Разбира се, не се отказвам. Днес ми е 2-ри ден с "нормално хранене" ;д
И така, увлякох се, но съм много запалена по темата и не искам друг да изпада в това положение. :)
Ако искаш може да се свържем някак си

5.   Пробвай със спорт, не само с гладуване. И друго-не мисля , че 60 кг. са много, просто не ги надвишаваи, а това с повръщането не го прави- много е вредно, след това години ще се лекуваш от него.

6.   Трябва да се сприятелиш с други момичета, които действително са отслабнали, и те да те научат как се спортува и как се гладува. Не се отказвай.

7.   Миличка, според мен мерките ти са великолепни, но проблема ти не е в това. Знам какво изпитваш, защото и аз съм минала през него. Недей да си мислиш, че живота ти ще е перфектен след 5 или 10 кг по-малко. Ако искаш да отслабнеш, направи го , но недей по грешния начин. Не вярвам да имаш нещо от което да се срамуваш защото на килограми наистина си перфектна. Не се съсипвай заради изкривени и неестествени идеали за красота. Сама за себе си ти си перфектна. Опитай да подбираш дрехите си. Идея си нямаш какви чудеса създават различните кройки и модели. Направи си нова прическа, намери си ново хоби. Радвай се на живота. Не се обсебвай. Най-жестоко нещо, което човек може да си причини е да се отвращава от самия себе си.
Scarlet